Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vékonyabb vagy a ducibb...

A vékonyabb vagy a ducibb nőknél nagyobb az esély, hogy valamilyen kromoszóma rendellenesség áll fenn a magzatnál?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nincs összefüggés.
2017. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nincs jelentösége.
2017. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ebnek vagy kutyànak van több füle?
2017. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze ennek a testalkathoz. Ez mind csak genetika.
2017. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha kórosan vékony vagy kórosan túlsúlyos valaki, akkor igen, befolyásolja a magzat egészségi állapotát. De a vékonyabb/ducibb... Gondolom átlagon belüli nőkre gondolsz. Ha egészségesek, akkor ez nem befolyásolja.


Mondok egy példát. A terhességi cukorbetegség és a túlsúly között van kapcsolat. Természetesen nem.minden elhízott kismama lesz terhességi cukorbeteg, ahogy ez nem elhízott társaiknál is előfordulhat egyébként. Na de elhízott kismamáknal gyakoribb. A terhességi cukorbetegség és az autizmus (multifaktorialis genmutacio) között találtak összefüggést (de nem kizárólagost!!!). Ennyiben éppen van hatása annak, hogy valaki kórosan elhízott például. De ez nem a "duci" kismamákat érinti. Gondolom, te sem a kórosan elhízott nőkre gondolsz. Ugyanez áll egyébként a kórosan sovány kismamákra is, a ha már autizmus, akkor igen, itt is találtak összefüggést (nem megfelelő tápanyag ellátás tekintetében).

2017. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*befolyásolhatja!!! Ne haragudj, elírtam. És nagyon nem mindegy.
2017. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra gondoltam, hogy a kombinált teszt eredményeiről írták egy cikkben, hogy vékonyabb nőknél magasabb, ducibb nőknél alacsonyabb értékek jellemzőek a vérvizsgálatkor. Csak arra nem tértek ki, hogy akkor ez azt jelenti, hogy valamely kategóriába sorolható nők kisebb vagy nagyobb rizikónak vannak kitéve.
2017. ápr. 25. 16:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Találtam egy cikket neked az ncbi.nlm.nih.gov/pubmed-en. A címe: maternal body weight and first trimester screening for chromosomal anomalies. Esetleg olvasd el.
2017. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De te is böngészhetsz, ez egy komoly netes felület, tudományos cikkeket gyűjt össze, melyek lektoráltak. Ha beírod a keresőbe hogy maternal body weight, chromosomal anomalies, akkor fog kidobni biztos dolgokat neked. Ha szükségét érzed, segítek még.
2017. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha jól tudom, a kombinált teszt eredményei annál jobbak, minél magasabb szám jön ki. Nm tudom, erre irányult -e a kérdésed.
2017. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!