Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a szívhang köldök felett...

Ha a szívhang köldök felett található, akkor tényleg faros a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csak érdekelnek a tapasztalatok, bár logikusan belegondolva is, ha fent van a szíve akkor a feje is :D

Védőnő mondta, ezt nekem, hogy a köldöktől felfele faros, lefele fejvégű. Otthoni szívhang figyelő annyira nem érzékeny így tényleg csak egy bizonyos területen lehet megtalálni a szívhangot, hiába vezeti a magzatvíz.


Aki otthon nézegette és így találta a babát tényleg olyan pózban feküdt uh alapján is? :D


21. hét óta mindig fejvégű volt uh-k szerint és a szívhang alapján is. 31. héten rájött hogyan foroghat... akkor lett először faros, majd estére visszafordult, most 32 hetes vagyok és konkrétan a melleim alatt dobog a szíve...az elmúlt két napban a frontok miatt nagyon ficánkolt. Ma viszont alig éreztem ezért hallgattam meg, mert múltkor is ilyen volt mikor megfordult. Tudom van idő befordulni, de bízom benne nem kedveli meg ezt a pózt :D


Bocsánat, nem igazán kérdés a "kérdésem", csak érdekel, hogy tényleg igaz e ez a szívhang dolog :)



2017. jún. 8. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát... a 31. héten már nem forog annyit, hogy naponta kétszer megforduljon. Ráadásul ha először faros, és megfordul, ahhoz az is hozzájárul, hogy nehezebb a feje, és a gravitáció lefelé húzza. Szóval ha neked a 31. hétig lent volt a feje, én nem hinném, hogy megfordult.


Meg hát egy szívhangfigyelőnél pontosabb módszer is van, gondolom, a következő vizsgálaton lesz uh, legalábbis nekem mindig van, ott meg fogják mondani, pontosan hogy fekszik.

2017. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, természetesen esélyes lehet, hogy mégis valahogy lefelé fekszik, csak fura, hogy miért olyan fent találom csak meg a szívhangját. No meg teljesen másképp érzem az egész gyereket. És ez csak kétszer volt mindkétszer mikor fent találtam a szívhangot. Elég nagy hasam van és van még helye forgolódni. Remélem, ha mégis tényleg farosba fordult még visszaáll a helyére :) Szerdán megyek dokihoz, majd ott kiderül, bár, ha tényleg képes még forgolódni akkor úgyse tudom meg, hogy ma hogyan állt éppen :D


Egy számít a végén szépen lent legyen :)


Köszi még egyszer és szép estét.

2017. jún. 8. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia hogy feküdt akkor végül a babád, ha még olvasnád, és mi lett a végkifejlet? :)
2018. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Reggelre visszafordult lefele :D Ezt eljátszotta még párszor, aztán maradt lefele. Sajna 12 óra vajúdás után császár lett, nagy baba és nem tágultam. Indított szülés volt 40+6-ra Azóta már 1 éves szaladgáló nagyfiú :)
2018. aug. 17. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!