Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kialakuló...

Terhesség alatt kialakuló szőr viszketés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kicsit fura.erről beszélni,de nagyon zavar már néhány hete.

28 hetes kismami vagyok, és 28 hete használok intim mosakodót.

Mindig ugyanazt. A borotva is ugyan az a fajta, amit eddig.mindig.használtam, és mégis arra lettem figyelmes, akár hónoaljnál, akár nuninál borotválkozás után 2-3 nappal elkezd kegyetlen módon viszketni, míg le nem vágom. Próbáltam már másik borotvát, de nem jött be.

És a lábamon hasonló a helyzet, de ott közvetlen borotválkozás után kipöttyösödik, viszket, és konkrétan már olyannyira viszket, hogy habkővel vakarom le róla a bőrt.

Eddig ilyen soha nem volt velem, ez a terhességem alatt alakult ki, de mit tegyek? Nem vakarózhatok állandóan, és.2 naponta sem tudok borotválkozni már, mert ahhoz túl nagy a hasam :D

Köszi, aki tud valmi tippet adni :)



2017. ápr. 3. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem száraz a bőröd? Nekem terhesen nagyon száraz lett,és a borotva valamint a növekedő szőr irritálta. Baba Olaj sokat segített.
2017. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így vagyok én is, Bár én még nagyon az elején vagyok! 6+2.

Iszonyat viszket a szőröm! :D Vicces, de tényleg. Ahogy nő vissza hát az borzasztó. Mint aki bolhát kapott úgy vakarózok. :D És erősebb is lett a szőr. Mondjuk nekem inkább a szeméremdombnál lokalizálódik. :)De a lábam is többet vakarom szőrtelenítés után. Nem egyedi az eseted :)

Én nem tudok vele mit kezdeni, ha hagyom nagyra megnőni akkor már nem viszket. Persze a dzsungel szintén megörjít, szóval sakk-matt :) Türelem, remélhetőleg szülés után elmúlik :D

2017. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a lábam viszketett elképesztően a terhesség elején. Annyit vakartam, hogy kis sebek lettek rajta. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki azt mondta rühes vagyok. Én persze tudtam, hogy nem ez a helyzet. Később elmentem egy gyógyszertárba, elmondtam a gyógyszerésznek, hogy száraz a bőröm, hiába kenem olajjal vagy testápolóval, nem segít. Ő adott egy egyszerű gyógyszertári alap krémet és attól jobb lett, már csak minimálisan viszket.
2017. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el az intim mosakodót egy életre!!! Több kárt okoz mint hasznot. Normál szappant használj, lehetőleg olyat, ami nincs telenyomva mindenféle illattal meg allergén anyaggal.
2017. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket. :)

Most egy másik tusfürdőt használok, meg babatestápolóval kenem magam mindenhol :)

Most egy fokkal jobb :)

Lehet tényleg a bőr szárazságával van a baj :)

2017. ápr. 6. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!