Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség ideje alatt szabad...

Terhesség ideje alatt szabad édesítőszert fogyasztani?

Figyelt kérdés
Annyi mindent olvastam.De én a cukrot már régóta száműztem az étrendemből.Eritritet használok ugyanúgy a terhesség ideje alatt is.Nemrég olvastam egy cikket,miszerint káros.Tapasztalatokat írnátok?17,5hkm

2017. máj. 9. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Milyen tapasztaltra gondolsz? Ettem eritritet, nem lett semmi baj? Ettől még lehet, hogy nálad lesz. Ettem eritritet, a gyereknek 3 keze nőtt? Ettől még nem bizos, hogy nálad is ez történik.


Nézz utána, melyek azok az édesítők, amik biztonsággal fogyaszthatok terhesség és szoptatás alatt, és válts arra átmenetileg. Ennyi.

2017. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekem terhességi diabéteszem volt.

A cukrot eritrittel és xillittel kellett helyettesíteni (dietetikus mondta).

Vagyis csak nem káros, ha ezt ajánlották.

A babám egészségesen született.

2017. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eddig is édesítőt, xilitet, steviát, eritritet használtam, eztán is azt használom. Valahogy eszembe sem jutott, hogy káros lehet, mivel alap állapotban is egészségesebb, mint a cukor.
2017. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjatok,de túlzásnak tartom hogy már ezzel kapcsolatban is felmerül hogy káros...szóval én ugy gondolom hogy oké,ne egyél cukrot,liszteset (sokat legalábbis semmiképp) mert nem egészséges,hizlal,ne cigizz/alkoholozálj/drogozz mert kétségtelen hogy katasztrofalis következményei lesznek,tojás ,nyers húsféle,tengeri izék,módjával és helyesen elkészítve,szoli napozás óvatosan vagy inkább ne is (kinek mit mond az orvosa) gyógyszereket nagyivben kerüld,és még sorolhatnám mit NE!!!!! DE! Azért ez mindennek a teteje hogy az édesítőt is hanyagolni kell mert káros :@ mit szabad a 21.században egy kismamának?Gépekként vagyunk kezelve,ez már kezd szánalmas lenni.....de a kérdésedre válaszolva nem,nem gondolnám hogy káros lenne hiszen orvosok,dietetikusok,szakemberek ajánlják. 27hkm
2017. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.Megnyugodtam.Csak hajlamos vagyok "túlaggódni" a dolgokat.Meg ugye tényleg az interneten is annyi mindent lehet olvasni.Miket ne együnk...És már ott tartok,hogy szinte mindenre rákeresem amit eszem :(
2017. máj. 9. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!