Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korábban depressziós/pánikbete...

Korábban depressziós/pánikbeteg kismamák! Ti nem féltek, hogy szülés utáni depressziótok lesz?

Figyelt kérdés

Én évekig gyógyszeresen kezelt depressziós és pánikbeteg voltam, de amikor teherbe estem, már minden rendben volt. Idáig teljesen jó volt a közérzetem, sőt, boldogabb voltam, mint valaha, de most 23 hetesen kb. egy hete állandóan rámtör a szorongás és a negatív gondolatok. Félek, hogy jó anya leszek-e, nem jön-e ki rajtam megint a depresszió, és ha igen, hogy fogok gondoskodni a gyerekemről? Jól szeretném érezni magam, és örülni a babának, és megőrülök tőle, hogy ilyeneken jár az eszem. Ezt vajon a hormonok csinálják?

Az a baj, hogy nem ismerek mást, aki hasonló betegséggel lett volna várandós, úgyhogy nem is tud senki megnyugtatni. Ha van köztetek depressziós vagy pánikbeteg kismama, kíváncsi lennék a tapasztalataira.


2010. máj. 20. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én is évekig küzdöttem hasonló problémákkal. Nyugtatót és antidepresszánsokat szedtem, pszichiáterhez jártam. A kisfiam most 10 hónapos és mondhatom, hogy a régi pszichés állapotom már teljesen a múlté. A terhességem elején attól féltem, hogy nem bírom majd a gyógyszereim nélkül, amikre - valljuk be - az évek során rá is szoktam. De mikor kiderült az áldott állapotom már nem volt kérdéses, hogy nem veszek be egyetlen tablettát sem. Sőt már előtte leálltam vele, hogy nehogy baj legyen. A terhességet nagyon jól viseltem, már nem jutottak eszembe negatív gondolatok, ha mégis, akkor a babára gondolva hamar optimista lettem. Csak a gondolkodásmódon kell változtatni, legalábbis nekem ez bejött. Most pedig, hogy a baba már ilyen "nagy", teljesen lefoglal, nem is érek rá mással foglalkozni. Szóval én is azt hittem, hogy nehezebb lesz a változtatás, de szerencsére könnyen ment. Szerintem Te se izgulj, ne gondolj negatív dolgokra, valóban ösztönösen jön minden. Én is féltem az etetéstől, fürdetéstől meg hogy majd nem tudom mi is a baja, mikor sír. De akkor, mikor jön a probléma az ember valahogy ráérez és megoldja, meg aztán a muszály is nagy úr. Ne félj és minden rendben lesz.

2010. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

szia

de igen, féltem. én a terhesség elején és a szülés után is nagyon rosszul voltam.

gondolj arra, hogy ha nagyon rosszul vagy, akkor szedhetsz gyógyszert, mert van, amit a terhesség alatt is lehet szedni.

én akkor hagytam abba, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok.

jó hír, hogy a szülés utáni időszak óta nem volt depr. epizódom. ( a szülés után viszont borzalmas volt)

2010. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Én is szenvedtem depressziótól előtte évekig.Akkor hagytam abba az antidepresszáns szedését, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok.Igaz, akkor már csak a biztonság kedvéért szedették velem, mert kb. 2 éve stabil vagyok lelkileg.Aggódtam is , hogy káros volt a babára nézve.De az orvosom megnyugtatott.Azt mondta, ezt a fajtát sokszor végig szedették a kismamákkal, mert pl. hányingerre is nagyon jó volt.Szóval úgymond be van vizsgálva.De amíg ezt nem tudtam, folyt rólam a víz, hogy ne legyen baja a picinek.Járok néha napján kontrollra, és az orvos szerint, így gyógyszermentesen is jól vagyok.Azt mondta, hogy ez gyakori.A terhes nők testében olyan hormonok termelődnek ( endorfinok stb), ami megvédi őket a depressziótól és társaitól.Nem gondolom azt, hogy törvényszerű, hogy előjön szülés után.Sőt! Szerintem kb. egyenlő esélyekkel indulunk azokkal az anyukákkal, akiknek soha nem volt ilyen.Legalábbis ettől nem félek.Nekem a kiskönyvemben is szerepel az anya korábbi betegségeinél.Kérdezte a védőnő, és úgy voltam vele, hogy jobb, ha mindenki tud róla.Ha gond lesz, azt észre fogom venni, és mások is rajtam.Akkor majd felkeresem a dokit, és semmi baj nem lesz.Attól sem tartok egy percig sem, hogy nem leszek jó anya, Te se gondolj ilyenekre.Igaz, hogy én is kicsit érzékenyebb vagyok most . ( 22. hét) Tegnap pl. azon sírtam, mert a férjem elköltötte azt a pénzt, amit a kocsi féklámpájára tett félre.Elkezdtem agyalni, hogy meglesz -e mindene a babának.Mintha ezen múlna.Ezen még én is meglepődtem.Eddig nem voltam érzékeny.
2010. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, kicsit megnyugtattatok, hogy nem csak én küszködök ezekkel a problémákkal, és meg lehet őket oldani. Utolsónak: ez az érzékenység ismerős, tegnap én is összevesztem a férjemmel és sírtam egy olyan dolog miatt, amit máskor fel se vettem volna. Szerencsére nagyon megértő, és jól kezeli a hülyeségeimet. Meg persze én is folyton aggódok, hogy meg fogunk-e tudni mindent venni a babának, mire megérkezik, pedig még van hátra több mint három hónap...
2010. máj. 20. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!