Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol lehet venni málnalevél...

Hol lehet venni málnalevél teát, hogyan kell használni és mikortól? Esetleg tudtok ajánlani valamilyen olajat a gát masszírozásához, hányszor kell alkalmazni és szintén hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat. 26h km
2010. máj. 19. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bioboltban, drogériában lehet kapni málnalevél teát. Úgy emlékszem, hogy a 36. héttől lehet inni, napi 1 pohárral kell kezdeni és fokozatosan növelni 1,5 l-re.

Gátmasszázs olajat én a szülésznőnél vettem, PanArom márkájú, majdnem 3000 Ft volt az 50 ml.

Nekem nem jött be a gátmasszázs, sőt, nagyon kellemetlen volt, úgyhogy 1x próbáltam, annyi hiányzik az üvegből.

Ha érdekel, írj privit!


Ja, amúgy homeós bogyókat is érdemes szedni, nekem inkább azok segítettek, főleg a regenerálódásban!

2010. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Málnalevél teát gyógyszertárban vettem, kb 200 Ft egy 40 g-os zacskó, az durván 3 hétre elég.

Gátmasszázsolajat dm-ben vettem 2700 Ft-ért, 50 ml. Lassan fogy, talán ha a harmada elment eddig, pedig 1-2 naponta használjuk - ha jól rémlik, a 35., vagy 36. héttől. Valóban kellemetlen, sőt, fáj, ha úgy csinálod, ahogy kell (neten van róla egy leírás, ábrával), de egy idő után kilazul, meg tudatosan is lazítani kell. Nekem Apa szokta masszírozni, mert magamnak egyrészt kényelmetlen, nem igazán érem jól el, másrészt ha fáj, akkor én abbahagynám, de ő nem, így legalább hatékonyabb. :)

Homeós bogyókat is szedek, szüésznői "receptre".

Meglátjuk, hogy használnak-e.

2010. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15.21 vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy most vasárnap jár le az időnk, szóval pár nap és kiderül, hasznosak voltak-e az "előkészületek".
2010. máj. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Majd írd meg hogy ment:)
2010. máj. 19. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:

15:21 vagyok. Május 28.-án született meg a kölök.

Éjjel fél egykor 5 perces fájásoknál még 2110 volt a méhszáj, akkor elkezdtem félóránként felváltva szedni a homeós bogyeszokat, és reggel fél 8-ra 4 ujjnyira nyíltam ki, úgyhogy azonnal küldtek a szülőszobába. Onnantól negyed óránként felváltva szedtem, 10.10-re lett meg a baba, gátmetszés nélkül, kicsi hámsérüléssel.


Szóval mindenkinek ajánlom, a szülésznők szerint nagyban segítettek a bogyók, meg az otthon végzett gátmasszázs is.

2010. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!