Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz vagy legyek eros es...

Abortusz vagy legyek eros es legyek egyedulallo anya?

Figyelt kérdés

Kulfoldrol irok szoval elore is bocsanat az ekezetek miatt. Na szoval 2 hete tudtam meg,hogy terhes vagyok. Akitol a baba van mar nem vagyunk egyutt, mert 3 hete kb befejeztem vele,mert egyszeruen nem mukodott. Allandoan feltekenykedett ram, veszekedett velem, minden percemrol el kellett szamolnom, nem hitt nekem, duhkitoresei voltak es jo parszor duhebe elmondott mindennek is. Mikor megtudtam,hogy terhes vagyok mindenki azt tanacsolta,hogy ne mondjam el neki. Filoztam es toprengtem rajta de vegul egy hetre ra elmondtam.

Azt hittem konkretan majd megvadol,hogy nem is tole van a gyerek. Rendes volt de konyorgott,hogy abortusz legyen. Szo szerint konyorgott. Azt mondta,hogy tonkre tennem az eletet. Mivel o muszlim es en nem,plussz nem is vagyunk egyutt ezt a csaladja elitelne...stb Utana hozza tette meg azt is,hogy nekunk nincs jovunk egyutt es nem is volt,mert en nem vagyok muszlim. Meg,hogy talalkozgat o most valakivel akivel talan valami komolyabb is lesz. Ezt nem hiszem el neki. Ekkor 2 hete,hogy veget ert koztunk szoval ennek semmi ertelme. Csak hazudozik,hogy ravegyen az abortuszra. A vallasi kulonbseg sem jelentett eddig gondot amig egyutt voltunk de most hirtelen mar az.

Bejelentkeztem az abortusz klinikara es jovo csutortokon megyek. Kb mindennap ram ir, hogy hogyan vagyok meg ha barmire van szuksegem akkor szoljak, meg elakar velem jonni a klinikara is tamogatni. De szerintem csak azert,hogy meggyozodjon,hogy megtettem. Teljesen ketszinunek es alszentnek tartom a viselkedeset.


Barataim nagyon tamogatoak es mondjak ne hagyjam magam befolyasolni. De nem vagyok 100%ig biztos az abortuszba. Sokszor eszre sem veszem de a hasamat simogatom vagy ugy alszok el,hogy a hasamra rakom a kezem. Tudom,hogy meg nagyon pici a baba. Kb 8 hetes terhes lehetek a menzeszem alapjan. De egyre jobban kotodok hozza. Nem tudom milyen egyedulallo anya lennek. Borzaszto nehez lenne. O biztos nem tamogatna semmibe. Megtagadna. Kihangsulyozta,hogy onzosseg lenne a babaval szemben ha megtartanam, mert mindket szulore szuksege van es neki nem lenne apja.

Annyira nem tudom mit tegyek :(


2017. jún. 2. 01:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%

Próbálj meg egy kicsit racionális lenni,hátha segít.

Gondold végig,hogy milyen lehetőségeid vannak.

Milyen a munkád,mennyit keresel,mennyire stabil?

Ha elvesztenéd,akkor találnál ujjat?

Hol laksz,kevesebb fizuból is fenn tudnád tartani magad?

Lenne helye a gyereknek?

Van félre tett pénzed?

stb..


Aztán nyilván a legfontosabb az az,hogy akarod-e a babát vagy nem.

Ha ragaszkodsz hozzá,akkor tartsd meg,ha nyűgnek érzed,akkor vetesd el,a pasi nem számít...


(egyébként náluk nem a szülők jelölik ki a feleséget/férjet?)

2017. jún. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
41%

Csak annyit képzelj el, hogy sokan nem bánják, amikor megcsináltatják, aztán meg itt sírnak, hogy "most lenne ennyi meg annyi idős, stb". Te már valamilyen szinten most bánod. Ha megteszed az visszafordíthatatlan lesz. Szegénynek csak te vagy, ha te sem állsz ki mellette, akkor te is tudod hogy végzi és másra nem foghatod. Csak a te döntésed!

Egyébként rengeteg egyedülálló anya van. Én is. 6 hónapos terhes voltam, amikor elhagyott, szóval választási lehetőségem sem volt. Akkor ez nagyon megrémített. A kérdésedet olvasva most az rémít meg,hogy talán én is az abortusz mellett dtntöttem volna, ha lett volna lehetőségem.

Abortuszra menni úgy hogy kétségeid vannak, borírékolható hogy rossz ötlet.

Nem szeretnéd hogy az a baba téged szólítson anyának? Hogy érted sírjon ha baja van? Hogy hozzád bújjon lefekvéskor pár hónap múlva? Vagy hogy felnőve megköszönje hogy felnevelted? Ha ezekre nem a válasz, akkor jobb ha elmész abortuszra. Ha viszont igen, akkor bátran állítom hogy mindent megér a dolog és ahogy rengeteg nőnek a világon, úgy neked is sikerülne, ha igazán akarod. Az én sejtcsomóm (itt ennek szokás nevezni az abortálára váró magzatokat), már lassan 3 éves és imádom. Annyi örömet okoz, mint senki. Alakulóban van egy kapcsolat, de az első a gyerek. Hihetetlen de szerintem fel sem fogod, hogy kiről döntesz. Sajnálatos olvasni hogy már van időpont az eltávolítására. De még nem késő, ha felismered még időben a helyztet!

