Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukor terhelés 9....

Terhességi cukor terhelés 9. tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Harmadik gyereket várom és ezzel a problémával még nem találkoztam.A cukor terhelés eredménye 120 perces 9 lett. A cukor szirup elfogyasztása után egy órával rosszul is voltam,tehát gondoltam hogy valami nem lesz jó. Hat hónapos terhesen 5 kilót híztam,szerintem ez nem sok. Holnap után megyek dokihoz,a védőnőm diétát javasolt. Most kiiktattam a cukrot,édesítőre cseréltem,a kenyeret zsemlére,és nincs süti,fagyi stb.Vettem cukor mérőt,7,4 et mértem evés után 1 órával.Szerintetek diétával rendben tartható? Nem szeretnék inzulint.Tapasztalatok?
2017. máj. 29. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 9,3 volt, szigorú diétával megúsztam. Nem kellett inzulin, befeküdnöm sem kellett. Előbb hetente, majd két hetente kellett próbareggelizős vérvételt csináltatnom, majd délután szakrendelésre mennem.
2017. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25 hetes kismama vagyok, nálam is megállapították a terhességi diabéteszt. Otthon magamnak mérem étkezések után a vércukrot...1 órával evés után nem szabadna 7 fölé mennie, erre figyelj oda. Havonta megyek vissza az orvoshoz, diétás naplót kell vezetnem arról, hogy mikor és mit eszek, illetve mennyi a cukrom egyes étkezések után. Ne izgulj, minden rendben lesz!
2017. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7.8-ig normalis az ertek a leletem szerint, baratnomnek 8.1 lett es szigoru dietara fogta az orvosa. Ez nem jatek, az orvosoddal beszelj! Baratnomnek megadtak hogy egy nap mennyi ch-ot vihet be, hany orankent, sot, ejszaka is kelnie kellett orara hogy az akkor eloirtat bevigye. 8.1-el....tehat nalad 9-cel tuti hogy szabalyozott dieta kell, nem csak egy "elhagyom a cukrot".
2017. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond, időben vagy, de szigorú diéta. Semmi cukor, semmit liszt. A zsemle nem elég, teljes kiörlésű legyen, gyümölcsöt és tejet csak délután fogyassz. Nem lesz gond, nekem 3 hét alatt is sokat javult :) Bár nem is volt ilyen magas és én se híztam csak 3 kilót... Ha betartod a szabályokat nem lesz baj. Ha nem vagy laktózérzékeny nasinak javaslom délután túró + natúr joghurt + citrom héja, kicsi édesítővel esetleg vörösáfonya kevéske bele :)


Jó egészséget és beszélj a dokival. Minden rendben lesz.


31hkm

2017. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha normális a dokid, elküld diabetológiára (ha nem, érdemes magánúton menni). Azért a diéta nem annyira egyszerű, ahogy itt leírták. Pontosan meg kell határozni, hogy naponta hány gramm szénhidrátot KELL enned és milyen elosztásban. Napi 5 étkezés, megvan, hogy mikor hány gramm lassú és/vagy gyors felszívódású kell. Lassú pl. a teljes kiőrl. kenyér, gyors pl. a gyümölcs.

Minden mennyiséget mérned kell és számolni a szénhidrátot.

Lehet, hogy kapsz mintaétrendet, de nem mindig adnak.

Ezzel elvileg elkerülhető az inzulin.

2017. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert van ahol nem utalja be a doki ezzel a kismamát? Én felhívtam az orvosom, hogy ez az eredmény, mondta,.hogy másnap menjek a beutalóért. És rengetegen voltunk minden héten a terhes diabetológián (nálunk külön rendelés van erre minden csütörtök délután). Azt hittem, hogy ez alap, mert nálunk mindenkit küldenek tovább. Az orvosom kerek-perec megmondta, hogy ő nem diabetológus, ez nem az ő szakterülete.

Első voltam

2017. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 9 volt a terhelt, de már a 16. héten kiderült. Nagyon szigorúan diétáztam, egy darabig tornáztam is (összesen 6 kilót híztam, pedig hízékony típus vagyok), az inzulint sajnos így se sikerült megúszni. Tényleg szigorú szabályok vannak, mindenképp szakember kell az étrendhez. A zsömle pedig tényleg kerülendő.
2017. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!