Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most derült ki hogy terhes...

Most derült ki hogy terhes vagyok. Az a baj, hogy hajlamos vagyok a gombás fertözésre. Hogyan tudom megelözni, hogy ne kapjam el?

Figyelt kérdés
És ha már elkaptam akkor mit használhatok rá? A babának nem lesz baja ha elkapom ezt a gombás fertözést?
2008. okt. 15. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom eddig is vigyáztál, hogy ne kapj el semmit. Most talán ne menj uszodába, meg nyilvános vécékbe. Ennél többet nemigen tudsz tenni. A babának pedig semmi baja nem lesz, csak szólj a dokinak, és gyorsan kikezelik. Különben is terhesség alatt még annak is valszeg lesz gombás fertőzése, akinek addig nem volt (én is így voltam). (Ezt csak azért írom, mert ha baja lenne a babának tőle, akkor minden 2. baba betegen születne)

Bár azért az jó lenne, ha szülés előtt nem lenne gombás fertőzésed, mert az elkaphatja a baba.

2008. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is hajlamos voltam rá. Több alkalommal felírta az orvos a canestent (még terhesség előtt), de nem telt el 1 hónap már megint jelentkeztek a tünetek. Pedig nem jártam nyilvános mosdókba, ha mégis, akkor intimtörlőkendőt használtam. Aztán most, hogy babám lesz elmúlt. Rájöttem, hogy az illatosított tisztasági betéttől volt. Olvastam, hogy attól is lehet, és gondoltam kipróbálom. Kiderült, hogy valószínűleg attól volt mindig, mert én mindig azt használtam, mert hogy milyen jó illata van. De ha neked esetleg ez nem okozhatja, akkor csak az előttem szólót tudnám ismételni. Az orvosod pedig tudni fogja, hogy mit kell használnod rá. De mindenképp fordulj vele minél hamarabb orvoshoz!!!


23 hetes kismama

Boldog baba várást

2008. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

En is ugyanebben a cipoben jarok. Anno nalam kiderult, h. amit az sztk-ba irtak fel gyogyszereket (tobb even keresztul minden felet kiprobalva) csak atmenetileg tuntettek el a gombat, es kb. par honap mulva, de volt h. hetekkel kesobb vissza is jott...

Nekem egyetlen megoldas volt, kb 1 eve, egy maganorvoshoz mentem (BAROMI sokba kerult 14.000 volt a vizsgalat,es kb. meg 3-4000 a krem meg tabletta) de azota semmi bajom nincsen, viszont most megint kiujjult 1 hete, valszeg a terhesseg miatt, vagyis a belso valtozasok miatt.

Pedig en mar tenyleg nagyon vigyazok.Uszodat, kadfurdot, muszalas bugyit keruld, nekem ezt mondtak.

(JA amugy ha sokszor van ilyened lehet h. a parod fertozz vissza,es o pl.tunetmentes......meg kell nezni)


Sok sikert, es vigyazz magatokra

2008. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!