Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy nem érzem,...

Miért van az, hogy nem érzem, hogy hamarosan szülni fogok?

Figyelt kérdés
Nem testi értelemben értem, hanem lelkileg. Tudom, hogy 38 és fél hetes vagyok, 2, max. 3 héten belül meg lesz a baba, de valahogy nem érzem azt, hogy most már bármelyik pillanatban megkezdődhet a szülés. Valahogy az az érzésem van, hogy az utolsó pillanatig bent marad, és nem okoz "meglepetést", hogy az egyik éjszaka közepén, vagy vásárlás közben, vagy ... megindul a szülés. Valahogy ez olyan bizonytalanságot okoz nekem. Felfogtam, összepakoltam, tudom, hogy most már ha nem városon belül mozgunk, célszerű a csomagot magammal vinni, mégsem érzem azt az izgalmat, hogy most már csak napok kérdése, és az egész életem megváltozik. Mintha pont akkor kellene jönnie, amikorra én a fejemben eldöntöttem.
2008. okt. 14. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 37 hetes vagyok. Értem, mire gondolsz. Én is értem, hogy tulajdonképpen már bármelyik pillanatban örökre megváltozik az életem, amennyire tudok, készülök is rá. És mégsem tudom igazán felfogni.

Talán, mert első baba. Én legalábbis erre tippelek.

Szerintem nem is lehet igazán felkészülni rá lelkileg.

2008. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szintén zenész.-)

Én túlhorddtam 8 napot, mindenki izgult már, hogy mikor lesz baba, de én nem. Sőt, nem vártam, hogy kibujjon,mert jó volt együtt:-) Félreértés ne essék, imádom, és imádtam akkor is, talán kicsit féltem a felelősségtől. Amíg a pocimban volt, kényelmesebb volt, most hogy már 4 hónapos, nincs időm semmire, ő az első és egyetlen.-)

Néha visszasírom a terhességet:-)

Szerinem teljesen normális amit érzel, ne félj:-)

Nekem még szülés után is kellett 2-3 hét, hogy felfogjam, lányom van:)

2008. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ugyan igy voltam en is :)

erdekes hogy egy szules nem csak testileg de lelkileg is megviseli egy not en pl mikor a lanyomat megszultem hetekig azt almodtam hogy nem mozog bennem a gyerek es nagyon rosz volt!utanna mikor felebredtem es meglattam a gyonyoru lanyomat minden rosz erzesem elmult:) es igen nekem a mai napig igyvan mikor visza gondolok arra, mikor meg a hasamba volt olyan jol eso erzes fog el, es lehet hulyen hangzik de faj hogy az az erzes,elmult mikor bennem volt a lanyom! remelem hamarosan lesz kistestvere:))

2008. okt. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, hogy én március 11-re voltam kiirva, és 10-én reggel 9-re előjegyezve AFP-re, de sajna márc. 10-én reggel 8-kor elfolyt a magzatviz. A párom pedig csak a vizsgálatra vitt volna. Huu, hát akkor lettem igazán nyugtalan, mert azt sem tudtam, hova kinek telefonáljak? Aztán hivtam a mentőket, majd a páromat. Semmi bajom nem volt addig, mig fel nem fektettek a vajúdóban az ágyra. A vérnyomásom 200, szakadt rólam a viz, baba ficánkolt, forgolódott. Harántfekvésb helyezkedett. Császárral szültem 12,42-kor. Akkor megmutatták, de csak később jutott el a tudatomig, hogy most mi is lesz, amikor kihozták pólyában a kislányom, hogy ismerkedjek vele.

Imádni való kis csöppség!

Üdv. 7 hónapos picilány anyukája

2008. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 38. héten vagyok én is, és esküszöm, a családom jobban be van pánikolva, mint én! :D Péntek éjszaka elég kemény jóslóim voltak (egyébként nem túl sokszor fordult ez még elő), így viccesen megjegyeztem az apukámnak (egy telken lakunk, és ő visz majd be a kh-ba), h ragasszák a fülükre a telefont, ha elindulnak a mamához (70 km). Erre képes volt nem elmenni aznap, hiába mondtam (sőt könyörögtem), h menjenek nyugodtan!!!! :DDD

Semmi extra tünetem nincs, nem is igen fogtam fel még, h hamarosan szülünk! Olyan távolinak tűnik!

Még jó, h ezek szerint akkor ezzel nem csak én vagyok így! Pedig pár nap, és anyukák leszünk...hmm...fura! :)

Sok sikert Nektek! :))

2008. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!