Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is volt problémája a...

Másnak is volt problémája a bölcsességfogával terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Kb egy hete szenvedek a bölcsességfogammal. Először csak az íny dagadt be, most pedig már fáj is (a növekedéstől), viszont nem piros, nem látom, hogy be lenne gyulladva. Voltam fogorvosnál, aki tett bele valami fertőtlenítő gézt egy napra+azóta erősen kell sikálnom és öblögetnem. Megyek majd vissza hozzá pár nap múlva. Azt mondta, hogy jobb lenne csak a szülés után kiműteni. Nem tudom, hogy jövő héten mit fog vele kezdeni...Nektek is volt vele problémátok? Szerintetek árt a magzatnak egy ilyen jellegű probléma? 18hkm

2017. máj. 21. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen fogaszati kezeles nem art!
2017. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Volt. 5 hetesen. Nem volt helye áttörni. Nekem nagyon csúnyán gyulladt volt és a fájdalom több fogamba is sugárzott, éjszaka lüktetve fájt. Alig tudtam a számat kinyitni. Augmentint kaptam rá és egy héten keresztül mindennap gyógyszeres csíkot. Már 2. napra javult. A műtét maradt volna szülés utánra, nem a műtét a baj, de röntgen is kellett volna azt meg nem csinálnak csak úgy kismamáknak. Végül áttört így nem mentem vele vissza. Viszont az ínyem felgyűrte, de ezzel évekig semennyi panaszom nem volt. A következő terhességem legelején megint begyulladt. Akkor csak kimosták és nagyon kellett figyelnem az alapos sikálásra, vérzett is rendesen, de magától elmúlt pár nap alatt. Majd szülés után tényleg kiszedetem mostmár..
2017. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem begyulladva nem volt,csak elkezdett szétesni,így 37 hetesen kiműtötték! Nem volt utána semmi gond!
2017. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem épp most nő. Meg tudtam volna bolondulni vele három napig. Fogorvoshoz nem mentem, mert semmi baj vele amúgy, csak nő épp.

Nagy nehezen engedték, hogy vegyek be rá Algopyrint, de nem használt semmit, többet meg nem akartam a baba miatt.

Szülés után nem árt megszabadulni tőle egyébként, úgyis az megy tönkre leghamarabb. Ha neked amúgy ki van nőve, azt kiveszik, csak nálunk azt nem, ami még félig van kint. 20 hkm

2017. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eléggé fáj sajnos azóta is a fogam, gondolom a fogorvos sem fog tudni azzal mit csinálni, hogy éppen nő :/ remélem, hogy gyorsan kinövi magát és utána megnyugszik :) egyelőre próbálom megúszni gyógyszer nélkül...legalább éjjelente tudok aludni. Attól félek csak, hogy olyan sok rosszat olvasni arról, hogy a babának nem jó, ha gond van a fogakkal, mert az rá is hatással van (pl. egy lyukas fog esetén is), de ezzel egyszerűen nem tudok mit kezdeni :(
2017. máj. 22. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:
De ez a gyulladásra vonatkozik. Ha a tiéd nem gyulladt, akkor nem árthat!
2017. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyik fogam tomése mozgott, korzeti doki látta, de mondta ,hogy most nem csinálja meg. Pér héttel rá ugy bedurrant,hogy aludni nem rudtam hajnalban ahogy nyitottazugyele már mentem gyokérkwzelésre
2017. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Folytatás: gyokérkezelték, pár napra rá baba megszuletett. ezután pár héttel korzetis kihuzta mert gyulladt volt. Ezután baba 1 éves koráig 2 bolcsesség foggal lettem kevesebb. Anyatejes gyerek.
2017. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!