Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a keményedés, és ki...

Milyen a keményedés, és ki mikor érezte először első terhességnél?

Figyelt kérdés

21 hetes vagyok. Pár házzal arrébb lakik egy másik kismama(ő 2héttel van előrébb, 23hetes most). Neki ez a 2.terhessége. Folyamatosan mondja hogy mennyit keményedik, meghogy az elsővel is rengeteget keményedett. És állandóan megkérdezi tőlem is, és rácsodálkozik hogy én nem.

Mivel első terhességem ezért nrm tudommilyen érzés. Az egész pocim soha nem volt eddig kemény , csak ott ahol a pici éppen van. Van egy kis feleslegem, de minfíg étzem hogy éppen hogy fekszik.


Hány hetesen éreztétek először, és normális hogy én nem érzem? Nem akaromérezni félrene értsétek. Csak kíváncsi vagyok.



2017. ápr. 3. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszintén, én mai napig nem vagyok benne biztos :D

Körülbelül a 30 hét környékén éreztem, hogy néha ruganyosabb, néha feszesebb volt a pocakomon a bőr. Gondolom ennek ahhoz volt köze..

Meg amikor sokat mászkáltam napközben, estére nehéznek éreztem, akkor is sokkal "masszívabbnak" érződött.

2017. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg a másik kismamának, hogy szedjen napi 3x2 Magne B6-ot, és akkor elmúlik. És próbáljon többet pihenni.
2017. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A keményedés az azt jelenti hogy egy bizonyos idő után ha sok mindent csinál akkor majdcsak hogy az egész hasa kővé lesz. ez pár másodpercig max percig tart. Ilyenkor érdemes lepihenni. Ez a keményedés. Erre szedek en is 3x2 magnéziumot.
2017. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 21 hetes vagyok és néha kezdem már érezni (2. baba). Nekem olyan diszkomfort érzésem van amikor történik: Csak úgy belülről érzem, hogy merev a hasam és olyankor a levegőt is nehezebb venni. Olyan 10-20-30 másodperc után fokozatosan enyhül és megint el tudok lazulni. Azt nem igazán érzem, hogy kívülről kemény lenne a hasam.

Nem emlékszem már, hogy első terhességben mikor éreztem először (gondolom először nem is tudatosult, hogy ez az), de szerintem még normális, hogy nincs. Legalábbis még gyakran biztos nem kell lennie. Vége felé mindenképp lesz, így gyakorol a szervezet a szülésre. Utolsó hetekben én pl. rendszeresen esténként keményedtem, aztán egyszer csak az esti keményedés ment át vajúdásba.

2017. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoktatok.

3x2öt szed a másik kismama.

Én meg nem akarom hozzászoktatni a szervezetem így hogy nem keményedek és nem is vagyok fáradt stb.. úgyhogy heti 2-3 nax 4 szemet szoktam bevenni.

2017. ápr. 3. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Elsőnél 16.héttől, másodiknál 13.héttől keményedek. Sok víz, magnézium sem segített, ilyen típus vagyok. Elsőt 40.héten indítottuk, másodikkal még 33 hetes vagyok.
2017. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!