Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején szedhető a...

Terhesség elején szedhető a Vitapaletta Magnézium+B6? Néha fájdogál a hasam 6 hetes vagyok. Szedem a Femibion.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 3. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze. Szedjél nyugodtan magnéziumot. Én a terhességem előtt is szedtem.
2017. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy inkább olyan magnéziumkészítményt szedj, aminek a leírásából pontosan kiderül, hogy mennyi elemi magnézium milyen vegyületből származik, mert ha ez nem derül ki, kiadhatsz egy csomó pénzt úgy, hogy azt hiszed bevitted a szükséges magnéziumot, amikor közelítőleg sem.

Megnéztem Neked az általad választott részletes leírását és sajnos csak azt tünteti fel, hogy a 250 mg magnézium magnézium-citrátból és magnézium-oxidból tevődik össze, s egyáltalán nem derül ki, hogy milyen arányban!


Ez azért fontos, mert a magnézium-oxidból származó magnéziumnak csak 4%-a hasznosulhat, vagyis ha mondjuk 100 mg-nyi van belőle a tablettában, az 4 mg-ot jelent!


Ha nem akarsz beesni ezekbe a marketingcsapdákba, akkor válassz olyat, amiben csak egyféle magnéziumvegyület van, ami lehetőleg NEM magnézium-oxid, hanem szerves vegyület - citrát, orotát, laktát.


A magnéziumot még a jól felszívódó vegyületek esetén sem tudod igazából túladagolni, mert nagyon kevés a készítmények tényleges magnéziumtartalma.


A lényeg, hogy a magnéziumtartalom sosem egyenlő azzal amit fel tudsz venni belőle, ezért résen kell lenni, ez a Vitapaletta is azt lódítja, hogy a 250 mg magnéziumtartalmával mindjárt fedezheted a napi szükséglet 67%-át, miközben még a legjobban felszívódó vegyület is csak 99%-ban szívódna fel és ebben a készítményben nem az van!

2017. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!