Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire árt az orrspray?

Mennyire árt az orrspray?

Figyelt kérdés
Ma derült ki tesztből, hogy terhes vagyok, de sajnos náthás. Eddig 3x használtam Rhinospray Plusz és most olvastam, hogy az első 3 hónapban nem szabad használni. Hogyan hat a babára a használata?

2017. márc. 28. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Furcsa,hogy ezt olvastad, hisz az orrspray helyileg hat. De ,ha ezt írják, akkor ne használd. Különben szerintem semmi bajt nem okoz három használat.
2017. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg ezt írják, én se mertem használni.

De most már mindegy, többet ne használd. Amúgy nem hiszem, hogy 3 alkalom nagy baj lenne, inkább arról lehet szó, hogy terheseken nem vizsgálták a hatását, ezért inkább nem ajánlják.

2017. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Semmi bajod nem lesz tőle csak helyileg hat.Azt hogy terhesen nem szabad használni kb mindenre ràírjak.
2017. márc. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben nem árt semmi, vagy ha árt annyira árt, hogy el is vetélsz Lehet hogy nem hangzik megnyugtatóan, de annak szántam.


De mindenképpen keress mást az orrodra, mert nem helyileg hat, belekerül a véráramba, érszűkítő hatása van, nem terheseknék is magas vérnyomást okoz, terhesen ezért tilos.

2017. márc. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minek ír, aki 1) nem ismeri a tramazolin hatásmechanizmusát, 2) eleve az orrspray-k hatását?


A tengervizes nem árt.

2017. márc. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy helyileg hat...de bekerül a véráramba és ez által okozhat gondot. De mivel most teszteltél pozit, még ilyenkor nem árthatsz a picinek, de ezek után legyél óvatosabb. Azonban második trimesztertől lehet használni az orr sprayket napi 1-2 alkalommal, de csak, ha nagyon muszáj. Egyébként tengervizes vagy termálvizes sprayt lehet használni, bár nekem az nem igazán segít :D Most jött ki az allergiám is...


Lényeg a lényegben, nem ártottál, de most már inkább ne használd főleg amíg a dokival nem beszélted meg. Sajnos terhesség alatt sok sok mindent el kell viselni, hogy a babának véletlen se ártsunk. Pl a jó öreg fejfájást az időjárás miatt... sose voltam fejfájós most viszont durván... egy szem gyógyszert sem vettem még be, de néha mrá nagyon jó lett volna XD


Szóval boldog babavárást és jó egészséget :)


22hkm

2017. márc. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!