Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok nekem tapasztalatokat...

Tudnátok nekem tapasztalatokat írni a magzatvíz mintavételről?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mire vagy kíváncsi pontosan? Nekem most volt kedden, 8ra mentünk, 3kor engedtek ki a klinikáról, uh mellett a köldök alatt kb öt centire szúrnak jobb vagy bal oldalon,attól függ merről van éppen a baba. 8-10ml magzatvizet vesznek le, kb 10centi hosszú a tű,de nagyon vékony. Picit feszítő érzérs volt nekem ahogy beszúrták.
2017. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly decemberben volt: semmi különös - nem fáj jobban, mint egy vérvétel, sőt, még talán annyira se. Nekem utána levő napon fájt a helye, ha véletlenül megnyomtam, de az is hamar elmúlt. Túl lehet élni, ha erre voltál kíváncsi. ;) Eredmény viszont nekem csak 3-4 héttel később lett, az idő lassú múlása engem jobban zavart, mint a mintavétellel járó kellemetlenség.
2017. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igazából mind hasznos infó, én a baba miatt rettegek tőle, hogy Nehogy baja legyen! Túl sok a vetélési rémtörténet! De azt hiszem ettől mindenki retteg aki bevállalja !
2017. márc. 30. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem kb. két éve volt. Másfél éves a fiam!

Határesetes eredményem lett a 12. heti kombinált szűrésen. Bár az uh rendben volt, az orvosom és egy genetikus professzor is mondta,hogy az uh nem 100 %-os, szóval döntsek én. Úgy döntöttem, hogy megcsináltatom. Persze én is féltem, bár a genetikus megnyugtatott, hogy a kb. 35 éves pályafutása alatt több száz nőtt "küldött" amniora és egynél lett vetélés, de az sem biztos,hogy az amnio miatt, csak ha valakinél vetélés történik az amino utáni 6-8 hétben, azt általában annak a számlájára írják.

Nekem kellemes csalódás volt. Először csináltak egy alap uh-ot, aztán szintén uh-os követés mellett megszúrtak. Végig figyelte a doki a babát, és a lehető legtávolabbi pontban szúrt. Utána még kb. 3-4 órát a kórházban kellett feküdnöm, és aztán engedtek el. Két napig feküdnöm kellett, és nem emelhettem pár hétig. Ami a Nagy tesó mellet kicsit nehezebben ment, de azért próbáltam betartani. Mondjuk én kb. egy hét után már nyugodt voltam. Az eredményt volt nehéz kivárni, mert az kb. 4 hét volt. De inkább idegeskedtem 4 hétig, mint végig az egész terhesség alatt.

2017. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!