Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden napos orrspray használa...

Minden napos orrspray használat mit okoz?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok.Több mindenre.Összesen 2 féle gyógyszer van ami használna nekem,és mind a kettőt maximum egy hétig lehet szedni.Na már most egyik sem szokott használni sajnos,és már mondta az orvosnak,hogy műtsön meg vagy valami,mert ezt nem bírom.De nem teszi,és nincs megoldás,ezért éjjel nappal Rhinospray plust használok,naponta legalább 10-szer ha nem többször.Mivel az orrdugulás a legfőbb tünetem.és enélkül élni sem tudok sajnos,az orvos meg tojik rám...és nem tudom letenni az orrsprayt mert olyan szinten megduzzad a nyálkahártyám,hogy végem.Minden este szó szerint arra ébredek,hogy rémálmaim vannak,hogy mefulladok(hol vízbe,hol fojtogatnak stb)és arra ébredek hogy a valóságban is fullon be van dugulva az orrom és nem kapok levegőt,mert ugyebár nem tudok nyitott szájjal aludni.

Na és akkor a kérdésem az lenne,hogy mire számíthatok így? 5hetes terhes vagyok,3 hét múlva kell mennem UH-ra,de jövöhéten azért lenézek a füll orr gégészetre,és elmondom h mi a helyzet.De valakinek vélemény?észrevétel vagy vmi? *-*



2015. febr. 4. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keress fel szakorvost. Az allergiás tüneteket a vitaminok, kalcium és d vitamin is enyhíthetik.


Nekem csak a macskámmal van tapasztalatom a hosszú orrcseppezés miatt és ezt most inkább nem írom le, de borzasztó dolgokat tud csinálni. Nem véletlenül írják rá, hogy egy-két hét stb. Mi is sajnos egyetlen megoldásként nem tudtuk betartani és sokáig használtuk. Emberi gyógyszer volt egyébként.

2015. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mire vagy allergiás ?? Meg kell szüntetni a környezetedben az allergén jelenlétét.
2015. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A mindennapos orrspray használatot mellőzd, főleg hogy még terhes is vagy! Egyébként érzékeny lesz az orrnyálkahártyád, bármilyen apró dologtól vérezhet, ha így használod.
2015. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
porra és állati szőrre.Állatunk már nincs,a port meg nem tudom kiiktatni sajnos.sűrűn takaíritok stb,de hiába.vettem már orr dugulás elleni párnát de nem használ semmi.
2015. febr. 4. 21:12
 5/9 A kérdező kommentje:
de nem tudom mellőzni vagy 2-3 éve ezen élek.próbáltam sokszor hogy legalább egy fél napig nem fújok be,de nem lehet ha bedugul még enni se tudok,mert semmi levegőt nem kapok.olyan szinten van megduzzadva a nyálkahártyám,hogy ha befújok kifolyik az orrspray.
2015. febr. 4. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem akarlak elkeseriteni,de ajánlom neked hogy sürgősen hagyd abba!

Én orrcseppfüggő voltam,ugyangy mint te,allergia miatt,se éjjelem-se nappalom nem volt,létezni nem tudtam nélküle.Ha már véletlen elfogyott,rendesen "pánikroham" tört rám hogy megfulladok.

Na de lényeg a lényeg,hogy ez az orrcseppfüggőség úgy elvéknyitotta a nyálkahártyám,hogy kilyukadt az orrsövényem!!Eleinte csak egy pici pont volt,aztán egyre nagyobb,mára már kb mint egy babszem,akkora lyuk van rajta!Szerencsére tovább nem nőtt.De ezzel semmit nem tudnak csinálni sajnos......

Próbáld meg valahogy csökkenteni,aztán elhagyni,és csak ha nagyon muszáj,akkor használni!

2015. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hidd el ha tudnám,már megtettem volna.annyit tudnék még tenni,hogy kérném az egyik allegria gyógyszert,de az meg antihisztamin és azt nem lehet terhesség alatt.pedig az ideig óráig segít...
2015. febr. 4. 21:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok,amiket lehet terhesség esetén is szedni!Ilyenkor mindig mérlegelni kell,hogy melyik okoz "több kárt".Mivel nyilván az sem jó,ha te szenvedsz,fulladsz,..stb.

én asztmás is vagyok,igy naponta használom az asztma gyógyszereimet,(orvos javaslatára!)mert muszáj,és több kárt okoznék vele,ha nem szedném!

Keresd fel a dokidat mindenképp,ő fogja tudni szedheted e vagy sem,vagy mit ajánl helyette!

2015. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hidd el nem csak neked van ilyen problémád.Nálam is ez van évek óta annyi külöbséggel hogy én egy kicsit jobban kapok levegőt.Amugy nekem nem kell ehez orvoshoz mennem,de neked....szerintem válassz másik orvost.A. Mostani pedig csak magával törődik.Sok szerencsét!
2015. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!