Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Heti 1 Aknenormin (nagyon)...

Heti 1 Aknenormin (nagyon) károsítja a magzatot? ( Még nem vagyok terhes mielőtt mindenki támadna).

Figyelt kérdés
Vagy akinek szedése nélkül, vagy szimplán zsíros a bőre és emiatt pattanásos az terhesség alatt/szoptatásnál hogy oldotta/oldja meg?

2017. jún. 7. 22:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

7-én , tegnap vettem be utoljára gyógyszert. Jövő hónap 9-én már szerintetek akkor ráállhatunk a babatervezésre? Akkor egy hónap már eltelik. És annyinak kell.


Amúgy már 7 éve szedem. Először Roacuttant szedtem,azt kb fél évig. Volt, hogy nyáron egyáltalán nem szedtem. Mivel fényérzékenységet okoz. De már újra el kezdett zsírosodni pár hónap után bőröm, így pattanás is jelentkezett már. Épp emiatt nem hagytam abba. Pedig fél év kezelést ír mindenhol...aztán elvileg helyre jönnek emberek... nem tudom.. :(

2017. jún. 8. 21:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idő alatt ürülhet ki. Arra akartam kilyukadni, hogy a pattanásos bőr okozójával foglalkoztál-e már? Ha 7 évig fáj a fejem, akkor nyilván nem az a megoldás, hogy kapkodom a fájdalomcsillapítót.

Hírtelen, ami esembe jut:

Nőgyógyászati/hormonális/endokrin gond

Fogászati

Ételintolarencia

Allergia vagy autoimmun rendellenesség

Ilyesmik

2017. jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

En ugyan nem neztem meg ennek a gyogyszernek a betegtajekoztatojat, de most hogy valaki belinkelte, es hogy meg raadasul kiderult hogy 7 eve szeded ezt a gyogyszert,en azt mondom legalabb 3 honapot varj a probalkozassal...

(En meg a fel panadolt is lelkiismeret furdalassal veszem be, pedig azt mondjak azt lehet terhesseg alatt, ha nagyon faj valami..)


Roacuttant amugy en is szedtem kb 14 evvel ezelott, szigoru ellenorzes mellett, 1 evig. Brutal modon veszelyesek ezek a gyogyszerek a magzatra!

Nekem sincs babapopsi borom azota sem. Kb a kezeles utan 2-3 evig eleg szep volt, aztan romlott a hleyzet, stressz, hormonok stb. hatasara, de a nagyon mely gyulladt pattanasok azert szerencsere mar nagyon-nagyon ritkan jonnek csak ki.

De mint mondtam, borgyogyasszal konzultalva az alatala jvasolt kremekkel es egyeb termekekkel azert egy normalis szintet el lehet erni.

Rengeteget javult a borom! A terhesseg mondjuk betett neki egy ideig, de most megint rendben van.

Es lattam, azt allitod a smink karosabb a borodnek...Na 15 ev tapasztalataval mondhatom, hogy nem, nem karosabb. Csak annyira karos, es annyit ronthat a helyzeten, mint a nem megfeleloen kivalasztott hidratalo krem, vagy arclemoso.

A bortipusodnak, es a bor problemajnak megfelelo arcapolasi rutinnal, es megfelelo dekor kozmetikumokkal nem fogsz vele artani a borodnek.

Persze nem kell velem egyet ertemi, de javaslom ezt is kerdezd meg a borgyogyaszodtol. Enyem pl nem ellenezte egy masodpercig sem, persze megbeszeltuk, hogy mire figyeljek.


A kremeken is fel van tuntetve termeszetesen, hogy terhesseg alatt nem ajanlott, meg orvosi ellenorzes stb. De azt majd az orvosod eldonti, hogy terhesseg alatt szabad-e hasznalnod vagy sem. Nagyon sok gyogyszerre ezt irjak, mert a gyokgyszer gyartok nem tesztelik, hogy is tudnak tesztelni? Gondolj bele, melyik kismaman vegeznenek gyogyszer kiserletet? Ki kockaztatna ezt meg?


De igaza van a tobbi valaszolonak is, ha nalad ennyire sulyos, ezt a tunetet valami okozza, es azt kell megszuntetni, nem csak tuneti kezelest alkalmazni.

Illetve az is igaz, hogy lehet hogy a terhessegi hormonoktol neked lehet, hogy pont babapopsi borod lesz....

2017. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmit bőrgyógyász mi okozhatja, és nem is küldött sehova csak ezt írta fel miután vérvételre elküldött, hogy szedhetem-e. Fogalmam sincs, hogy miért. Talán mert tini voltam és azért. Aztán meg .... így maradt vagy nem tudom... :(
2017. jún. 9. 11:36
 15/17 anonim ***** válasza:
Magadnak kell próbálkoznod. Sajna ez mindig így megy. :-(
2017. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már. Allergiás sem vagyok semmire, csokit próbáltam, hogy nem eszek vagy magvas dolgokat de semmi.... Fogalmam sincs. Már annyi krémet,maszkot stb dolgot próbáltam már...semmi nem használt. Azért mentem bőrgyógyászhoz és gyógyszer lett belőle,az segített.
2017. jún. 10. 22:20
 17/17 A kérdező kommentje:
Mikor legelőször megláttam azt a hosszú betegtájékoztatót és a rengeteg mellékhatást,mondom biztos nem fogom szedni. Azóta már 7 éve szedem......
2017. jún. 10. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!