Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai vizsgálat 12 hetesen...

Genetikai vizsgálat 12 hetesen Pécsen. Mire számítsak? Ultrahang, tanácsadás és?

Figyelt kérdés
37 elmúltam, azért kell. Nem tudom pontosan melyik teszt mit jelent, gondolom mindent elmondanak, de izgulok. Mennyivel késöbb csinálják meg a tesztet? A párom bemehet?
2017. ápr. 28. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Vizsgálat vagy tanácsadás?

Tanácsadáson: halálra fognak ijesztegetni és elmondják a lehetőségeket,

- kombinált teszt (uh + vérvétel)

- Prena vagy Nifty

- amniocentézis - azt fogják mondani, hogy csak az a megbízható, és menj el rá (de a Prena is pont ennyire megbízható, csak nincs vetélés kockázat)

Vizsgálat:

- amelyiket a fentiek közül választod, a kombinált teszt 10000-30000 Ft, a Prena 75000-170000 Ft, az amnió ingyenes, de a hasbaszúrást az ember kétszer meggondolja szerintem

Egyébként MINDENT vissza lehet utasítani, persze az ember saját érdeke, hogy legalább a kombináltra elmenjen.


De ez nekem fura, engem először kombináltra küldött a dokim, de én addigra már eldöntöttem, hogy Prenát csináltatok, így csak arra mentem. Negatív lett, ezután alá kellett írnom, hogy a genetikai tanácsadáson emiatt nem kívánok részt venni, de a dokim se eröltette, mert ennél többet nem lehet tenni.

2017. ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért küldött volna a dokid előbb kombináltra, mert az olcsóbb és a genetikai UH részen már eleve láthatnak olyat, ami teljesen feleslegessé teszi a nagyon drága Prena teszt elvégézését, mert vagy olyan rendellenességet látnak, ami miatt amúgy is megszakítanád a terhességet (netán már el is halt) és a prena azt nem szűri, vagy annyira nagy eséllyel down, edwards, vagy pataus a baba, hogy megint csak felesleges a prenára befizetni, mert úgy is betegnek fogja mutatni a babát, de azt az eredményt még akkor sem fogadják el hivatalosan a terhesség megszakításához, hanem úgy is el fognak küldeni "hasba szúrásra", tehát teljesen feleslegesen telik az idő a terhességedben, amit ha meg akarsz a betegség miatt szakíttatni, akkor minél előbb teszik meg, annál egyszerűbb és kevesebb a szövődmény.
2017. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

A genetikai uh. 70% valószínűséggel találja meg a beteg babát, a kombinált teszt 90%-os, és csak valószínűséget becsül, a Prenateszt 99,9%-os és magzati dns-t vizsgál. Mivel 40 éves vagyok, nekem a 70-90% nem volt elég, de mindenki maga dönti el, mit vállal be.


A 12. hét elején voltam Prenán (előtte volt normál uh, hogy élő terhesség + később volt genetikai uh is), hét végére megvolt az eredmény, hogy negatív.

Ha pozitív lett volna, még lett volna idő ezt igazolni és altatásos műtéttel elvenni a beteg babát. Pont ezzel nyer időt az ember.

Ha rossz a kombinált eredménye (ami idősebbeknél szinte mindig rossz az életkori kockázat beszámítása miatt), és még utána megy az ember Prenára (mert nem akar 40 évesen esetleg egészséges babát elvetélni - bár ez kétségtelenül a legolcsóbb megoldás), és utána amnióra, akkor már meg kell szülni a beteg babát, hát köszöntem szépen, én ezt nem szerettem volna. De ezt is mindenki maga dönti el, mit vállal be és mennyiért.

Nekem volt már egy vetélésem, ilyeneknek nem is nagyon ajánlják az amniót, csak ha nagyon muszáj.

2017. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván attól függ hova mégy kombináltra, gondoltam, ha 180 ezert ki tudsz fizetni a prenáért, akkor a kombináltra se vársz két hetet. Nekem is két óra alatt lett eredmény.
2017. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na mindegy, én rossz eredményre ilyenekre gondoltam, mikor valakinek kijön, hogy 1:4 meg ilyenek. Azt meg nem az életkor rontja le.
2017. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak köszi. Èn a kombináltra gondoltam, hogy mennèk. Kb mennyi idő után csinálják meg? Most evileg csak ulrahang lesz meg tanácsadás.
2017. ápr. 28. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:
A kombinált teszthez a vérvételt általában ugyanaznap csinálják, mint az uh-t, mert így ad legmegbízhatóbb eredmény. Esetleg 1-2 nap eltérés lehet.
2017. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a válaszokat, miért nem írta le a véleményét?
2017. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!