Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hamarosan szülni készülő...

Hamarosan szülni készülő kismamák! Rátok is szokott törni szorongás és rettegés a szülés közeledtével?

Figyelt kérdés

Tudom, minden kismama fél azért a szüléstől, de nekem egy hete szinte 2 pánikroham szerűm is volt, mikor jobban belegondoltam egy egy szüléstörténet elolvasása után.Más is retteg ennyire, vagy én vagyok csak ennyire nyúlbéla??

31 hkm


2010. okt. 4. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, 36. hétben vagyok, ez a második babám. Én is olvastam az első szülés előtt rengeteg szüléstörténetet, de talán épp azért mert sokat olvastam, nagyon sokfélék voltak (és többnyire pozitívak), így úgy gondoltam, hogy az enyém is egyedi lesz, olyan amilyen, hiába olvasom el őket, nincs két egyforma szülés. A lényeg, hogy ne parázz miatta, ez a világ legtermészetesebb dolga, mindannyiunkat megszültek így vagy úgy. Ha stresszelsz, azzal csak magadnak és a babádnak teszel rosszat. Próbálj inkább arra fókuszálni, hogy minden rendben lesz, egészséges kisbabád fog születni.

Én egyébként két napot vajúdtam a kórházban, második napon oxitocinos infúzióval, közel 10 órás vajúdás után szültem meg a fiamat, mégsem féltem egy cseppet sem. Jó kezekben voltam, és megbíztam a szülésznőben és a dokiban is. Nehéz szülés volt, de a végén amikor megkérdezte a szülésznő, hogy na, vállalom-e még egyszer, azt mondtam, hogy csak egy fél órát hadd pihenjek, és kezdhetjük elölről az egészet. Addigra már ott pihegett a babám a mellkasomon, és nagyon boldogok voltunk mindannyian. Most is így várom a szülést, hiába volt nehéz az első, nem lehet tudni, milyen lesz ez. Ha félek tőle, azzal nem fogom jó irányba befolyásolni a dolgokat.

2010. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Cáfolnám, hogy minden kismama fél a szüléstől. Az elsőnél sem volt bennem egy kis félelem sem, csak izgalom, várakozás, szépen is szültem. Most sem érzek semmi félelmet.

Azt hittem majd akkor jön rám mikor felvesznek a kórházban a szülőszobára, mert onnan már nincs visszaút, de ott sem tört rám a félelem.

2010. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok. a "szépen is szültem"-et dacára annak írtam, hogy azért 18 órát vajúdtam, szóval nem volt egy sétagalopp azért, de olyan nagyon vészes sem.
2010. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én az elsővel rettegtem a szüléstől az utolsó 2 hónapban, a legvégén viszont már vártam nagyon, hogy túl legyek rajta. Amikor kezdődtek a fájások, hihetetlen nyugalom szállt meg, magam is csodálkoztam utólag. Valahogy minden annyira flottul ment, elmúlt a félelem is.

Most a 2.-kal vagyok 31 hetes terhes, és van bennem egy kis drukk, de remélem, mikor beindul a szülés, minden OK lesz megint.

2010. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél nekem is ez volt. Annyira féltem a szüléstől, hogy itt sem olvastam el semmiféle szüléstörténetet, se a Kismama magazinban, se sehol. Ha valaki elkezdte mesélni, hogy neki milyen szülése volt, leállítottam, hogy hagyjon ezzel békén, majd ha megszültem, elmesélheti, addig nem.

A terheskönyvekben a szülés részt úgy ahogy volt, átugrottam. Nekem a 9.hónap után egyből a gyermekágy és a szoptatás jött :) :)


Ehhez képest gyönyörű szülésem volt, nagyon gyors és rövid és tényleg nagyon klassz volt minden!!!


Most a második babámat várom, elvileg 2 héten belül szülök, és most már egyáltalán nem félek, nagyon is várom a szülést!!!


Nem mondom, hogy ne félj és ne rettegj, de egy kicsit lazulj el, ne görcsölj rá.

Az utolsó 1-2 hétben már annyi bajod lesz a nagy pocakodtól, hogy alig fogod várni a szülést :) addig meg kitartás!!!

2010. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ma vagyunk pont 37 hetesek:-)Hááát,én bizony félek,és nem csak a szüléstől,hanem az azt követő időszaktól is.Nem nagyon tudok már aludni így a vége felé,agyalok ezerrel,nagyon fel kell kötni a gatyánkat a párommal,hogy helyt tudjunk állni majd.Nincsenek nagymamák,nagypapák,nagynénik,magunknak kell mindent megoldani.Szüléstörténeteket csak itt olvasgatok,majd kiderül hamarosan,hogy nálunk hogyan fog zajlani...
2010. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor ügyi legyél nagyon kedves utolsó, a többieknek pedig köszi:)
2010. okt. 5. 11:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi a biztatást,igyekszem:-)
2010. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!