Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37. hétben járok. Tegnap...

37. hétben járok. Tegnap voltam uh-on. Eddig mindig 4 nappal nagyobb volt a babám, most meg azt mondta az orvos, hogy 9 nappal le van maradva. Most 2630 gramm. Miért lett kisebb a babám?

Figyelt kérdés
A fej átmérője kisebb, de a térfogata és a hasa nagyobb, mint az internetes átlag. Most akkor nem fejlődik a babám?? Aggódom, segítsetek.
2008. okt. 15. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nincs semmi baja! Az UH csak becsüli az értékeket, egyáltalán nem biztos, hogy ekkora a babó.

Én hallottam már olyan esetről, hogy rémiszgették a kismamát le van maradva a kicsi súlyban, nagyságban, aztán mikor megszületett 4 kg-os babó volt, teljesen jó méretekkel.

2008. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne butáskodj!

Minden rendben van a bébiddel, nekem is hol nagyobb, hol kisebb. Teljesen változó a fejlődésük üteme. Tényleg ne aggódj feleslegesen! Az orvosod úgy is szólt volna ha valami baj lenne, én úgy tudom egy-két hét csúszás megengedhető!

Tehát ne aggódj!

Élvezd ki még a kismamaságod heteit!

Szép szülést!

2008. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekem 36.héten 2600grammot mondtak és 37 hétre született 3 kg-val,ne aggodj emiatt.meg mindenki mást örököl,mások az adottságok stb...és még van 3 hete a babócáddnak odabent.

2008. okt. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj!

Nekem a 33. héten 2400g-ra becsülték a súlyát, a 36. héten meg "csak" 2600g-ra. Gondolhatod, hogy megijedtem, mert 3 hét alatt hízott volna annyit, amit 1 hét alatt kellett volna. De a dokim megnyugtatott és a védőnőm, hogy elég, ha az UH-on csak 1mm-rel is arrébb teszik a csillagot, már teljesen téves adat jön ki.

Szóval nekem is teljesen benézte a szonográfus, lehet, neked is. Egyébként is: csak átlag adatok szerint nézik, márpedig minden baba más. Mi sem vagyunk egyformák. Szóval nyugi, biztos, hogy minden rendben van!!

Szintén 37 hetes

2008. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond! Teljesen átlagos a babád! Teljesen eltérően fejlődnek és az uh csak súlyt BECSÜL! A mért adatokból és ez nem biztos. Az én lányom 37. hétre született 2830 grammal és 50 centivel és elképesztően husis baba volt, olyan combjai voltak (vannak), hogy a dokik és a nővérek nem akarták elhinni! 5 hós kislány anyukája.
2008. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az ultrahangon mért adatok elég csalókák! Nekem az első babánál a 40. héten 2700 g-ra becsülték a súlyát, és végül a 41. héten 3500 g-mal született! Nem hinném, hogy 1 hét alatt hízott volna csaknem 1 kg-t, főleg hogy a babák csak a 38-39.hétig nőnek, utána nem jellemző a súlygyarapaodás, sőt inkább csökkenés várható, ha a méhlepény már annyira el van örgedve.
2008. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!