Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha külföldön kezdek el terhesg...

Ha külföldön kezdek el terhesgondozásra járni (értsd itt: Anglia, már amennyire itt ez az) es pl. majd 20 hetesen megyek vissza Mo.-ra vegleg, akkor otthon ugyanugy gond nelkul elfogadnak az orvosok a vizsgalatokkal meg az intezni valokkal?

Figyelt kérdés
Vagy menjek haza az elso vizsgalat miatt es jelezzem, hogy majd csak 10 het mulva tudok ismet jonni?Genetikai vizsgalatot itt is kint rendesen elvegzik?Vagy csak megnezik UH-al ? Annyi ketsegem van?
2008. júl. 25. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek, ha nincs komplikációd, akkor az első 20 hetet nyugodtan csináld végig itt és ha szülj otthon, ha az neked úgy megnyugtatóbb. Én sem vagyok kibékülve ezzel a rendszerrel, de nekem volt problémám, amivel nem foglalkoztak igazán és én a második félben lévő vizsgálatokat tartom inkább kevésnek, problémamentes terhesség esetén a 20. hétig kapsz olyan ellátást, mint amilyet otthon.

Tény, hogy orvos nincs és nem vizsgálgatnak hüvelyi úton, ha nem muszáj, de ezt én nem is bánom.

Viszont a 12. és a 20. héten végzett ultrahangvizsgálatok nekem megfelelőek voltak, úgy tűnt, hogy precízen végzik, mindent megnéztek a babón, amit addig meg lehetett. Közben még vérvizsgálat is van, ami szerintem jobb, mint az otthoni, mert sok mindenre kiterjed és nem utolsó szempont, hogy itt ingyenes és alapdolog az Down-kórra irányuló vérteszt, amiért otthon fizetni kell, nem is keveset.

A szülés sem feltétlenül rosszabb, vannak olyan kórházak, ahol olyan szintű ellátást kapsz, amilyet otthon csak kiváltságos esetben, egy ismerősöm pár hete szült egy átlagos közkórházban és saját szobát kapott, ami egy jobb szállodai szobának felelt meg, saját fürdőszobával, szülőmedencével. Tény, hogy orvos nem volt bent vele, csak két szülésznő, de így is nagyon szép, rövid, problémamentes szülése volt. Nem pakolgatták ide-oda, ide vitték be, miután beértek a kórházba, itt szült meg, a babát vele hagyták végig, férje ott aludhatott és ebből a szobából is mentek haza. Tény, hogy másfél nap után már kiengedték, de azóta majd minden nap jár hozzá a szülésznő ellenőrizni őt és a babát.

Engem csak az aggaszt, hogy itt a 20. hét után nincs már ultrahang, csak szívhang hallgatás és tapogatással állapítják meg a baba fekvését.

Azt mondom, hogy 20. hétig nem veszítesz semmit!

2008. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes beszámolódat!

Kicsit megnyugtatott, ugyanis mi nov.végéig maradunk csak a férjemmel, tehát szerencsére kb.20 hét után megyek majd otthon orvoshoz..de remélem nem jelent majd nekik otthon, hogy nem a terhesség elejétől vizsgálnak a magyar orvosok.Innen, ha viszek eredményeket, amik ugyanúgy számok, meg latin szavak, azt otthon is kell tudni folytatniuk velem a terhesgondozást, nem ?És a segélyekre majd otthon jogosult lehetek ugyanúgy, ha csak a 20.héttől kezelnek majd otthon, nem ?

Ha ezt még vki meg tudja nekem válaszolni , nagyon köszi !

2008. júl. 25. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok. A segély témakörben nem tudok segíteni, annyit tudok, hogy ha otthon lenne bejelentett munkaviszonyod, akkor a 12. hétig ki kellene állítani a terhességi kiskönyvet. De erre sem tenném rá a nyakam, mert teljesen kiestem már az otthoni előírásokból.

Az szerintem egyáltalán nem gond, hogy csak 20. hét után csatlakozol be az otthoni terhesgondozásba, a vérvételek, ultrahangok eredményeit érteni fogják, ha egyáltalán figyelembe veszik. Nagy eséllyel ha elmondod, hogy eddig mi történt veled, az is elég lesz.

Én 16 hetesen voltam otthon orvosnál, mert rokonlátogatóban voltunk (és mint említettem volt egy problémám, amit otthon kezeltettem ki, mert itt észre sem vették, hogy gond van). Elég jó ismerősöm az orvos, aki megvizsgált, nem magánban voltunk, hanem kórházban és minden további nélkül felvettek ott terhesgondozásra, mert csak így tudtak normális leleteket kinyomtatni és bevinni engem a rendszerbe. Nekem meg sem nézte az itteni "kiskönyvemet" (ami A4-es méretű és nem kicsit vastag), hanem elmondtam, hogy mi a helyzet és hitt nekem. Nem érdekelték az angol eredmények.

Egy dologra figyelj oda, mégpedig arra, hogy rendben legyen a biztosításod. Ha már nem vagy otthon biztosítva, akkor köss az apeh-hal egy szerződést és fizesd magadnak a tb-det, különben fizethetsz a vizsgálatokért, mint a katonatiszt!

2008. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

No, igen ezeket a dolgokat nem tudtam, hogy mit kell majd intézni.A lényeg, hogy se itt se otthon már nincs munkaviszonyom !De úgy tudtam a terhesgondozás alanyi jogon jár, és ha nincs is TB-m, ha terhes lesz az ember, az jár ! Vagy nem ???? :(

Akkor küldjem be egyik család tagomat vmelyik hivatalos szervhez, és érdeklődje meg, hogy mit, hogy kell intézni ?Mert mivel itt kint a férjem dolgozik és miatta jöttünk ki, nekem meg nincs munkám, már otthon sem, itt meg még nincs, de úgy néz ki nem is lesz már..ezért most intéztetem a NIC-ot, hogy legyen.No meg otthon kötöttem biztosítást külföldi kintlétre, nem tudom az itt ilyen esetben érvényes-e ?Terhességre ! Jaj, olyan jó lenne boldogan várni ezt a kis életet, de annyi minden kérdés van az emberben... :(, hogy mi legyen, hogy legyen a jövőt illetően...és ez szorongást fog előidézni :( egy idő után !Lehet várni kellett volna még pár hónapig ezzel a gyerekkel...de ha most küldte a Jó Ég !Akkor ez nem hiába történik, úgy gondolom !Nem is tudom itt besétálok egy orvoshoz és megfog vizsgálni, már mint kitapint, vagy vérvétel...? !Ezek is aggasztanak, de nagyon köszönöm a válaszaidat... !Várom a többit is, ha ráérsz majd ! :)

Üdv

2008. júl. 25. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Írtam neked inkább privátban!
2008. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem :) !

Aranyos vagy :) !

2008. júl. 25. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!