Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már a terhesség eleje óta...

Már a terhesség eleje óta kell tartanom a 180g diétát, mégis 4kg-t híztam, holnap töltöm a 26. hetet. Valamit tuti rosszul csinálok! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Rettentően rosszul voltam, a héten kezdett csak enyhülni.


Most már be tudom tartani azt, hogy reggelire ebédre stb mennyi g -t vigyek be.


Azonban korábban hiába volt 180g, össze vissza tudtam enni az örökös rosszullétek miatt. Tudtam, hogy nem jó. Volt hogy reggeli volt 10g, tízórai 90g, és össze vissza.


Ez miatt hizhattam?

Vagy attól hogy vacsira megeszem 20g kenyeret?


Mostantól tudnám tartani normálisan, enyhült a rosszullét.


Mit tanácsoltok?

Köszönöm, ha írtok



2017. jún. 29. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
4 kg a 26. hétig egyáltalán nem sok. Ennyire azért nem kell kényszeresnek lenni. Terhes vagy. A baba is már több mint fél kg, magzatvíz is van, méhlepény, mellek is készülnek a szoptatásra. Oké, hogy nem tanácsos 30 kg-t hízni, de ez a fajta aggódás sem egészséges.
2017. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az miatt híztál, mert terhes vagy. El kell fogadnod, hogy ez evvel jár. Jó dolog, ha valaki figyel az étkezésre terhesség alatt, de te rettentően túlzásba viszed.
2017. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem ez nem sok hizas.


2. A hizas nem a bevitt ch-tol fugg csak, hanem elsosorban a bevitt kaloriamennyisegtol. Attol, hogy ch nem kerul be sok, meg a feherje, zsir bemegy es nyilvan azt nem szamolod, nem is kell, hiszen nem fogyokurazol, hanem szenhidrat dietan vagy.

Ha ez igy mukodne es pl a bevitt zsir nem szamitana, akkor elvileg nem lenne tulsulyos (rendesen ch dietazo) cukorbeteg ember, marpedig van.


Mint irtam, szerintem nem hiztal sokat, de ha kesobb megis meglodulna a sulyod es tenyleg sok megy fel, akkor max odafigyelsz a kaloriara is.

2017. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Uh! Elírtam: 16hetet töltöm!
2017. jún. 29. 18:55
 5/14 A kérdező kommentje:
Pedig aggódom bizony :( terhességi cukrom van. Előtte kezdődő. Szóval nem egyszerű :(
2017. jún. 29. 18:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Így egy kicsit más, de hidd el, ha továbbra is odafigyelsz, ez sem baj még. Te megteszel mindent, de akkor is terhes vagy. Tanácsolni sem tudok mást, figyelj oda továbbra is, de ne éheskedj.
2017. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Miből van a 180g ch? Az nem mindegy.
2017. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet terhesen, hogy a diéta nem fogyókúra. A diétának nem feltétele a súly megtartása vagy csökkentése. Alapvetően nem híztál sokat. Terhesen a szervezet sokkal jobban raktároz. A diéta miatt kevesebb a ch így a szervezet raktároz. Ettől a cukrod még jó szinten marad csak a súlyod fog nőni annyit amennyit szükséges. Sokszor ez genetika, Van aki zabál terhesség alatt és 7+kilóval szül. Van aki diétázik és mégis felmegy a 14-16 kiló.


Egy a lényeg, ha szépen tartod a diétát akkor annyi fog csak felmenni amennyinek muszáj, ha nálad a végére az 12 akkor 12 :) Sőt az utolsó 6 hétben a víz fogja megdobni a súlyod... nálam 3 nap alatt 3 kiló jött fel víz formában. Éjszaka meg annyit voltam pisilni, hogy reggel majdnem 2 és fél kilóval könnyebb voltam XD



Nem kell itt aggódni :) Ha a cukrod jó mással ne foglalkozz. Boldog babavárást!!


35hkm

2017. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Terhessegi cukor 16 hetesen ???

Akkor terhessegi cukor ha a 20 het utan jelentkezik

Ha ez elott akkor siman cukorbeteg vagy terhessegen kivul is es ezert kell dietazni

2017. jún. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Még nem voltam cukorbeteg, de valószínűleg az leszek.

Valaki kérdezte: 180g szénhidrát.

Sok főzeléket eszek és alig iszom, nehezen megy a folyadék.

Édesség szinte teljesen kizárva.

Sajnos sok krumplit ettem a rosszullétek alatt.


Szóval ne aggódjak?

2017. jún. 29. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!