Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlteszem magam rajta szülésig?

Túlteszem magam rajta szülésig?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy butaság ilyesmin búsulni, de muszáj megosztanom az érzéseimet.


Szóval, amikor belevágtunk a babaprojektbe, akkor úgy voltam vele, mindegy, hogy fiú, vagy lány lesz, én örülni fogok neki. És ezt úgy gondolom, hogy komolyan így éreztem. Az első vetélésem után legalábbis nagyon örültem neki, hogy fél év múlva sikerült újra a baba. Persze a lelkem mélyén inkább fiúra vágytam, de örültem volna annak is, ha lány lesz. Aztán a 12 hetes ultrahangon az orvos azt mondta, hogy fiú. Kétszer is úgy látta ráadásul, de mindkétszer mondta, hogy ez azért még nem biztos. Persze örültem, hogy inkább annak látszik, de mondtam is a férjemnek, hogy még nem szabad magunkat beleélni, mert még nagyon korai. Ettől függetlenül ahogy teltek a hetek a következő ultrahangig, egyre többször jutott eszembe, hogy talán egy kis kukacost hordok a szívem alatt. Aztán pár hete nevet választottunk. Nyilván a fiú nevekkel kezdtük. Végül meg is állapodtunk egy névben, ami nekem mindig is nagyon tetszett. Na itt kezdett minden rossz irányba menni. Egyrészt a férjem nem volt hajlandó lány nevet választani, hiába unszoltam, ő azt mondta, hogy úgyis fiú, meg ha mégsem, akkor is ráérünk még. Hiába kértem többször is. Másrészt elkezdte nevén nevezni a babát. Ez akarva akaratlanul is hatással volt rám, többé nem tudtam magamat én sem tartani, így végül én is beleéltem magamat abba, hogy fiú lesz. Aztán múlt héten a 19 hetes ultrahangon zúdította ránk az orvos, hogy szerinte ez lány, mert nem lát semmit a lábai közt. Mutatta nekünk is. És valóban.

Na és ez az, amin nem tudom magamat túltenni azóta sem. Nagyon készültem a fiúra. Mindig is fiús lány voltam, így eleve közelebb állnak hozzám a fiú gyerekek, illetve első babának praktikusnak tartottam volna a fiút.


Az is bőven rátesz egy lapáttal, hogy van a családban egy "rossz" lány gyermek példa előttem, aki ízig-vérig csaj. Gyerekkorától kezdve folyton énekelget, táncolgat, szépítgeti magát, színészkedik, csini ruhákba öltözik, stb. Számomra a tipikus buta felületes liba megtestesítője. Hisztis, nyafka, tenyérbemászó módon visszabeszél, kövér, miközben el van telve magától, hogy milyen szép. A tanulás nem különösebben érdekli, stb. Elismerem, bőven elrontották a nevelését. De valahogy önmagában az alaptermészete meglehetősen más, mint az enyém, ezért mindig is irritált, nehezen jöttem ki vele. És most félek, rettegek, hogy az enyém is ilyen lesz.

Nekem 3 bátyám van, így mindenben az ellentéte vagyok ennek a kislánynak. Én fára másztam, gyíkot fogtam, verekedtem, ha elestem, leporoltam magamat és futottam tovább. Divat, frizurák, smink nem érdekelt kamasz koromig, akkor is csak minimális szinten. Így valahogy sokkal jobban tudtam volna egy fiú gyermekkel azonosulni. Persze férjem nyugtat, hogy a mi lányunk nem lesz ilyen, illetve hogy nevelés kérdése is.


Persze van előttem a családban fiú gyermekre is példa. És ő az ideálom. Imádom, rajongok érte gyerekkora óta. Szinte gyerekemnek tekintem. Mindig is azt akartam, hogy olyan gyerekem legyen, mint ő. Mondanom sem kell, a kislány ellentéte sok tekintetben.


Tisztában vagyok vele, hogy hálátlan vagyok és szaranya, hogy örülnöm kellene annak, hogy egyáltalán lehet gyerekem, és arra kellene koncentrálnom, hogy egészséges legyen, de valahogy mégis elkeseredtem.


Volt valaki így ezzel? Meg lehet békélni vele? Esetleg valakinek sikerült fiú lányt nevelni úgy, hogy nem volt bátya, akire hasonlítani akart volna?


2017. jún. 30. 17:26
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hosszú monológért és respect annak, aki elolvassa. Csak ki kellett írnom magamból, mert már nagyon feszített belülről.
2017. jún. 30. 17:27
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Az hogy milyen lesz a gyerek a környezet hatása. Én is fiús lány voltam mert fiúkkal voltam körülvéve. Viszont fiú rokonomnak négy lánytestvére van, ő a legkisebb, a közvetlen környezetében is csak lányok vannak, nos ő eléggé lányos volt mindig is. Sosem focizott velünk mert fél hogy megsérül, inkább otthon sütögetett meg filmeztek, playstationnal játszott.


