Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggel-este iszok magnéziumot!...

Reggel-este iszok magnéziumot! Éjjel mégis úgy begörcsölt a vádlim, hogy alig bírok most is ráállni! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 10:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Miért is? :)

Ha jól látom, abból 100 szem kerül 3200-ba, viszont 250 mg magnézium-citrát van benne, nem pedig 250 mg magnézium. :)

250 mg magnézium-citrátban kb. 100 g magnézium van.

2017. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ez előtt magnerotot szedtem de már kevés volt. Váltottam magnosolvra. Először egyszerre ittam meg de nekem is ment tőle a hasam. Kipróbálom amit írtatok köszi!
2017. máj. 21. 15:03
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kálcium és kálium hiánytól is görcsölhet.


Ezen kívül a terhesség egy megmagyarázhatatlan velejárója a vádligörcs. Ez nem magnézuimfüggő hanem hormonális. Nekem is volt akármennyi magnéziumot szedtem.


Sajnos ez ilyen. Amint észleled fog meg a lábujjaidat és húzd magad felé.

2017. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 babyboom567 ***** válasza:
Semmi nem vált be,és nem csak a vádlim,hanem a bokám és a kezem, csuklóm is görcsölt, és nem csak éjjel, hanem volt ,hogy nappal is.Mind elmúlt miután megszültem.
2017. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteg magnéziumot eszem az elejétől fogva (Magne B6-ot), és a 32. hét óta rendszeresen begörcsöl a lábam hajnalban. Ez a terhesség miatt van. Nagyon kellemetlen, de nem kell aggódnod miatta.
2017. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Ignis Subdialis ***** válasza:
90%

Pharmekal ügynök újra térít... (#10) :D

Én vezetek egy listát az orrom elé kerülő készítményekről, amit megosztok itt. Ahol csak a vegyület mennyiséget tüntették fel, ott irodalmi adatok alapján kiszámoltam a magnézium mennyiségét és abból azt, hogy mennyi szívódik fel belőle, úgyhogy ebben már azt látjátok, ami TÉNYLEGESEN felszívódik, nem azt, amit a dobozra írnak.

Feltüntettem még átlag árat is és azt, hogy milyen vegyület van benne, mert az ugye nem mindegy, ki ezt tolerálja, ki azt... Az aktuális listám tehát:


Magnesium Pharmavit 250 mg pezsgőtabletta: 10 mg [kb. 20 Ft/db] (-oxid)


Magnerot: 33 mg [kb. 55 Ft/db] (-orotát)


MagneB6: 48 mg [kb. 45 Ft/db] (-laktát)


InnoPharm Magnesium pezsgőtabletta: 48 mg [kb. 35 Ft/db] (-karbonát és -oxid)


InnoPharm Magnézium+B6: 50 mg [kb. 16 Ft/db] (-laktát)


Walmark Magnézium+B6: 50 mg [kb. 36 Ft/db] (-laktát)


DM magnézium pezsgőtabletta: 56 mg [10Ft/db] (-karbonát)


LIDL Optisana Magnesium 200 mg pezsgőtabletta: 60 mg [11,5 Ft/db] (-karbonát)


Magnosolv: 66,6 mg [kb. 67 Ft/adag] (-karbonát és -oxid)


Magnesii citrici: 70 mg [kb. 40 Ft vagy receptre 20/db] (-citrát)


Béres Mg+B6: 72 mg [kb. 33 Ft/db] (-oxid és citrát)


MagneB6 extra: 90 mg [48 Ft/db] (-citrát)


BioCo Mg+B6: 90 mg [kb. 25 Ft/db] (-citrát)


BioCo Magne-citrát+B6: 135 mg [kb. 20 Ft/db] (-citrát)


DM das gesunde PLUS Magnesium-Citrat italpor: 360 mg [65 Ft/db] (-citrát)


Vegytiszta magnézium-citrát por [16 Ft/350 mg - webshop ár] (-citrát)


Bár nyilván nem lehet pontos árat írni a sok helyen kapható dolgokról, de azért a tendenciák látszanak, pl. akinek az agyonreklámozott MagneB6 jön be, érdemes InnoPharm-ra váltania, ami ugyanolyan hatóanyagú, de harmadannyiba kerül; a legtöbbet a dm tasakos magnéziumából lehet felvenni, de árban van nála olcsóbb is, kizárólag magnézium-oxidot tartalmazó készítményt ne vegyetek, mert abból nem szívódik fel semmi, az meg egyértelmű, hogy a Magnerot és a Magnosolv szinte versenyeznek az utolsó helyért, ami az ár/érték arányt illeti.

