Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet még baba? El vagyok...

VeDi84 kérdése:

Lehet még baba? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Röviden a történetem: utolsó mensturációm május 10-én jött meg. 28-29 napos ciklusaim vannak. Késés után 3 nappal még negatív volt a tesztem (10-es érzékenységű), újabb 3 nap elteltével már halvány pozitív.

Vérvételen is voltam többször, ami így alakult:

06.15. 450,3 IU/l

06.19. 3292,2 IU/l

06.26. 23970,8 IU/l

Tegnap nagy reményekkel mentem orvoshoz, mivel már (mensi alapján) holnap betöltöm a 7. hetet. Ezzel szemben nem látott mást, csak szabályos petezsákot, és kb. 3mm-es embriót (pulzálás nélkül). Mára visszahívott és egy másig UH-val is megnézett. Na, ma már embriót sem látott, csak szikhólyagot pulzálással.

Holnap újabb HCG vérvétel, csütörtökön ismét UH.


Tudom, hogy minden terhesség más és más, de van valaki, akinek hasonló értékekkel egészséges terhessége volt? Csak később foganhatott? Sajnos az orvos nem mond semmit, a HCG-re mondta, hogy reményre ad okot.

Iszonyatos ez a kétes helyzet. 5 éven és 4 sikertelen lombikon vagyunk túl, életemben először várok babát, ami ráadásul spontán sikerült, nagyon el vagyok keseredve. :(


2017. jún. 27. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia! A pulzálás jót jelent, nem? Lehet, hogy csak korán mentél. Engem a betöltött 8. hét előtt be sem hívott az orvosom első ultrahangra, bár nekem természetes úton, rossz előzmények nélkül fogant meg a babám. Akkor már szépen látszódott minden. Szurkolok, hogy veled is minden rendben legyen. A HCG-d minden esetre nő, ez is jó jel lehet.
2017. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat.

Én is jónak gondolom a pulzálást és a HCG-t. Viszont az olyan rossz, hogy az orvos kicsit sem bíztat.

Azért voltam/vagyok kicsit csalódott, mert (én naív) azt hittem, hogy ha a 7. héten megyek, akkor már minden lesz: embrió, szívhang, és minden ami kell.

2017. jún. 27. 13:36
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Hat nap késéssel lett először halvány pozitív teszted, tehát nyilván egy hetet késett a peteésésed is, ebből az következik. Így az embrió is mindig közel egy héttel kisebb lesz, mint az utolsó vérzés szerint "lennie kéne". Az én orvosom úgy mondta, hogy az első pozitív teszt után 10-14 nappal menjek először, de még akkor is csak petezsák látszik.


Ha te utolsó vérzés szerint vagy 6 hét 6 napos, viszont a teszt hat nappal később lett csak pozitív, akkor az ultrahangon az fog látszani, mintha 14. nap körüli peteéréssel 6+0 naposan mennél. Persze, hogy még bizonytalan a szívhang!!!!!!!! A pulzálás is teljesen oké. Nekem 5+4-nél (14. napi ovuval) még csak petezsákok látszottak, se szikhólyag, se pulzálás nyilván. Ez teljesen normális, semmi okod az aggodalomra! Ne várd azt, hogy kései peteéréssel az legyen a leleten, mint utolsó vérzés szerinti tankönyvi esetben kellene!!

2017. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Persze, értelek, és nem "ragaszkodok" a 6+6-os mérethez. Csak ami furcsa (és a történetemből kifelejtettem), hogy ciklus 14. napján voltam méhüregi vizsgálaton, akkor a doki mondta, hogy ovuláció van. Szóval ez alapján meg voltam róla győződve, hogy középidőben fogant.

De akkor várok türelmesen.

2017. jún. 27. 15:10
 5/18 anonim ***** válasza:
A szikhólyag nem pulzál..csak az embrio.
2017. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor ezt végképp nem értem. Mert a doki határozottan azt mondta ma, hogy nem lát embriót. Mindegy, csütörtökön remélem okosabb leszek.
2017. jún. 27. 16:59
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak bíztatni tudlak! 6+5-nél voltam orvosnál, üres petezsákot sejtett a dokim. Aztan 2 hét múlva újra visszahívott és ott dobogott a poci szíve! Végig kisebb volt 5 nappal és valószínű csak a véletlen műve, de 40+5-re szültem:), már 7,5 hónapos a Szerelmem:)! Jah, azt elfelejtettem, hogy nekem is 4 nappal a kimaradt mensi után lett egészen halovány a tesztem:)
2017. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A többiek jókat írtak, ám ha valami pulzálás látszik akkor az az embrió szívcsőve. A szikhólyag nem pulzál. De, hogy mondjak valamit még ehhez, 4 mm-es embrióm volt pulzálással, és komolyan mondom az uh képen semmit nem lehet belőle kivenni... Lehet a doki se tudta eldönteni. Bár, ha ilyet mondott én tuti elmennék egy másik dokihoz, vagy simán sztk-ba... Szikhólyagból lesz embrió, ami nem fejlődik vissza szikhólyaggá....


Szorítok, hogy lényegében minden rendben legyen. !!!!

2017. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! 😀
2017. jún. 27. 20:55
 10/18 anonim ***** válasza:
Jajjj en nagyon drukkolok neked!
2017. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!