Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ínygyulladás?! Három napja...

Ínygyulladás?! Három napja egy fehér kis hólyagszerű pötty jelent meg a fogínyemen a szemfogamnál. Lehet gyulladás? Mindenkeppen felkeresem a fogorvosom is. Esetleg valaki volt már igy? öblögetni szabad valamivel?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 3. 23:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfeejtettem hozzáfűzni,hogy 12hetes kismama vagyok.
2017. ápr. 3. 23:19
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha még fáj is, akkor afta. Kenegesd alkoholmentes grapefruit cseppel, azzal gyorsan gyógyul. Pár nap alatt elmúlik.
2017. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gengisol természetes fájdalom csillapító es gyulladás csökentő .Nekem mindig bevált tályogra is .
2017. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ignis Subdialis ***** válasza:

Egyszerű szájseb szerintem, a fehér felület a genny lehet a gyulladt részen. Természetes fertőtlenítő hatású dolgokkal ecsetelve elmúlik, még a konyhasó is jó rá (sós vizes öblögetés), ha épp nincs más.

Nekem nagyon bejött bármilyen ínygyulladásra és szájsebre ez a szájvíz is: [link] de mivel nem egy olcsóság (bár nagyon sokáig elég), ezért csak módjával ajánlgatom.

2017. ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is aftára tippelnék..nekem sose volt, de a terhesség alatt vagy 10szer kijött....mivel a hormonális változások is kiválthatják (de pl a túlzott vas bevitel is, ami valszeg a vitaminba is van ha szeded) ífy nálad us ez a tippem..a Medilinenak van egy gYógynovenyes ecsetelője, nagyon jó bármilyen szájsebre vagy gyulladásra. ezen felül Corsodylt mértékkel érdemes használni, az is fertőtlenít, és egy kicsit el is zsibbbasztja h ne fájjon
2017. ápr. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nyelv alatt volt most aftám.... kis fehér volt..4 nap alatt elmúlt, de addig nagyon csípett, ha ettem.

Corsodyl-el lehet öblögetni az is segít :)

23hkm

2017. ápr. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gyulladás. Az vörös, duzzadt, érzékeny, vérezhet is.
2017. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :) ma este megyek az orvosomhoz és megtudjuk mi is lehet ez.ma elég piros meg van duzzadva az a rész és faj is.Főleg nyomásra
2017. ápr. 4. 09:32
 9/11 Ignis Subdialis ***** válasza:

#7 Az afta nem gyulladás? :)

"Az afta a szájüreg nyálkahártyáján megjelenő sárgás vagy szürkésfehér fekély, melyet gyulladásos udvar vesz körül."

(webbeteg.hu)

"Az afta egy fájdalmas, gyulladásos udvarral körülvett felületes hámhiány..." (wikipedia)

2017. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!A doktornő megerősítette a gyanút miszerint afka.Kamillás szájöblögetést javasolt.Pár nap és elmúlik :)
2017. ápr. 4. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!