Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki az egész terhessége...

Volt aki az egész terhessége alatt nem szedett vitamínt?

Figyelt kérdés

19hkm

Nem szedek semmilyen vitamínt igyekszem ezt az ételbe bele csempészni.

Lehetséges hogy a baba fejlődése érdekében mégis kéne? vagy ez nem befolyásolja?



2017. ápr. 24. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
én mert mindent kihánytam. amúgy rosszul teszed, legalább folsavat kéne az nagyon fontos lett volna.
2017. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt el felejtettem irni hogy 12.hétig szedtem és utána hagytam abba :)
2017. ápr. 24. 22:10
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Én a 12. hétig szedtem rendesen, utána csak heti 2-szer, de a 24. hétre vérszegény lettem, szóval nem volt jó ötlet. Most újra szedem rendesen és pluszban vasat is kell, ami gyakran szorulást okoz. Szóval utólag úgy gondolom, érdemesebb rendesen szedni egy normál vastartalmú vitamint.
2017. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Például aki normàlisan táplálkozik és nincs szüksége kapszulákra.
2017. ápr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Én decemberben lettem terhes. Az első, amit kimutattak, hogy D vitamin hiányom van. Marha nehéz volt úgy táplálkozni, tényleg vitamin dús legyen, szóval szedtem többfélét is. 21 hkm
2017. ápr. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Az egyik barátnőm 5 hónaposan jött rá, hogy terhes. Nem szedett semmit, viszont összeférhetetlenség miatt koraszült egy egészséges kislányt. Szerintem nem függ össze a kettő. A kislány évekkel később is egészséges, fejlesztésre sem hordta.
2017. ápr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

#6

Igen, a gyerek egészséges lesz, mert mindent kifacsar az anya testéből, ami neki kell.


Az anyának lesznek később gondjai az egészségével, a fogaival, erőnlétével, stb.

2017. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Orvos is egyetértett abban, hogy a folsavon kívül (12. hétig) minden mást felesleges szedni, ha valaki változatosan táplálkozik.

Ha valami hiányzik, akkor a vérvétel kimutatja, van belőle elég a terhesség alatt. Én se szedtem semmit.


De ha hiány van (folsav kivételével), akkor nem a babának lesz rossz, hanem az anyának. A magzat parazitaként működik, amire szüksége van, azt kivonja az anyai szervezetből. Ha nincs elég kálcium, lebontja az anyai csonvázból. Neki lesz, az anyának meg kilyukad a foga, stb.


Anyám zsidó anyától született 1944-ben. Nemhogy vitamint nem szedett a nagymamám, de enni is babot vagy krumplit tudott az óvóhelyen, ha egyáltalán tudott. Anyukám már 70 elmúlt, legnagyobb baja, hogy néha fáj a dereka. Ha kárt okozott volna neki a magzati lét, már jelentkeznie kellett volna.

2017. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

Azért manapság már nem lehet annyit és olyan minőségben beszerezni az ételből mint régen... ezt sajnos sokan elfelejtik. Ugyan nem muszáj vitaminokat szedni, de egy kettő azért kell. Magnézium mindenképp azt másból be se lehet szerezni, görcsoldó és megelőzheti a koraszülést, mert ellazítja a méhet így nem lesznek erős méhösszehúzódások ideje korán. Vasat 20. héttől kettesével kell szedni akkor is, ha jó a vérkép, mert a baba vérszegényen születhet, nem egy ilyet olvastam. D vitamin is nagyon fontos bár nyáron el lehet hagyni, de érdemes a szintjét néha megnézetni. Folsav azt jól csináltad elején volt nagyon fontos :)


Szóval magnézium, vas amit mindenképp ajánlott és kell szedni, a többi meg a te dolgod, de csak étellel már nem lehet elegendő vitaminokhoz jutni.


Jó egészséget :)

25hkm

2017. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

#8

És mi a véleményed neked és az orvosodnak a magyar lakosság 95%-át érintő kóros D vitamin-hiányról, a nők csontritkulásáról, a terhességi fogromlásról, valamint arról, hogy a ehhez szükséges nyomelemek nem vihetők be táplálkozással?


S arról, hogy a magzatkori D vitaminhiány összefüggésbe hozható az autizmussal? S arról, hogy a rákos megbetegedések 38%-as szintén? S a cukorbetegségek nagy százaléka szintúgy?


Kérdezem, mint orvos ... ne terjessz káros butaságokat.

2017. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!