Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a nifty vérvétellel minden...

Ha a nifty vérvétellel minden rendben volt, akkor kell még tartanom a 18-20. heti genetikai uh-tól, hogy esetleg ott találnak vmi genetikai problémát?

Figyelt kérdés
2017. máj. 28. 21:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, akkor próbálj megnyugodni. Egy egészséges izgalom normális. De ne aggódj ennyire. Ezt a magzat is érzékeli. Próbáld elengedni, és pozitívan gondolkodni. 😊

Istenhegyire mész a 18.heti uh-ra? Ha igen, kihez?

2017. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a biopszia és a magzatvíz-mintavétel is "csak" 99,9%. Mindent emberek végeznek, semmi sem 100%.


Kérdező, te pedig félreértetted: a Nifty nem a betegségek 99,9%-ára szűr (de a mintavételek sem), hanem arra a pár genetikai rendellenességre, amit kifizettél, azokra viszont 99,9%-ra (ez azért eléggé biztos).


Amire szűrtek, azok miatt nem kell aggódnod, utólag nem fog kiderülni, hogy tévedtek, a Nifty sokkal pontosabb, mint bármelyik heti uh.


A gond azokkal a betegségekkel van, amikre nem lehet szűrni. Még a biopszia és a magzatvíz-mintavétel sem szűr mindenre, csak kicsit több dologra, mint a Nifty.


De... ezek már nagyon ritkák, így nyugodtan lehetsz optimista az uh előtt. Inkább ciszták szoktak felbukkanni, amik legtöbbször elmúlnak pár hét alatt, illetve ilyenkor szokott kiderülni, ha pl. szívbetegség gyanúja áll fenn, akkor elküldenek magzati szív uh-ra.

De sokkal több a problémamentes 18. heti ultrahang.


Szóval ne aggódj! Én is parázós vagyok (ezért csináltattam Prenát), szóval megértem, de elég valószínű, hogy ha eddig nem volt gond, ezután se lesz. :)

2017. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!