Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy órán belül két ennyire...

Egy órán belül két ennyire különböző vérnyomásom volt. Baj lehet? Orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Azt éreztem, h nagyon éhes vagyok, elkezdtem reszketni, leizzadtam és alig bírtam az ágyig eljutni. Kb 10 percet feküdtem, csokit ettem, vizet ittam, majd nagy nehezen eljutottam a konyháig és megebédeltem. Azóta jobban vagyok, de a nagy vérnyomás után most jóval kevesebbet mértem.


[link]


2017. máj. 18. 12:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Még ma. Épp front is jön holnap, ez még sűrűbbé is válhat. Úgyhogy én még ma felkeresnék egy orvost..
2017. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A különbség is hatalmas, meg a 229-es vérnyomás is iszonyúan magas. Én mindenképpen orvoshoz mennék, azonnal. Pláne ha mindehhez még terhes is vagy! Attól, hogy éhes vagy, nem lehet 229-es vérnyomásod.
2017. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus! Igen, indulhatsz!
2017. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az értékeket hogy és hol mérted? Mert az alacsony még reális is lehet, a fenti viszont egyrészt irtózatosan magas, másrészt irreális is a különbség...


Mindenesetre a tüneteid miatt már önmagában az orvost javasolnám.

2017. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nah ez brutál, irány a doki és a vnyomás mérőt is vidd megmutatni.
2017. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, 200 fölött már brutálisan magas, nálunk a családban vannak magas vérnyomásosok, ilyenkor azonnal orvoshoz mennek vagy kihívják az ügyeletest.
2017. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Itthon mértem vérnyomásmérővel.

17 hetes várandós vagyok, még mindig tartanak a rosszullétek, a hányinger, azt hittem először, hogy ez is a szokásos napi dolog az éhség miatt. De mikor egyre rosszabb lett, akkor gondoltam megmérem a vérnyomásom, mert elég gyakran alacsony, de arra nem számítottam, hogy épp ellenkezőleg ilyen magas lesz.

2017. máj. 18. 13:16
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

igen, baj lehet. 229-es vérnyomással örülj, hogy még talpon vagy és gyakorizni tudsz, nem pedig félholtan heversz valahol agyvérzéssel.

Mit csinálsz még otthon?

azt ugye tudod, hogy a te vérnyomásod és a baba vérnyomása között igen szoros kapcsolat van?

én a helyedben spuriznék a kórházba és remélném, hogy van nekik mivel rendesen megvizsgálni a babát...

2017. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Azért vagyok még itthon, mert már arra is gondoltam, hogy volt valami a vérnyomasmérővel. Fél óra telt el kb a két mérés között, az evésen kívül semmi mást nem csináltam és magától így lement? Ha orvoshoz mennék, akkor sürgősségire kellene menni nőgyógyászatra?
2017. máj. 18. 13:38
 10/28 anonim ***** válasza:
Először szerintem háziorvos is megteszi. Nálunk a helyi nőgyógyon nincs vérnyomásmérő, csak ha védőnős nap van, vagy kórházban, ami másik város.... Az meg, hogy ennyi a különbség 30 perc alatt, igenis létezhet. Nekem 5 perc alatt ment le 145-ről 123-ra.
2017. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!