Az hogy kinek milyen a neme az csak az alap és a sztereotípiák forrása. De leginkább olyan lesz amilyen a környezete. Ha te vagány csajnak neveled, a környezetében vannak hasonló korú fiúk akkor ő is hasonulni fog jó eséllyel.

2017. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Elsőre mi fiút szerettünk volna. Lány lett. :D Imádjuk, már akkor szerettük amikor a 19. héten mondták, hogy lány. Így nem is gondoltunk már a fiúra.

Második fiú lesz, de el se tudom képzelni milyen lesz egy fiúval, úgy hozzászoktunk a lányhoz.

Szóval fel a fejjel. :)

2017. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Abban a pillanatban fogod lesz@rni a fiúmániádat, amint a kezedbe adják a kis hercegnőt! :D

Onnantól csak Ő fog létezni! ;)

Majd meglátod! :)

2017. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Amikor teherbe estem meg vtam rola győződve, h nekem kisfiam lesz. En fiús anyuka vagyok. A családban nincs egy kislány se.. Annyiszor elmondtam, hogy "o, mit kezdenek egy lannyal" 12. Heten mondtak eloszor, hogy lany. Aztán 16-19-26-28-32.. es igy tovabb.. Sosem volt kukaca. Persze meg nem született meg. De en olyan boldog vagyok, hogy kislányom / kislányunk lesz, hogy ki sem lehet mondani. Mindenki imádja, pedig meg van par hete benn. Rózsaszín minden körülöttem. (pedig hogy utaltam) Ami nem rozsaszin az fodros, viragos, macikás.

Valasztottunk neki egy nőiesen szép, de komoly magyar nevet. En egy percig sem ereztem ugy mint te, szóval saját tapasztalat alapjan nem tudok neked segíteni abban hogy hogyan dolgozd fel.

Annyit tudok, amit mar biztos sokan elmondtak, hogy az a lényeg, hogy egészséggel viseld a terhességed, egészséges legyen a kisbabád es hidd el.. Nem olyan lesz mint mas gyereke, olyan lesz amilyennek te vagy ti nevelitek.

En biztos vagyok benne, hogy a mi kislányunk sem lesz egy hisztike, mert en sem vagyok, es az apja sem. Inkább képzelem el talpraesett vagany kiscsajnak, mint hisztisnek. Szerintem ne gondold ezt se ennyire előre mert nagyot fogsz csalódni. Van amit nem tudunk befolyásolni. A fiu dolog meg.. Hat majd a következő..

2017. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem sokban térsz el a fent említett hisztis kislánnyal.

Eléggé éretlen gondolkodásra vall hogy ezen hisztizel nem akarlak megbántani így hát többet nem is írok.


"fiú gyerek praktikusabb" dumád után lement a bizti úgy hogy kívánok neked 4-es lány ikreket.

2017. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Miért akarsz ''fiú lányt" nevelni? Attól, hogy te fiús vagy, nem kéne elvárnod, hogy majd ő is az legyen. Az meg főleg hülyeség,hogy fiúra akarjon hasonlítani.

A férjednek teljesen igaza van. Nevelés kérdése, milyen lesz a kislányod, nem akkor lesz normális, ha fiút csinálsz belőle.

2017. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy nem véletlenűl lesz lányotok. Talán pont hozzásegít a személyiséged jobb irányba fejlődéséhez, hogy más szemmel tudj nézni az úgymond "nőies", "csajos" dolgokra, ne legyél annyira előítéletes a lányokkal szemben.
2017. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

én mikor teherbe estem éreztük hogy lány.... aztán kiderült hogy fiú.fura volt h beleéltük magunk abba hogy lány és mégis fiú. imádjuk!!! és nem tudom milyen lenne lánnyal! nekünk mindegy volt már utána :)

ha meg ilyen miatt "nyafogsz"..... hát nem is tudom mit mondjak!az meg hogy van a családban egy rossz lány meg egy jó fiú attól még nem biztos h olyan lesz mint a finnyás lány(ez nevelés-környezet kérdése)

szerintem aki ilyenen "kiakad" az nincs eléggé felnőve!

2017. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
A monológodba az nem tetszik h neked már van egy ideálod egy gyerekre ahogy írod. Hát csak szólok h akit a szíved alatt hordasz-legyen akár lány akár fiú- egyedi. Nem lesz olyan mint az ideálod. Ezt verd ki a fejedböl. Olyan lesz amilyennek neveled és amilyen személyiség ő maga! Már most más gyerek a favorit és jön a babád és meg kell ütnie a szintet..és ha nem? És ha ő totál más? Ezt kell rendbe tenned magadban nem azt h ő most lány vagy fiú. Ne hasonlítgasd senkihez, ne akard h másra hasonlítson. Ő a te gyereked nem az xy, ő a favorit, ő lesz a mindened. Vonatkoztass el a más gyerekeiről és koncentrálj a leendő kislányodra! Kis vagány lesz majd, imádni fogjátok!
2017. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!