Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Boka, lábfej csak vizesedéstől...

Boka, lábfej csak vizesedéstől dagadhat?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok és már egy ideje látom, hogy dagadnak a bokáim, de most már egyre jobban. Lényegtelen mennyit vagyok igazából talpon, mert már így kelek reggel. Olvastam, hogy hogy lehet a vizesedést megállapítani, de nekem nem marad ott az ujjam nyoma. Akkor ez nem is víz? De akkor mitől dagadtak így meg a bokáim? :(
2017. máj. 3. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A vérplazma kijut a hajszálerekből a szövetek közé (ami normális), de valamiért nem tud megfelelően visszaszívódni. És mivel a plazma 95%-a víz, így ha dagad a lábad, az ott víz. Akkor is, ha nem marad ott az ujjad nyoma. És leggyakrabban vérnyomás/keringési problémára utal. Nem mindig, de gyakran. Lehet, hogy nincs az égvilágon semmi baj, a 3. trimeszterben gyakran dagad a boka, vagy lehet a túl meleg időjárástól is, szóval lehet, hogy semmi gond, de ugyanakkor a preeclampsia első tünete is lehet, tehát szerintem minél hamarabb mutasd meg az orvosnak!
2017. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!