Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16. héten kötelező uh van?...

16. héten kötelező uh van? Vagy ott vérvétel van? Ha engem 15+3 naposan hívott vissza a doki, a 16 héten újra vizsgálnak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
mindig kérdezd meg a dokit, hogy következő alkalommal mi fog történni. Nem árt, mert pl van olyan vérvétel ami éhgyomri, úgyhogy Neked mindig tudnod kell, hogy milyen vizsgálat vár rád.
2010. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meg szoktam kérdezni, de 15 és fél hetesen hívott vissza és mindenki 16. heti vizsgálatról beszél. Én magánba járok, ott nincs labor.
2010. máj. 20. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:

16 hetesen AFP vizsgálat van, ez vérvétel, de nem éhgyomri. 18-20 hetesen meg kötelező genetikai UH.


Hüvelyi vizsgálat akkor van, amikor az orvosod indokoltnak látja.

2010. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A 16. hétnek az afp miatt van jelentősége, tehát a vérvételnek kell pontosan a 16. héten történnie. Ha magánrendelésre mész 15 hetesen, ahol nincs labor, akkor az egyáltalán nem gond! Valószínűleg most fogsz kapni beutalót afp-re!

2010. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2010. máj. 20. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kötelező uh tudtommal akkor nincs, a 12. hét után csak a 18-20 heti genetikai uh a kötelező, de orvosa válogatja, van aki ultrahangoz is akkor.


A 16. héten van egy vérvétel (éhgyomorra), ami az AFP vizsgálat. Itt nincs vizet se, csak a vérvétel.

Elvileg betöltött 16. hetesen kell csinálni, hogy pontos legyen az eredmény, és a pontos súlyod is kell hozzá. Nálam mondjuk 15+6 naposan végezték a vizsgálatot, de az az egy nap nem számított.

Van ahol lemérnek, de van ahol bemondásra elfogadja az orvos a súlyt. Nekem az utóbbi volt, de itt mindenképpen pontos adat kell, mert az is befolyásolhatja a végén az eredményt.

Ha a vizsgálat eredménye a határértékeken belül van, akkor minden bizonnyal minden rendben van a babával :)...ha magasabb, vagy alacsonyabb az érték, mint a határok, akkor szoktak elküldeni külön még genetikai vizsgálatra (vérvétel+uh azt hiszem), de ettől sem kell megijedni, ha esetleg ez történne, mert rengeteg tévesen rossz AFP eredmény van, és közben semmi baja a babának.

Szokták mondani, hogy ez egy elavult vizsgálat, de sajnos még Magyarországon kötelező.

Komoly genetikai eltérés gyanúja, vagy életkori kockázat esetén még javasolhatják az amniocentézist (magzatvíz mintavétel) amiből ha jól tudom közel 100%-osan meg tudják állapítani, hogy van-e valami gond, de ez viszont 1-2%-os vetélési kockázattal jár.


De ahogy az első hozzászóló írta, mindig kérdezd meg az orvost, vagy a védőnőt, hogy milyen vizsgálat következik, mit kell tudnod róla, stb, és az a biztos!


Remélem tudtam segíteni! :)

Boldog babavárást!

2010. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a 15+3 az a 16. hét.
2010. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15+ 3 az 15 hetesnek számít.


Bárhol utána lehet nézni a neten, a 16. heti afp-t betöltött 16. héten kell csinálni és a normál értékeket is ehhez rendelik.

Afp-től függetlenül is a betöltött hetek számítnak, ez mérvadó a baba fejlődése szempontjából és az orvosok is így számolnak.

A kórházban nst-re várva több "balhét" is végignéztem, mert az anyukák nem a betöltött hetekkel számoltak és rossz időpontban mentek el hol err-hol arra a vizsgálatra.

2010. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! nálunk a 16.héten nincs kötelező ultrahang, az csak a 18.héten van, a 16.héten csak vérvétel van.
2010. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!