Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a nagyobb (3-4...

Mit gondoltok a nagyobb (3-4 év) vagy a kisebb (1,5-2 év) korkülönbség a jobb? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A fiam 1 éves és szóba került, hogy kellene neki egy testvér. Én ezt korainak érzem, de a párom nem.

A fiam rossz alvó, nagyon mozgékony, makacs és sok figyelmet igénylő gyermek. Úgy gondolom, hogy nagyon megviselné a testvér korai születése. Ráadásul úgy érzem, hogy engem is megviselne testileg, nem sikerült még helyrejönnöm. Az első terhességem nagyon nehéz volt (terhességi vészes hányás, majd csak hányinger, rosszullét, de az majdnem a szülésig).

Szóval én korainak tartom, de a párom szerint ez lenne az ideális korülönbség.

Akik bevállalták a kis korkülönbséget utólag is megtennék vagy várnának?



#testvér #kis korkülönbség #testi-lelki felkészültség
2017. ápr. 8. 11:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Nekem a nagylányom és a kisfiam között 5,5 év van. Én úgy tapasztaltam, hogy ez sok, nem jó. Nagyon megszokta a lány, hogy egyedül van, övé minden figyelem.

Most a fiam és a kislányunk között 2,5 év lesz. Kíváncsi vagyok, hogy ez milyen lesz! :)

2017. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Tippelhetek: a párod nem veszi ki a részét a gyereknevelésből, azért mondja ilyen könnyedén, hogy jöhet a második?

Ha ő altatna, kelne éjjel... stb., akkor egy nehezebb gyerek mellé nem akarna rögtön megint.

2017. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk 3,5 év van köztük (fiúk) és bár szerettem volna a másodikat kicsit hamarabb, nem rossz. Mindkettő elég társaságkedvelő, így a kisebbik olyan másfél éves korától egész jókat játszottak már, bár persze megy a versenyzés és egymás heccelése is mindig. Viszont könnyebbség volt, hogy a nagy már önálló, pl. nem kell egyszerre pelenkázni vagy figyelni, hogy ne rohanjanak ki az úttestre. Nálunk egyébként a kicsi ezerszer rosszabb alvó, hangosabb és mozgékonyabb, mint amilyenre számítottunk a nagy után, így ez a része viselt meg minket eléggé.
2017. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A párom igazából csak azóta veszi ki a részét a gondozásból mióta nagyobbacska lett a fiam. Ahogy ideje engedi.

Emiatt is bizonytalan vagyok. A nagyobbik még ovis se lenne mire születne a második. Segítségem pedig egyáltalán nincs, egyedül vagyok.

2017. ápr. 8. 11:29
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Én 5+osan vállalnék testvért. Én az unokatesómmal(egy év) és a tesómmal (3 év) együtt nőttem fel. Gyilkoltuk egymást. Felnőttként is elég nehéz a kapcsolatunk, még mindig megvan a versengés maradványa. Úgy vettem észre a szüleimnek is nehéz volt, 2 gyereket nem szabad egyedülhagyni, akkor sem, ha az egyik 3 évvel nagyobb. 3at meg pláne. Csupa gond.


A legjobb, ha gyerekkora óta van egy egykének legjobb barátja és a szüleik is barátok. Kellő időt töltenek együtt is, külön is, nem kell semmiért versengeni, nem sérülnek, egyenlőségben nőnek fel.

2017. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

Nagyobbra voksolok. Nalunk nagyobb, es tesom es enkoztem is nagyobb volt. A nagyobb gyerek mar megerti, felfogja, hogy kisteso lesz/van, nem annyit lat csak hogy oke anya nem jatszik velem mert nem er ra, hanem megerti az okot is (szoptatas, altatas, stb.).

Ismeretsegi koromban legtobben "sorozatszultek", azaz 1.5-2 ev van a gyerekek kozott. Terhessegek tekinteteben ketten is veszelyeztetettek voltak, az meg hagyjan hogy nem emelhettek de egyik fel sem kelhetett, agynyugalom kellett. Na most az akkor 1 eves "nagytesonak" ezt magyarazd meg...szomszed neni latta el, mert apuka dolgozott.

Masik meg korhazba kerult hetekre legalabb haromszor.


Ha mar nagyobbacskak: harcolnak a figyelemert, a kicsi harap, hajat tep, a "nagy" (aki meg szinten kicsi, dackorszak, stb.) siman odacsap a kisebbnek az ismeros csaladoknal..ha meg nagyobbacskak, ugyanez csak durvabban. Ertem ezt 3-4-5 eveseknel.


Azt mindjak az anyukak, hogy a kis korkulonbseg szupi, mert a gyerekek imadjak egymast es lelki tarsak meg osszenottek, de ez nem latszik. Barmikor talalkozunk, (valakivel naponta!), nem foglalkoznak egymassal, ha mas gyerek is van a tarsasagban. Lehet hogy tok jol elvannak ha ketten vannak csak, de ez egy 4 ev kulonbseges gyerekparra is igaz (sajat pelda). Tehat az sem igaz, hogy a kis korkulisek egymas legjobb tarsai....sehol sem, akiket ismerunk. Mindegyiknek sajat pajtasai vannak, akkor jatszanak egymassal, ha csak ketten vannak.


Szoval sokkal kevesebb elonye van, mint hatranya. Voltakeppen szinte konkret elonyet nem is latom, csak a nehezsegeit.

2017. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
Marmint a kis korkulinek!
2017. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
45%
Egy tanacs: olvasgass is gyakorin, minden egyes nap kiir egy kerdest egy kis korkulonbseges anyuka, hogy mennyire faradt es a gyerekek tepik egymast es nincs segitsege es mit csinaljon (a mai mar ki is irodott nemreg). 5-6 eves korkulonbseges anyukaktol meg SOHA nem olvastam az oldalon panaszkodo segelykerest.
2017. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nagy korkülönbség van köztük, egy percig sem bántam meg.

A fiam nehéz eset volt, nagyon hasfájós, és kiderült, hogy ADHD-s. Semmi félelem érzet, hatalmas mozgásigény, sok figyelemre van szüksége. Majdnem négy éves volt, mikor úgy éreztem, van időm és energiám egy tesóra.

A lányom tipikus két emberes baba volt, egész nap cicizett, sose aludt egyben sokat. Két évesen se tudtam másra bízni, rettentően anyás.

Most született a legkisebb. (A kisebb 7, a nagyobb 12). Még csak pár hetes, így természetesen szinte egész nap szoptatok. De ezt leszámítva egy panasz szavam se lehet. Mégis úgy érzem, hogy nehéz mindhárom gyerekkel törődni.


Minden tiszteletem azoké az anyáké, akik kisgyerek mellett picit vállalnak! Én nem lennék rá képes, az első évet nem élném túl. Ennek tudatában választottunk nagy korkülönbséget.

2017. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

8-as: a hozzászólásod a leginkább sokatmondó...

Egyébként a környezetemben is azt látom, hogy többnyire csak azoknál a családoknál van nyugalom, ahol nagyobb a korkülönbség. A kis korkülönbséggel születettek esetében az anyukák totálkárosak.

2017. ápr. 8. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!