2017. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%

#11

Ez komoly?!

A magnézium nem citrát?

Az IS magnézium, édesem, a citrát a KÉMIAI KÖTÉS neve, mely a felszívódást befolyásolja. Facepalm.


Plusz a pharmekal természetes, a Béres meg egy vegyipari szar.


Plusz nem tudom, te hol láttad, én nem ennyiért vettem


Úgyhogy hagyd meg a kemikáliádat magadnak, aminek csak a BEVONATA 9 fölösleges anyagot tartalmaz, melyekből 6-7 alapból fölösleges kemikália.

2017. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
23%

#16

Ja, a Béreses meg béres ügynök.


idióta.

2017. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
17: moláris tömegről hallottál már? :D
2017. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Én egy darabig türelmes voltam ezzel a felhasználóval, aki mindenhova bedobja a Pharmekal-os termékajánlóját. Hogy pontot tehessünk a végére, még utána is jártam (volna) annak, hogy valójában mennyi ebben a magnézium, mert a terméktájékoztató nem egyértelmű: [link]

De nincs működő elérhetősége (se) a gyártónak, így a levelem nem ment el... Itt feladtam, szerintem támogassuk inkább azokat, akik tájékoztatnak a termékeikről.


Vajon honnan tudjuk egyébként, hogy ez a termék nem tartalmaz-e ugyanilyen segédanyagokat, ha a terméktájékoztatójából az se derül ki, hogy a vegyület vagy az ion mennyiségéről van benne szó? Amit biztosan tartalmaz még az a cellulóz, magnézium-sztearát és a "keresztkötésű karboxi-metil-cellulóz".


Egyébként én megpróbáltam korábban magánlevélben fizikai mennyiségekkel illusztrálni a tisztelt ügynöknek, hogy a magnézium-citrát egy vegyület, amiben egyetlen elem a magnézium, a többi elemre nincs szükségünk, ezért számít az, hogy minek a mennyisége a 250 mg, de hiábavaló volt, mert ahogy az itt is kiderül, sajnos nem használja ki eléggé a két füle közé szorult potenciált.


Például a citrát NEM a kémiai kötés neve, hanem konkrétan azé a vegyületé, amiben a magnéziumatomocska 6-6 hidrogén és szénatommal és 7 oxigénatommal bizonyos rendben összekapcsolódva éli világát magnézium-citrátként, ami a magnéziumnak a citromsavval alkotott sója.

Tehát igen, komoly: a magnézium önmaga nem citrát. A magnézium az magnézium. A citrát pedig valamilyen citromsavval képzett só. Nem csak a magnézium tud citromsavval kapcsolódni.


Vagy például a kb. tízezer kilométert utazó, ugyanúgy műanyag dobozba kapszulázott termék mitől természetesebb? Azt ne is említsük, mennyire "megbízható", csak a lakosság egészségét szem előtt tartó országból érkezik. :D


Az internet pedig kiadja az árát a terméknek: [link] - 3000-3400 Ft-ért forgalmazzák. Talán összekevered a sima Pharmekal magnéziummal, ami a kétharmadába kerül, csakhát magnézium-oxid van benne, aminek több hasznát veszed babzsák-töltetként, mint elfogyasztva.


Egyébként szívesen fogadom azok építő észrevételeit, akik lepontozták a listámat, szívesen továbbfejlesztem, ha van valamilyen jó ötlet. Nyilván van, ha ennyire haszontalan összehasonlíthatóvá tenni a készítményeket.


Az eredeti kérdéshez: jó ötlet szerintem a magnéziumot a nap folyamán eloszlatva bevenni, de egy tasak magnosolv nagyon kevés, a teljes napi szükséglet elenyésző töredéke csak.

Egyébként gyorssegélyként kipróbálhatnád a folyékony, bőrön át felszívódó magnéziumot (magnézium-klorid oldat), ami online, vagy egyes bioboltokban és a dm-ben kapható, de ez utóbbi drágább. Nekem bemasszírozva azonnal kioldja a vádligörcsöt és az vissza se jön. (Mert korábban ha ki is masszíroztam valahogy, visszajöhetett később.)

2017. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!