Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 napja ágyban vagyok,...

31 napja ágyban vagyok, annyira erős hányingerem van. Akik szintén ennyire rosszul voltatok, hogy oldottátok meg a vérvizsgálatot meg a többi dolgot?

Figyelt kérdés
9 és fél hetes vagyok. A nap 24 órájában elviselhetetlen hányingerem van. Alig bírok a WC-ig elmenni, csak fekszem. Általában délelőtt hányok 1-2 alkalommal. Eddig délutánra volt egy kis erőm, úgy tudtam nőgyógyászhoz elmenni, de egy hete már délutánra sem enyhül. Lassan el kellene mennem a védőnőhöz, háziorvoshoz, vérvizsgálatra, de egyszerűen nem vagyok rá képes. Meddig húzhatom ezeket? Vagy ti hogy oldottátok meg?
2017. márc. 27. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet meg nem hallottam. Korhaz?


Hanytam en is mindharommal, de azert ez durva, amit irsz.

2017. márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Enni, inni tudsz?-mert ha nem akkor attól is le lehetsz gyengülve, ami viszont veszélyes lehet rád nézve is meg a babára is!

Egyébként én pár korty kólát ittam hidegen, tudom nem egészséges, de pár órára elmúlt tőle a hányingerem.

2017. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már tudok enni, igaz, hogy nehezen, de úgy vagyok vele, hogy próbálok minden tőlem telhetőt megtenni azért, hogy elkerüljem a kórházat. Amikor még délutánra kicsit jobban éreztem magam, akkor az erőm is visszatért. A hányingertől egyszerűen járni sem tudok.
2017. márc. 27. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne a kórházat akard elkerülni, hanem a magad és babád egészségére vigyázz!!!!!

Hívj orvost vagy menjetek be a legközelebbi kórházba! Ez nem játék, kibírsz pár napot a kórházba, ahol kapsz infúziót, és máris jobban leszel!!!

2017. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már voltam kórházban, mert akkor még ennél is gyengébb voltam, de azt mondták, hogy amíg iszok-eszek rendesen és nem jön ki minden, addig maradjak itthon, mert ha elmúlik a hányinger, akkor majd az erőm is visszatér.
2017. márc. 27. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:

A védőnőt hívd fel és kérd meg, hogy menjen el hozzád, úgyis szoktak menni látogatóba, igaz, nem első alkalommal. De ha jó fej, szerintem kimegy. A háziorvos halasztható, ha beutaló kell, szintén hívd fel és küldd el érte a párodat. (Nálam a házidoki semmit nem vizsgált.)


A vérvétel sajna elkerülhetetlen, ha van kocsitok, kérd meg a párodat, hogy vigyen el és vigyen haza, ha nem megoldható, akkor hívj taxit vagy kérj meg egy barátot/rokont. Ha szólsz, hogy rosszul vagy, előre vesznek, hamar végzel.

2017. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hááát a hányinger tapasztalatom szerint függőlegesben pont picit könnyebben elviselhető, mivel lejjebb van a gyomor. Nem lehet, hogy nem iszol eleget és/vagy alacsony a vércukrod és/vagy vérnyomásod és ezektől vagy gyenge és szédülsz? Minél többet fekszel, annál gyengébb leszel (izomvesztés) és annál jobban szédülhetsz felkeléskor, amitől meg tényleg simán lehet hányingered, tehát ördögi kör. Ha nem nyílik a méhszáj, nem vérzel... stb. állandóan feküdni indokolatlan és egészségtelen - a csontritkuláson át a trombózisig mindennek nagyobb a rizikója és a rosszabb vérkeringéssel a baba is kevesebb oxigént kap. Szerintem mindenképp lásson orvos, ha kell, több is. Tudtommal a B6 vitamint érdemes még kipróbálni, illetve - mérlegelve a kockázatokat - szoktak gyógyszert is felírni, ha nagyon rossz a helyzet (pl. Cerucal). Szerintem próbálj meg mindig egy pár kiskanál extra cukros kávé után felülni és mielőtt lábra állsz, mindig üldögélj pár percet az ágy szélén, ha más nem, hát vödörrel az öledben. Mielőbbi jobbulást kívánok!
2017. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!