2017. jún. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
27%

Első kommentelővel értek egyet. Ez egy magyom fontos döntés,a te tested,így az alapján dönts,ami neked (és a babának) jó.

Ne hagyd,hogy nyomást gyakoroljon rád.

Amennyiben úgy gondolod meg tudsz teremteni mindent,ami a picinek szükséges lesz a jövőben percig se gondolj az abortuszra. Rengeteg egyedülálló anya van,ismerek olyat is aki lombik programmal lett anyuka,de nincs férje / partnere.

Egyébként ha csak a gondot,nyűgöt látod benne akkor marad a másik opció.

Kitartást hozzá,legyél erős bárhogy is döntesz.

2017. jún. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
26 eves vagyok es van jol fizeto munkam. Az anyagi reszet megtudnam oldani szerintem es felre is tudnek rakni amig jon a baba szoval minden meg lenne. Baratnoim meg azt mondtak,hogy szerveznenek ilyen baba koszonto bulit ahonnet szinten kapnek dolgokat. Eleg erett vagyok egy gyerekhez. De a kerdes,hogy az apja nelkul menne nekem? Senki nem lenne ott nekem aki vegig tamogatna. Nem az abortuszba kellene tamogatnia!!! Hanem a dontesemben ha megtartom a babat... rohejes :(
2017. jún. 2. 01:53
 5/31 A kérdező kommentje:

2. valaszolonak


De szeretnem ezeket a dolgokat es pont, ezert felek,hogy megbannam az abortuszt. 3 evvel ezelott mar voltam terhes de akkor elveteltem amit elegge nehezen dolgoztam fel, pedig az nem is az en dontesem volt. Az abortusz az lenne...

2017. jún. 2. 01:59
 6/31 anonim ***** válasza:
31%

Látod? Bizonytalan vagy már most! Ott lesz a tudat, hogy pénzed volt, akartad is,akkor?

Azt mondod nincs aki támogat, de ez csak addig van így (és addig is csak részben), amíg meg nem születik. Ő ugyanis nagyobb erőt fog neked adni, mint bármelyik férfi, ezt elhiheted. Azt a babát sajnáltad, akkor nem tudom, ezt hogyan dolgozod majd fel. Előre sajnállak, ha az abortusz mellett döntesz. Hidd el, sok egyedülálló anya vagy, én is ismerek egy csomót, mégsem hallottam még azt hogy nem érte volna meg. Ez azért elgondolkodtató :)

2017. jún. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
35%

Ha külföldön élsz egyébként emiatt neki anyagilag muszáj lesz támogatni. Nem kicsit..

Ha ekkora balfék kedvesen szólva,akkor lehet nem veszít senki sokat azzal,hogy nincs állandóan veletek. Egyébként nem hinném,hogy ha megtartanád teljesen eltűnne. Ennyire vallásra hivatkozik a szülei szijat hasítanának a hátából,ha egyedül hagyja a gyerekét.

Sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél,de ha már most ilyen rossz gondolataid vannak az abortusz kapcsán,biztosan megbánnád. Sok örömet tud okozni egy baba,hidd el,amint először a kezedben fogod tartni minden kétséged el fog tűnni.

2017. jún. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
35%

"De a kerdes,hogy az apja nelkul menne nekem?"

A helyzet az,hogy ha már meglenne a baba,akkor ez nem lenne kérdés.

Ott van a gyereked,csak te vagy neki,az anyai ösztönök oylan erősek,hogy nem lenne kérdés,hogy meg tudod-e oldani.

Az lenne a fejedben,hogy megcsinálom és kész...

Persze nyilván nem lenne könnyű,de sok nő megcsinálta már,neked is menne...

2017. jún. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Koszonom minden kedves valaszolonak. Nagyon jo erzes olvasni ezeket a tamogato szavakat mig igy ismeretlenul.

Vallasrol annyit,hogy teny muszlim. De o nem hiszem,hogy gyakorolja a vallasat. Konkretan amig egyutt voltunk soha semmi szot nem ejtett rola...

Ja meg konkretan naluk talan nagyobb bunnek szamit az abortusz,mint nalunk keresztenyeknel. Az iszlam vallas teljesen eliteli az abortuszt. Kivancsi lennek a csaladja mit szolna hozza ha megtudnak ezt...

De nem igazan erdekel.

2017. jún. 2. 02:17
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Hibáról hibára, plusz nem hallgattál a jó tanácsokra (kedves kérdező) - (közvetlen) plusz újabb hibán töprengsz.

Az abortuszon, mert felelőtlen exed, és Te is a hormonjaitokat vettétek hamar elöbbre?

Egy ember élete a tét.


Úgy nem jó gondolkozni-,hogy majd ha gyerekem lesz, talán meg lehet valakit kötni magunk mellett, egy gyermekvárással.

Ez téves.


Ezt a levest megfőzted.

Most azon gondolkozol, hogy ezt kiöntöd?

Csak ez több mint egy leves.


A lepontozók... -kat vállalva írtam.

2017. jún. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!