Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szegeden attól függetlenül,...

Szegeden attól függetlenül, hogy van magánorvosom, még ugyanúgy el kell menni a klinikára/vasasba is terhesgondozásra?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia


Én is szegedi vagyok. Van magánorvosom,hozzá minden hónapban megyek.


A Vasasba négy alkalommal kell menni: ők adják a vizsgálatokra a beutalókat (16hetes vérvltel, 24hetes vérvétel, belgyógyászat...), itt kapod meg az adókedvezményhez szükséges igazolást,illetve a négy pecsétet,ami kell az anyaságihoz.


A Klinikára a nagy, kötelező uh miatt kell menni 12, 18-20, 30. héten. A 12 hetesre neked kell idöpontot kérni, és majd ott adnak a 18-20 hetesre.


Ezen kívül menned kell a körzetes védőnőhöz, háziorvoshoz és fogorvoshoz is.


Azt hiszem ennyi. 😊

2017. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

És a 12. hetesre mikor kellene/kellett volna időpontot kérni? :D

Most vagyok 10 hetes, de a magándoki csak a 12. hetes UH-ra hívott, nem mondott semmit még, hogy hol mi a szokás, csak hogy majd akkor találkozunk.

8 hetesen voltam a nődokimnál utoljára, de akkor még nem mondta se a védőnőt, se a klinikai UH-t.

2017. máj. 21. 12:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor még nincs kiskönyved se? A 8.héten mikor voltál kaptál egy papírt amin szerepel hogy terhes vagy, azzal kellett volna a helyi/körzeti védőnőhöz menned, aki kiállítja a kiskönyvet, mert azt kérik a 12.heti genetikán a klinikán. Lehet hogy a magándokid megcsinálja a saját rendelőjében a genetikát,kihez jársz? de attól még a klinikára is el kell menni, nekem is el kellett.
2017. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, kaptam papírt, hogy élő, intakt terhesség, de a védőnőt nem mondta még. Dr. S. J. az orvosom.

Elkések a védőnővel, ha csak az 12 hetes UH után megyek? Igazából 11+3 naposan megyek rá. Előző terhességem vetéléssel végződött. Annyit mondott, amikor ideadta a vizsgálat végén a papírt, meg UH-képeket, hogy tegyem el őket, ha esetleg valami gond lenne megint, de szerinte már nem lesz.

2017. máj. 21. 14:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Pont rá gondoltam, ő nem szokta a klinikai genetikát kérni, ott is ő csinálná :) én pl.szőregen lakom, először az itteni védőnőhöz kellett mennem, megcsinálta a kiskönyvet, és abba beleírta a vasas számát, amin kérhettem az ottani védőnőhöz időpontot. Attól függ hol laksz, az oda tartozó védőnőhöz kellene menned először. Azért kellene hogy minél hamarabb meglegyen a kiskönyved, mert a vasasba is időpont alapján jutsz be, lehet csak a 14.hétre fogsz kapni. Utána ott kapod egyből a 16hetes vérvételi papirokat, amire adnak időpontot hogy mikor menj.
2017. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rendben, értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

Te kinél szülsz? Hanyadik héten tartasz? :)

2017. máj. 21. 15:32
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja most látom, hogy ketten írtatok, nem is egy ember írta mindhárom választ. :)

Akkor köszi mindkettőtöknek! :)

2017. máj. 21. 15:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi kedden kezdjük a 25.hetet, kisfiunk lesz :) az orvosunk dr P.N. :) nemsokára megyünk megint uh-ra hozzá, már nagyon várjuk, olyan jó látni ahogy fejlődik :)
2017. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ó, úgy hallottam ő is nagyon jó doki. :)


Ó, de jó, hogy tudjátok már a nemét! :)

Én mindig kisfiút szerettem volna, és el sem tudtam volna képzelni, hogy lányom legyen, de mostanában valahogy a kislány felé hajlok. :D

A férjem kisfiút szeretne, de szerinte kislány. :))

Én őszintén semmit nem érzek. :)

Eddig nagyon paráztam, nehogy elmenjen, és "tudomást se vettem róla", de mostanában akaratlanul is egyre jobban kezdem beleélni magam, és ábrándozok, álmodozok. Remélem most már velünk marad és minden rendben lesz. :)

2017. máj. 21. 18:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó orvos szerintem is, szeretem hogy nyugodt típus :))

Mindig azt hittem csak kislányom lehet, azt szerettem volna jobban első babának, de mióta megtudtuk hogy fiú nem tudok betelni vele és alig várom hogy megszülessen :))

Szerintem mostmár minden rendben lesz veletek, a 12hetes uh-on már szerintem megtudjátok a nemét, nekünk is ott látszott először, azóta nem változott :))

2017. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!