Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lesz ekkor már késő...

Nem lesz ekkor már késő védőnőhöz menni?

Figyelt kérdés
Elvileg 7 hetes terhes vagyok (gyakorlatilag 6 hetes, mert később volt az ovulációm). A héten voltam dokinál, aki hasi uh-n nézett meg. A magzat 8 mm volt, és bár én csak zúgást hallottam, az orvos azt mondta hogy ő hallja és látja is a szívműködést. Ezután azt mondta, hogyha nem vagyok szívbajos típus, akkor 12. hétre hívna vissza, tehát 5 hét múlva. Bele is egyeztem, de csak itthon kezdtem gondolkodni azon, hogy ez nem késő -e már. Tudom, hogy a támogatások miatt időben kell pl. a védőnőt felkeresni. Ráér a 12. héten? Illetve nem kell ilyenkor vérvizsgálat, meg ilyenek? Vagy ezek mind ráérnek? Első gyerek és csak azt tudom, amit a neten olvasok. Ott pedig már 7 hetes kor körül vér és fogorvosi vizsgálatról olvasok, meg védőnőről. Most akkor mi van?
2017. ápr. 9. 06:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A lelettel, amit most adott az élő terhességről már mehetsz védőnőhöz. A támogatások amúgy nem azon fognak múlni, hogy most mész-e, vagy pár hét múlva. Kismillószor kell majd megjelenni gondozáson, az anyasági támogatás négytől már jár.
2017. ápr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezek szerint már mehetek, de ráér a 12. heti uh után is? Csak mert elsietni azért nem akarom a dolgot :)
2017. ápr. 9. 07:05
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
a 12.hét előtt kell menni a védőnőhöz,szóval a mostani leleteddel már menjél.
2017. ápr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Én a 10. hét körül mentem mindkétszer. 12. hétre már túlvoltam az első laborokon.
2017. ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

14. heten voltam vedononel, semmi sem mas, mintha elobb mentem volna. Aztan 16. heten o jott, 20. heten megint en megyek. Ez mar 3, es az ellatasokhoz OSSZESEN kell 4 terhesgondizasos pecset! Nekem lesz vagy 8 a szulesig, szoval nem, nem kell a 12. hetig menni.

Honnan tudom ilyen biztosan? 2. gyerek, elsonel is igy volt :)

2017. ápr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem egyformák a védőnők. Van olyan, aki megjegyzést tesz, ha 12.hét után mész. Szerintem érdemes elmenni. Mi veszteni valód van, ha időben mész. :)

Mondjuk nekem furcsa, hogy a doki 5 hétig nem akar rád nézni. Meg az is érdekes, hogy hason keresztül nézett 7. héten, nem pedig hüvelyi uh-val. Én a 6.héten voltam először, ezután visszahívott 10 nap múlva, majd rá 3 hétre. 12+4 hkm

2017. ápr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

8.héten mentem nőgyógyászhoz, onnan pedig már továbbküldött a körzeti védőnőnkhöz.

10.hétre már megvolt az első vérvételem, EKG, stb.

12.héten mentem az első genetikaira. Én már intézkednék azért.

2017. ápr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Egy elég masszív streptococcus fertőzés miatt az elmúlt 1,5 hónapban háromszor voltam a dokinal, tehát ez mar a harmadik uh volt tulajdonképpen. Őszintén szólva en is örültem hogy nem akart semmit sem feldugdosni a meg mindig érzékeny hüvelyembe... Szóval annyira en se bánom, hogy ha most egy hónapig nem kell öt látnom, mert többet voltam 1,5 hónap alatt nála, mint egesz életemben orvosnál összesen.

Köszönöm a válaszokat, lehet hogy felhívom pár hét múlva a vedonot es megkérdezem mit gondol...

2017. ápr. 9. 09:55
 9/21 anonim ***** válasza:
27%
Ezeket a részleteket nem írtad le. Ez miatt rendben van, h hasi uh volt. Engem úgy hívott vissza a 10.hétre,hogy a első labor, kiskönyv, EKG, fogorvos meglegyen. Nekem sem volt meg minden mire kontrollra mentem, de legalább elkezdődtek a vizsgálatok. Azért lenne jó egy kontroll uh, hogy biztosan jó időben menj a genetikai uh-ra. :)
2017. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk 12. heti uh-nál kérik a kiskönyvet. Igaz, hogy nem írnak bele, de kérik. Én azért is elmentem a védőnőhöz a 12. het előtt, hogy megkapjam a vérvételre a beutalókat és az uh napján azt is le tudjam rendezni. Egyébként nekem is hasi uh-t csinált a dokim 6 és 9 hetesen is. Amit kellett, azt ezen is látta és feleslegesen nem vetkőzteti a nőket (ezt ő mondta).
2017. ápr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!