Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Heti 1 Aknenormin (nagyon)...

Heti 1 Aknenormin (nagyon) károsítja a magzatot? ( Még nem vagyok terhes mielőtt mindenki támadna).

Figyelt kérdés
Vagy akinek szedése nélkül, vagy szimplán zsíros a bőre és emiatt pattanásos az terhesség alatt/szoptatásnál hogy oldotta/oldja meg?

2017. jún. 7. 22:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem zsiros pattanasos volt a borom terhesseg elott, de leginkabb mar csak kremekkel es derma kozmetikumokkal volt kezelve.

A terhesseg elejen kb a 16-17. hetig egyre zsirosabb es pattanasosabb lett, majd egyszercsak elmult.

Hatalmas hormonalis valtozas megy vegbe ilyenkor a szervezetben, szerintem ezt ki kell varni hogy hogyan fog alakulni gyogyszere kezeles nelkul, es a leheto legkimeletesebb modszerrel megprobalni rendezni az allapotot, ha szukseges. De szerintem a terhesseg alatt nem a pattanasos bor miatt kell aggodni, es valoszinuleg ha oda jutsz, majd te is belatod. Tudom kellemetlen, de ha mas nem, egy jo smink mindig segit, es kevesbe karos ;)

2017. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és értelmes választ :) Ment a zöld kéz.
2017. jún. 7. 22:45
 3/17 A kérdező kommentje:
Sminkelni arcom nem szoktam,csak szemem festem ki. De karosabb ,ha pattanásos bőrre alapozót meg mindenféle sz@rt teszünk szerintem.... :(
2017. jún. 7. 22:46
 4/17 A kérdező kommentje:
Mármint a bőrünknek
2017. jún. 7. 22:46
 5/17 anonim ***** válasza:

Miért, ha csak "kicsit" károsítja, bevállalod, és ápolod egész életében (amíg a tied tart)?!?!


Kaptál egy olyat, hogy "betegtájékoztató". Én nem kaptam, de rákerestem az előbb.

[link]


Idéznék belőle:

Külön figyelmeztetések nőknek

Ha egy fogamzóképes nő súlyos aknéban szenved és nincs más lehetőség a kezelésre, az orvos mérlegelheti a veszély ellenére az izotretinoin használatát.

Emiatt azoknak a nőknek, akik teherbe eshetnek, az Aknenormin 20 mg lágy kapszulát csak szigorú feltételek mellett szabad szedni. Ezek a feltételek az alábbiak:

- Kezelőorvosának egyértelműen el kellett magyaráznia Önnek azt, hogy nagyon nagy a fejlődési rendellenességek kockázata, ha a kezelés alatt, vagy a kezelés abbahagyása után egy hónapon belül teherbe esik.

- Még akkor is, ha nem menstruál vagy nem él nemi életet, kezelőorvosának egyértelműen el kellett magyaráznia Önnek a fogamzásgátlás fontosságát. Kezelőorvosa dönthet úgy, hogy fogamzásgátlásra vonatkozó tanács érdekében elküldheti egy munkatársához.

- Elfogadja, hogy legalább egyféle, de lehetőleg kétféle fogamzásgátló módszert, ennek részeként óvszert vagy spermicides méhszáj-sapkát alkalmaz a kezelés kezdete előtti hónapban, a kezelés alatt és annak vége után egy hónapig.

- Elfogadja, hogy a kezelés megkezdése előtt, a kezelés alatt havonta, majd a kezelés vége után öt héttel orvosi felügyelet mellett terhességi vizsgálat történik Önnél.

- Elfogadja, hogy a fogamzóképes nők számára felírt adag 30 napi kezelésre korlátozódik. További kezeléshez új receptet kell felíratni. Egy receptet csak 7 napig lehet beváltani.

- Kezelőorvosa megkérheti Önt (vagy gondviselőjét), hogy írjon alá egy formanyomtatványt, amiben igazolja, hogy világosan elmagyarázták Önnek, hogy az Aknenormin lágy kapszula szedése alatt milyen veszélyeket jelent az, ha teherbe esik és Ön ezt megértette.

- Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha fennáll annak a lehetősége, hogy teherbe esett.


Na most nekem ebből egyértelmű, hogy vagy a gyógyszer, vagy a baba.

Mit szeretnél, abortuszt?!


Vagy nem értem a kérdésedet, elmagyaráznád?!

2017. jún. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Csak egyszerű kérdés volt. Kaptam betegtájékoztatót, igen.


Amúgy is megvártam volna legalább 1 hónapot, utolsó szem bevétele után.

2017. jún. 7. 23:55
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, károsíthatja.

De az is lehet, hogy a terhességtől bababőröd lesz. Nyílván most is van oka,nem csak tünete.

2017. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy most is van oka?
2017. jún. 8. 21:09
 9/17 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy van vmi oka a pattanásos bőrnek. Ez nem a betegség, hanem a tünet. Vagy nem?
2017. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs mi a tünet. A zsíros bőr.


Van Akneroxid gélem is,azt még soha nem használtam. Attól ugyanúgy zsírosodna gyorsan a hajam. Gyógyszertől legalább nem. Éjszaka meg bekenem szám,arcom, kezem és nem is szárad ki de nem​ is zsíros.



Termékenység, terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A terhesség és a szoptatás időszakában az Akneroxid 50 mg/g gél csak kezelőorvosa jóváhagyásával használható. A gyógyszer a terhesség utolsó hónapjában nem használható.

Nem ismeretes, hogy a benzoil-peroxid hatóanyag átjut-e az anyatejbe.



Tehát ez sem jó akkor. Azt hittem,ezt legalább lehet mivel gél és külsőleg.....

2017. jún. 8. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!