Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy gond ha mostanában elég...

Nagy gond ha mostanában elég gyakran elindul az orrom vére szinte majdnem mindennap? (25 hetes vagyok)

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a dokiddal kéne megbeszélni ha mindennap előfordul...
2010. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen kb. 2 hétig tartott. Azóta nem vérzik, de a fogínyem az igen és az már egy hónapja tart, ami sokkal kellemetlenebb, mert beleharapok a zsemlébe és ömlik a vér belőle. Pedig vettem Parodontax-ot, Tantum Verde öblögetőt, ecsetelőt semmi nem használ sajnos. Csütörtökön megyek fogorvoshoz, de valószínű ő sem tud majd tenni semmi különöset. Goondolom a terhesség után majd szépen elmúlik. Más kismamának is vérzik az orra, meg a fogínye, szerintem ez ilyenkor természetes.
2010. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod hogy áll? Ui. a sűrű orrvérzés a magas vérnyomás egyik jele is lehet! Kérdezz rá mindenképp a védőnőnél vagy a dokinál, mert ez nem normális terhesség alatt se!
2010. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt az érfalak gyengülnek, ezért van hogy többször vérzik az orr, mert ott a vékonyka erek hamar elpattannak. Nekem Rutascorbint írt az orvos, el is múlt tőle az orrvérzésem. Ez lényegében c-vitamin. Próbáld ki, hogy nagy dozisú C-vitamint szedsz egy pár napig,valószínűleg használni fog, és azzal nem ártassz a babának, sőt. Napi 500-1000mg mehet nyugodtan, ez erősíti az érfalakat. Nekem bejött. A vérnyomásodat azért figyeld, hátha tényleg attól van, de nekem nem attól volt.
2010. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem magas volt a vérnyomásom terhesség alatt, kaptam rá bogyót de még emellett is néha vérzett az orrom.Tehát bizton állítom, hogy a vérnyomás probléma miatt lehet. Mindenképpen nézesd a vérnyomásodat!
2010. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok! Nekem is vérzett az orrom és a vérnyomásom pedig iszonyú alacsony a terhesség előtt is alatt is. Szerintem nem ez okozza, mert akárhány kismamával beszéltem nekik is vérzik ez a terhesség velejárója+ rákérdeztem a védőnőnél is és ő is azt mondta, hogy ez ilyenkor természetes.

Ha gondolod nyugodtam említsd meg ha mész védőnőhöz, meg ő ott úgyis mér neked vérnyomást és ha nagyon magas akkor azt úgyis mondja. Ja amúgy a C-vitaminról aki írta, hogy nagyobb dózist szedj, nem igaz. A terhes nők az 500-ból max 1-et, szedhetnek, ha 200-ast veszel abból pedig max 3x lehet egy nap. Csak olvasd el a betegtájékoztatón, nem szabad ezt is túlzásba vinni.

2010. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 110/70-es vérnyomásnál volt ugyanez, és ez nem annak a jele feltétlenül, hogy magas a vérnyomásod, hanem inkább annak, hogy ugyanazt a vérnyomást kevésbé tolerálják a meggyengült érfalak, ahogy írta az egyik válaszoló. Beszélj a dokiddal! És jobbulj:D
2010. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
1000g-ig mehet a C vitamin, mivel vízben oldódó vitamin, nem lehet túladagolni, de 1000mg-nál többet ne vegyél be naponta, mert esetleg lerakódhat a vesében, és okozhat vesekövet. Persze ennek kicsi az esélye, de akkor is maradj 1000mg alatt.
2010. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam védőnőnél és azt mondta h minden rendben a vérnyomásommal ezért is nem értem h miért van..Lehet az idegesség is az oka??Mostanában kicsit feszültebb vagyok a kelleténél!
2010. máj. 14. 10:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen...és teljesen rendben volt a vérnyomásom.

Ez egy terhességi tünet, el fog múlni.

2010. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!