Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Prenatest vagy bármi hasonló...

Prenatest vagy bármi hasonló teszt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kombinált tesztem közepes kockázat lett (1:570-hez) Down kórra.

Az orvosom javaslatára megcsináltuk a prenatesztet,az alapot. Ma reggel, és kb 10 nap az eredmény. De addig úgy érzem belebolondulok a várakozásba. Probálok pozitív lenni,de nagyon félek. A doki szerint UH-án nem lát semmi elváltozást,de menjünk biztosra.


Az lenne a kérdésem,hogy aki csinált ilyen tesztet vagy bármi hasonlót,mi lett az eredménye? Köszönöm!


2017. ápr. 25. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudom, könnyű mondani, de ne aggódj. A kombinált teszt csak egy kockázatbecslés, statisztikai adat. Azt jelzi, hogy a hozzád hasonló adottságú kismamák mekkora százalékban hajlamosak egy adott genetikai eltérésre.

Én egyik terhességemnél sem csináltattam kombi tesztet, mert a korom miatt biztos magas kockázatot jelzett volna.Így egyből komolyabb vizsgálatra mentem.

Önmagad megnyugtatására a 10 nap alatt esetleg elmehetsz egy jobb genetikai UH-ra (bár mint tudjuk az UH csak 70%-os megbízhatósággal képes kimutatni a rendellenességeket)

2017. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy hete vették le a prena teszthez a vért, alig várom, hogy hívjanak az eredménnyel.


1:674-hez lett a kockázat nálunk, ami részeredmény rossz volt, határérték feletti tarkóredő. Mi a kiterjesztett prenát kértük.


Nekem általában sikerül pozitívnak lennem, de a tegnapi egy nagyon negatív nap volt. Most úgy jól vagyok. Nekem ami sokat segített, az volt az egy ami valamennyire elterelte a figyelmem, hogy szombaton elmentem egy képzésre, amire nagyon rég készültem. Szóval ha van olyan program, amiben részt tudsz venni, hogy picit más is legyen a fejedben, az szuper.


JA és persze tudom, hogy tilos ilyenkor netezni, de én azért elég sokat kutakodtam, és amit lehetett elolvastam a témáról. Sok pozitív történet volt, nekem ez is segített.

2017. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1:99 lett a kockázat, képzelheted mennyire el voltam keseredve. Aztán megcsináltuk a prenatest-et, 5 nap múlva visszahívtak még egy vérvételre, mert nem volt elegendő DNS a vérben... s így újra kezdődött a 10 nap várakozás. Nehéz volt kivárni, de az eredmény jó lett és teljesen egészséges fiam született.
2017. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem 1:89 arányt hozott Down kórra a doki, az alapján, hogy vérvizsgálat teljesen rendben volt, a nyaki redőt pedig 2,9 mm-nek mérte UH-n. Nem csináltattam prenát és egyéb tesztet sem. Teljesen egészséges kis fiam született, aki már majd 1 éves és azóta is minden rendben van nála.


Történet:


A kombinált teszt elvégzésekor már 13+6 hetes terhes voltam. Nem is értettem miért ekkor csinálta az UH-t. A vért a 12 héten vette le. Az első gyermekemmel egy kedves szonográfus hölgyhöz jártunk végig UH-ra, így úgy döntöttem a 2. gyerkőcnél is hozzá fogunk. Így hiába a 12 hetes UH-t a genetikus 14 héten végezte én a 12 héten voltam a szonográfus hölgynél, aki akkor teljesen jó értéket mért nyaki redőnél 1,1 mm-t. Az ominózus 14 érték után 14+4 héten egy 3. teljesen független UH-n is voltunk, ahol azt mondták a nyaki redő 11-13 héten mérvadó utána már nem, de azért kérésünkre megmérték: 1,9 mm!!! volt. Közben mindkét másik UH-n elmondták ilyenkor nem csak a nyaki redőt mérik meg, ha baj van, hanem a lábszár csont mérete is más egy down szindrómásnak, az orrcsontját is megmérik, mert ott is eltérés tapasztalható illetve a hasfalon is van, amit ilyenkor vizsgálnak. Mivel nálunk minden más méret rendben volt, az orrcsontja is normális volt, így nem kértük a vizsgálatot. Pénzlehúzásnak tartottuk és utána rá 3-4 hónapra Bp-en ebből nagy botrány is robbant ki. Többen perre is mentek.


Úgy gondolom elég etikátlan sok orvos e téren és sokan csak hasznot húznak ebből sajnos. Remélem nálatok is minden ok lesz a babával. További kellemes babavárást és könnyű szülést! :)

2017. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megcsináltattam a Prenát, igaz más miatt, de tudom mit érzel. A 30. szülinapomat azzal töltöttem, hogy kezdtem belehülyülni a várakozásba. Az eredmény másnap megjött, szerencsére negatív lett. A közepes kockázat nem ad nagy aggodalomra okot, ennél sokkal rosszabb eredményeknél sincs nagy esély bármilyen betegségre.

Minden rendben lesz, nyugi!

Ne idegeskedj sokat, mert ezzel csak magatoknak ártasz!

Én annyit idegeskedtem emiatt és más miatt is, hogy most kórházban vagyok, mert a külső méhszájam kicsit kinyílt. Régebben se Uh, se ilyen-olyan tesztek nem voltak és mégis sok-sok egészséges baba született!

Kellemes és nyugis babavárást kívánok!


28 h km

2017. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 1:796 jött ki Edwards kórra. Mi a Nifty tesztet csináltattunk, és tegnap kaptuk meg az eredményt, negatív lett :-)

A kombinált tesztnél az UH egyébként nekünk is rendben volt, a véreredményeim lettek elég rosszak.

Egyetértek az előttem szólókkal az egész egy pénzlehúzás, és nyilván kifizeted, mert félsz, hogy beteg-e a baba.

2017. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!