Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Down-kóros a baba, akkor...

Ha Down-kóros a baba, akkor is sokat mocorog a pocakban? És milyen eltérések vannak terhesség alatt, ami Down-kórra utal?

Figyelt kérdés
2008. okt. 15. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gentikai ultrahangon latszhat meg a Down kor,35 even felul foglalkoznak meg jobban ezzel es kimutattak hogy epp ezert sokkal tobb Down koros baba szuletik 35 even aluli noknek mert ez allatt nem veszik komolyan a dolgot.A mocorgasbeli kulombseg nem jellemzo.
2008. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A baba mocorgásából nem lehet a Down-kórra következtetni.

A genetikai ultrahang időpontja(18-20 hét) előtt is van lehetőség megnézetni, hogy mennyi a valószínűsége annak, Down-kóros e a baba, igaz fizetős, de megnyugtató eredményt ad bármely életkorban. A vérből és ultrahang alapján végzik a speciális vizsgálatot, a terhesség 12.hetében már elvégezhető.Én is elvégeztettem.

Nézd meg a www.gendiagnosztika.hu oldalt, ott bővebb választ kapsz.. 37 hetes pocakos

2008. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak erről már lekéstem, 35 hetes vagyok.
2008. okt. 16. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan most is meglátják UH-n, de most már tulképpen késő. :(

A csontozatuk is más. Én úgy tudom, hogy a kezük, lábuk, fejük kisebb az átlagnál. Ezt meg tudod nézni a régebbi papírjaidon is.

A nyaki redő értékét nézd a 12. heti UH-n még. 3 mm-ig jó. Illetve AFP és ßHCG értéket néznek még, és PAPP-A eredményt. A 0,7 alatti AFP érték lehet gyanús, illetve a szabad ßHCG érték magas értéke.

2008. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyaki redő 1,8 mm volt, AFP pedig 0,79.
2008. okt. 16. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!