Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Járt már más is úgy, hogy...

Járt már más is úgy, hogy ottragadt, az "amig nincs más ez is jobb mint a semmi" munkahelyen?

Figyelt kérdés
Elvégeztem az egyetemet(nem bölcsész,geológus),de pályakezdőként nem kellettem sehová.Végül kikötöttem adminisztártorként közszférában,mondván a fennt idézett mondtatot.Már 3 éve ott vagyok.Átképzésre nincs se időm,se pénzem,nyelvet fejleszteni szintén-garantált bérminimumot keresek,mivel a diplomámat nem vették figyelembe-,a szakmai tapasztalatom meg ettől nem lett több szóval szakmában ugyanúgy nem állnak szóba velem.Mit lehet ilyenkor tenni?
2014. aug. 31. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Miért nincs időd képezni magad? Az embernek mindig arra van ideje, amire akarja hogy legyen. Ha te nyelvet akarsz valóban tanulni, akkor erre időt is találsz. Ha csak kifogásokat gyártasz, azzal nem jutsz előre. Jómagam napi 10 óra munka mellett végeztem el egy egyetemet levelezőn. Fárasztó volt, nehéz, de csak előre tekintettem. Másként nem lehet. Mennyit dolgozol naponta? Heti hány nap a szabadnapod?
2014. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Napi ált.10 órát dolgozom,a hétévége szabad,de sokszor haza kell vinnem a melót,hogy határidőre meglegyen.Plusz mivel nő vagyok én csinálom a háztartást.A legtöbb levelező képzés péntek-szombat van,péntekenként nem engednek el,ne is álmodjak róla!Sokan mondták,képezzem,át magam földrajztanárnak,de az nekem még 2 év egyetemre járást jelentene félévenként 320 ezerért,erre nincs pénzem....Diákhitelt már nem tudok felvenni,mert az előzöt is nyögöm még majd életem végéig ebből a frankó fieztésből...Főleg úgy nem akarok,egy csomó pénzt újabb sulira költeni,hogy egyáltalán nem biztos,hogy majd attól lesz jobban fizető munkám,mert akkor megint jön a nincs benne gyakorlata lemez...Azt meg már tudom kívülről.
2014. aug. 31. 15:20
 3/7 Polipeter ***** válasza:
53%

ez tényleg nehéz és összetett helyzet!

Én gőzerővel hétvégente keresnék másik állást.

Túl jó munkaerő vagy ott ahol dolgozol, minimálbérért!

Professionon érdemes nézelődni akár a szakmádban is, pályakezdőként többet kereshetsz mint ahol most vagy 3 éve....

Sok sikert Neked!

2014. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dettó ebben a helyzetben vagyok, pályakezdőként nem büfé diplomával a közszférába kerültem adminisztrátorként, lassan 3 éve ott vagyok. Szerettem volna posztgraduális képzést csinálni de pénzem nincs rá (de legalább hitelem nincs), időm se nagyon, a péntekről én se álmodhatok.

Délutánonként önerőből tanulok nyelvet, szerintem a nyelvtudás elég jó dolog lehet a munkaerőpiacon, ha máshol nem, a külföldi elhelyezkedésben. Kevés idővel is tudod fejleszteni, munkába menet, házimunka közben fülhallgatón...

Én is nő vagyok és a párom nincs oda az itthoni dolgokért, sok időm elveszi.

Meg folyamatosan próbálj jobb munkát keresni, én is ezen vagyok, csak a diplomámmal helyben alig van valami, oda is tapasztalat kellene, Budapesten pedig ahová felvettek volna az minimális fizetésnövekedésért napi 4 óra utazás lett volna.

2014. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Látom sajnos nem vagyok egyedül :(

Persze folyamatonsan nézem a hirdetéseket,pályázok de általában nagy semmi a válasz,vagy a köszönjük a jelentkezését,de...

Amúgy a legtöbb helyen kérnének jogsit,vagy még saját autót is-egykire sincs pénzem.A nyelvtanulást próbálom eröltetni,de már a diplomához kötelező nyelvvizsgát is csak nehezen préseltem ki,ebből sose lesz "fluent english",mégegy nyelv meg pláne nem...Mégcsak ez a rettentő kevés fizu se ejtene annyira kétségbe,ha leglább diplomás munkakörben a szakmámban dolgozhatnék modjuk a földtani intézetben,vagy a természettudományi múzeumban.De oda mind 3-5-10 éves gyakorlat kell,kutatói múlt,publikációk,de most komolyan honnan legyen,ha a közelébe se mehetek soha ilyen helynek?Ezért tanulta magát hülyére 5 évig az ember?Elkeserítő :(

2014. aug. 31. 23:36
 6/7 anonim válasza:
52%

Ugyanebben a helyzetben vagyok, és az a $zar, hogy munka közben nem vehetem fel a telefont, ha mégis elérnek egy helyről, ahova jelentkeztem, biztos, hogy olyan időpontban lenne interjú, amikor épp dolgozom.

Tehát szintén meg vagyok lőve...

2014. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb melód van, mint nekem. Én koszos dobozokat pakoltam, amíg olyan idegbeteg nem lettem, hogy az első jövő alkalomra rá nem csaptam. Most 4 hónapja vagyok otthon...
2014. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!