Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor második gyermeked...

Mikor második gyermeked vártad benned is kavarogtak ilyen és hasonló érzések/gondolatok?

Figyelt kérdés

Még csak 7 hetes terhes vagyok. Van egy 8 éves fiam,akit mindennél jobban szeretek,nagyon szoros a kapcsolatunk.Kb 1 hete teszteltem pozitívat,még friss az élmény.Párommal szeretnénk,várjuk a babát,de napi szinten elfog a félelem,aggódás hogy fogom e a másodikat is úgy szeretni mint az elsőt.Sajnos van hogy elpityeredek mert úgy érzem "megcsalom" a nagyobbat.Hullámokban tör elő belőle az érzés,kétségbeesés,aztán a következő pillanatban már mindent másképp látok.Az első terhességemnél mikor megtudtam rózsaszín ködben jártam.Most meg sokszor azon kapom magam,hogy elfelejtem,hogy terhes vagyok.Furcsa ez a kettősség...:/

Ez idővel változni fog ugye?!


2017. ápr. 24. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy.. :) persze hogy változni fog,mondhatni természetes folyamat ez,és meg fog változni. Nálunk sokkal kisebb volt a korkülönbség,én azon aggódtam,nem e nagyon megviseli a nagyobbat,hogy tesója születik..hogy bizony el kell tőlem szakadnia,mert kórházba megyek,előtte 1 percet nem voltunk külön... nehéz volt neki is,nekem is,de túléltük :) Aztán jött a 3. baba,mindig nehéz terhességeim voltak,tudtam hogy sokat kell kórházba lennem,már a tesztelésnél azon bőgtem,mennyire fog a 2 nagyobb hiányozni. :)nem könnyű időszak volt,de amin megszületett a 3. baba,megnyugodtak a kedélyek. :) Hajlamosak vagyunk túllihegni dolgokat. :) Nem lesz semmi baj.
2017. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
:-) Igen, ismerem az érzést. Csak a szülés oldotta fel a feszkót. Viszont a második első látásra serelem volt, az elsőnél kellett idő. Harmadjára már nem vártam el magamtól, hogy várandósság alatt is úgy seressem, mint a kint lévő kettőt.
2017. ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


ez az én kérdésem volt.anno :) azóta fél éves, jelentem imádom mindkettőt, életem értelmei, minden kétségem megszűnt.

azonban az tény hogy a kicsire sokkal kevesebb idő jut, mint anno ennyi idősen a nagyobbra...amikor a kicsi megszületett rákoncentráltam hogy a nagy körül ne változzon semmi.. inkább a kicsi mellett ülök kevesebbet, hogy ne sérüljön, és jól is van ez így hiszen a kicsinek nincs még osszehasonlitasi alapja, ő még bármihez hozzátud szokni. A te fiad pedig már nagy gyerek, még könnyebb lesz ;)

2017. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

dettó így érzek én is, csak én már 30 hetes vagyok lassan.

biztos vagyok benne hogy szeretni fogom, és nem fogok különbséget tenni...de most, nem szeretek terhes lenni mert nem tudok úgy lenni a fiammal mint előtte. nincs bírkózás, nincs nyugis séta mert fél óra múlva már pisilnem kell...stb.

2017. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. Voltak és vannak bennem ilyen gondolatok. Félek is milyen hatással lesz a fiammal való kapcsolatunkra a kistesó érkezése. Lelkiismeret furdalásom van, hogy a fiammal mennyire más volt a terhességem, őt lestem egész nap, rózsaszín közben voltam, most meg néha el is felejtem, hogy babát várok. :( Szóval mindenféle furcsa érzéseim vannak.
2017. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt éreztem. Volt, hogy a szülés előtti hetekben zokogva keltem fel, hogy nem fogom tudni őt úgy szeretni mint az elsőt. Ugyanazt éreztem mint te, mintha "megcsalnám". De megszületett és ez teljesen elmúlt. Érezni fogod, hogy ő is ugyanúgy a te gyermeked. Nincs köztük különbség. Mindegyiket másért de ugyanúgy lehet szeretni :)
2017. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyan így érzek én,bár a harmadik babával...annyi minden kavarog a fejemben....egyszer az jár a fejemben,hogy képtelen vagyok rá...utána jön a mindent elsöprő érzés,hogy alig várom hogy velünk legyen.
2017. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De jó hogy írtatok :), köszönöm. Kicsit megnyugodtam,hogy nem vagyok "defektes"!
2017. ápr. 24. 20:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egy szomorúbbat írok, de remélem eloszlik minden kétségetek. A fiam 10 éves, a 11. házassági évfordulónkon eldöntöttük a párommal, hogy még csak 30 évesek vagyunk, kell még egy baba, a kisfiam is nagyon szerette volna. sikerült is. Végig bennem volt az érzés, hogy a már meglévő fiamat imádom, de mit fogok érezni a másik iránt, biztos nem fogom így szeretni. Hát 14 hetesen elhalt a babám. Nagyon rossz volt, rettenetes. akkor éreztem, hogy tudnám úgy szeretni, és mindennél jobban vissza szerettem volna kapni. Most próbálkozunk újra, és az érzés mindent felül múl. nem hiába mondják, hogy sokszor ha elveszítesz valamit/valakit, csak akkor tudod meg mit veszítettél. Hát még nem is várok babát, de már előre imádom, úgy mint a fiamat, és remélem hogy ikrek lesznek, ha sikerül, mert akkor kicsit úgy érezném, hogy visszakaptam az előző babámat is. Puszi mindenkinek! Ne féljetek szeretni!
2018. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!