Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is járt így a munkahelyén?

Más is járt így a munkahelyén?

Figyelt kérdés

Most vagyok 13 hetes terhes.

3 hete jelentettem be a főnökömnek , hogy terhes vagyok. Amióta ezt megtettem azóta olyan dolgokat próbál rám fogni amit nem tettem és amihez semmi közöm. Próbál befeketíteni a kollégák előtt. Odáig fajult a dolog, hogy úgy döntöttem jövő héttől táppénzre megyek, amit a háziorvossal megbeszéltem (mert a nődokim szabadságon van - tehát javaslatom csak a legközelebbi alkalommal lesz)

Jövő héttől egyébként szabadságon lettem volna,de ezek után nem vagyok hajlandó kommunikálni a főnökömmel.

Jó megoldás ha e-mailben közlöm a táppénzt és ajánlott levélben postázom majd a táppénzes papírokat....


Köszönöm a válaszokat



2017. júl. 2. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amennyiben a szülés után nem kívánsz oda vissza menni dolgozni. Ha mégis, akkor érdemes lenne vele személyesen beszélni
2017. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még egy felszólító levelet is adott kreált hibákkal. Az volt a célja hogy kirúghasson azonnali hatállyal. Persze a figyelmeztetés után táppénzre mentem így nem tudott kirúgni. Másnap hívtam fel telefonon hogy kiírt a doki a papírt hova küldjem. Te legyél korrekt és mindennek legyen akár írásos nyoma.
2017. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem kívánok ide visszamenni, semmiképp sem.

Azért gondoltam az e-mail-re mert annak nyoma van és az ajánlott levélnek is.

2017. júl. 2. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Magyarországon az email nem elfogadott mint hivatalos kapcsolattartasi forma. Tertivevenyes ajánlott küldemény
2017. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Magyarorszagon is elfogadott hivatalos level az email...
2017. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A tp-s papírból valószínüleg úgyis az eredetit fogja kérni. Tehát e-mailen jelzed (vagy nem tudom ott hogy volt a szokás bejelenteni, de célszerű úgy ahogy eddig kellett), hogy mától táppénzen vagy, aztán a papírokat tértivevényesen postázod.
2017. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Más munkáltato ugy játsza ki ezeket, hogy hatarozott ideju szerződeseket kötnek es azt hosszabbitgatják 3-6 havonta..
2017. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó, sajnos igazad van. A kérdezőnek üzenem, ennél csak jobb munkahely lesz úgyis. Mindenesetre jó nagy bunkóság a főnöködtől. Én egy munkahelyen úgy jártam, hogy az akkori főnököm nem tudta elviselni, hogy neki 7. lombikra sem jött össze a gyerek. Gondolhatod, miket csinált velem, amikor elmondtam a terhességem. Megjegyzem, 40 évesen kezdte a lombikot az elmondása szerint.
2017. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó voltam, én is most várom a babámat, lassan a 15. hetet töltöm.
2017. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A mai nappal táppénzen vagyok.

E-mailben elég hivatalos formában megírtam neki, amire hamar választ is kaptam. E-mailben nem mert bunkózni, röviden leírta, hogy tudomásul vette és jó pihenést kívánt.

Megírtam, hogy természetesen a táppénzes papírokat a későbbiekben levélben küldöm (tértivevényes).

2017. júl. 3. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!