Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 4D ultrahangvizsgálat csak...

A 4D ultrahangvizsgálat csak látványban jelent különlegességet vagy alkalmas a genetikai rendellenességek esetleges felismerésére is?

Figyelt kérdés

2017. jún. 15. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az én dokim csinálja a klinikán is a genetikai UH-kat, ha kérdéses valami, minden kismamát hozzá küldenek.

Ehhez képest a magánrendelésen végig 2D-ben vizsgál, csak a végén vált át, hogy kapjunk képet.


Szerintem tévhit. Max azok a gépek jobbak, így a 2D-s felbontásuk is jobb.

2017. jún. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak a látvány :) a 2 d tökéletesebb a genetikai rendellenességek felismerésére. Nem véletlen 2d-ben megy minden nagyobb UH.
2017. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 3D, 4D, 5D elsősorban a szülők részére egy látványelem, szórakoztatás, ha úgy tetszik. A csontokat, belső szerveket kizárólag 2D-vel lehet vizsgálni, mivel a többi az a külső "babafelszínről" számítógépes grafikával alkotott kép. A többdimenzós képek maximum a kifejezetten külső felszínen található rendellenességeket mutathatja jobban, mint pl. nyúlajak. A fejlődési rendellenességeket egyéb esetben 2D-vel lehet megtalálni.


Amikor én voltam babamozin és volt mellé biometria is (méricskélés, belső szervek, szív vizsgálata) az mint kizárólag 2D-ben zajlott, 3D-ben csak az orvosi értelemben lényegtelen "babamutogatás" volt.

2017. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi voltunk 4d-n, de a méréseket 2d-ben végezte el a doktornő, csak aztán váltott át a 4d-re. Az már csak mozizás volt. Esetlg azt tudom elképzelni, ha valakinek az arcán van fejlődési rendellenessége, akkor az ugye csak a 4D-vel látszik.
2017. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Is-is. Sok rendellenességet kiszűrnek 4D-n. Igaz, sokszor nem pontosan 4D-ben, hanem csak azért, mert ott több idő van megfigyelni a gyereket. Szóval azért nem hülyeség elmenni.
2017. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!