Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj tájékoztatnom a testnev...

Muszáj tájékoztatnom a testnevelés tanáromat arról, hogy várandós vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, 3. éves gimnazista és 8 hetes terhes.

Voltam orvosnál, a szüleim tudják, a barátom és az ő szülei tudják. Úgy döntöttük, hogy megtartjuk a babát. A nőgyógyászt kérdeztem, hogy mi a helyzet a testnevelés órákkal, mivel ebben a tanévben még "rendesen" megyek, majd csak a következő tanévben leszek magántanuló (másik iskolában), azt mondta, hogy addig nyugodtan sportoljak, ameddig nem esik rosszul.

Viszont én sporttagozatra járok, elég megerőltető, ezért szeretnék a terhességem miatt felmentést kérni. Ezzel nem is lenne gond, de nem tudom... ott szerepel indoklás, hogy miért nem tesizhetek ilyen hirtelen?

Ne értsetek félre... tudom, hogy mindenki tudni fogja, hogy babát várok, de nem szeretnék mindennap az ezzel kapcsolatos megjegyzésekre, kérdésekre, esetleg rosszindulatú dolgokra reagálni. Tudom, hogy mire számíthatnék, már volt ilyen a mi iskolánkban és nagyon kikezdték... Tehát júniusig szeretnék nyugalomban maradni, utána már mindegy. Szeptembertől úgyis másik suliba megyek, mivel a páromhoz költözöm, ő pedig nem ebben a városban él.

Tudtok erről valamit?

Köszi! L17


2017. ápr. 5. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Én mindenképp kérnék felmentést. A sportot is akkor hagytam abba, mikor terhes lettem, az edzőmnek egyértelmű volt, nem is engedett volna edzeni.

A tesitanárodnak meg csak van annyi esze, hogy ezt ne kürtölje szét. Szerintem bízhatsz benne, hogy diszkréten kezeli.

2017. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Két dolgot tehetsz. 1/vagy kérsz egy igazolást az orvosodtól, hogy bármilyen javaslat (ne feltétlenül a várandósság okán) alapján nem ajánlott számodra részt venni az iskolai testnevelés órákon. 2/ személyesen odamégy a tanárodhoz és kéred, hogy tekintse bizalmas információnak a terhességedet és a megerőltető gyakorlatok alól mentsen fel.
2017. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Ahogyan már írták, kérj felmentést és kérd meg a tanárt, osztályfőnököt és igazgatót, hogy kezeljék bizalmasan a dolgot. Igazából nem is szabadna kérdésnek lenni, hogy egy tanár semmilyen bizalmas információt nem ad ki másoknak, főleg nem a többi diáknak. Piszkálniuk meg főleg nincs joguk.

Becsülöm, hogy megtartjátok a babát, minden jót nektek!

2017. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Felmentést mindenképpen kérni fogok, csak az ott szereplő indoklás miatt aggódom. Remélem, tényleg bizalmasan kezeli majd az információt. Nem szégyellem a terhességemet, de nem tenném ki magam feleslege piszkálódásnak, a korosztályom elég kegyetlen tud lenni egymással, pláne a lányok.
2017. ápr. 5. 19:02
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is kérj felmentést és négyszemközt beszéld meg a tesitanároddal.

És kérd meg szépen,hogy ne mondja el senkinek, egyrészt még korai, másrészt te szeretnéd majd elmondani a többeiknek.

Egyébként valóban szokatlan ennyi idősen, de szerintem a leírtak alapján igyekeztek a legjobbat kihozni a helyzetből, sok sikert mindenhez!

Mások véleménye meg tényleg ne érdekeljen.

Nekem is volt ismerősöm,aki viszonylag fiatalon szült.Hát akkor elég fura volt, de utólag amikor már 30 körül vagy,akkor elkezdi az ember még irigyelni is,hogy ő már rég túl van a nehezén, már milyen önálló a gyereke stb. Megvannak az előnyei is.

2017. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
Hacsak nem lesz erős rosszulléted, a diákoknak lehet, fel sem tűnik, hogy babát vársz. Június elején leszrl 16 hetes, a hasad csak ekkor kezd majd dudorodni.
2017. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tényleg, szerintetek mikor fog látszani? :) Elég vékony testalkatú vagyok, 174 cm és 49 kg.
2017. ápr. 5. 19:29
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a negyedik hónapban kezdett látszani.

Szerintem emiatt ne aggódj, ha normális, korrekt embernek ismered a tanárt.

Tudják ők is, milyen lenne neked, ha kikiabálnák. Talán kérned sem kell majd, hogy legyen diszkrét (de azért én kérném külön is).

2017. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Én 162 cm, 48 kg voltam, 15. héten kezdett látszódni, 17-re már egyértelműen látszott.
2017. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Egyénfüggő, kin mikor látszik, viszont van egy nagyon rossz hírem: terhesen nem járhatsz nappali tagozatra. Ezzel számolj, ha beavatjátok az igazgatót meg a tesitanárt. És azzal is, hogy ha csak 1 ember is megtudja, az már kiderül...

Próbálj a háziorvosodtól valamilyen kamu okból felmentést szerezni a teljes tesióra alól, mondjuk sporttagozaton nem tudom, ez mivel lehet elérni.

2017. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!