Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van 2 hét különbség a...

Miért van 2 hét különbség a számított terhességi kor, és az ultrahang terhességi kor között?

Figyelt kérdés

A papíromon a számított terhességi kór 8 hét, uh terhességi kor 6 hét.

Miért van ez?


2010. máj. 21. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Mert számolva az utolsó menzitől 8hét telt el, viszont a baba csak 6hete létezik, ezért. Ott a méretét nézik a kicsinek.
2010. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, nálam ugyanez a helyzet, hogy mensi szerint számolva vagyok kiírva máj. 28-ra, de Uh szerint jún 11. a szülés napja. Így most én sem tudom már, hogy akkor mikor szülök.
2010. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem végig ingadozott a szülés időpontja, az uh elég szubjektív, hakicsit arébbmozdul a doki keze, már kisebb/nagyobb lesz a baba mérete. A 12. hetes uh a legpontosabb (ha jól csinálták), nekem akkor 5 nappal volt kisebb a mensi alapján számolt kortól, és 4 nappal később is született.
2010. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok.Én a kisköny szerint Augusztus6-ra vagyok kiírva de UH-szerint julius 21-körül érkezik Bobó.Majd kiderűl de egy kicsit engem is zavar ez a külömbség.Mindegy fel készülök....juli 15-től bevezetjük a """rendkívüli állapotot"""".Boldog várakozást nektek:))
2010. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mensi szerint 37 hetes vagyok és júni 16-ra vagyok kiírva,de uh szerint 35 hetes és júli 5-re vagyok kiírva!Ez is 2 hét!Majd csak megszületik valamikor!:):)
2010. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 21. 13:10
 7/8 anonim ***** válasza:

A szakemberek azt mondják, hogy általában a kora terhességi UH-ok a legpontosabbak 6-10 hétig.Az utána való eltérések attól vannak, hogy az UH-okba be van állítva egy mérte skála meghatározott x méretekkel, és azoh hasonlítja az éppen mért méretek, és úgy számolja ki mérte "szerint" hanyadik hétben jár a baba.De mivel minden baba más, és más ütemben növekszik ez mindig eltérhet a menzesz szerinti állapottól.Amikor a fiammal voltam terhes a menzesz szerint Aug 12-re voltam kiírva.De az UH volt hogy Júni 28-at, Aug. 8-at, Aug 17-et mondott az éppen aktuális méretei alapján.Vágül 8 nappal(Aug. 12-höz képest) túl vittem, és 19-én este indítottak, 20-án hajnalban lett meg sajna sürgős császárral mert a nyaka köré tekeredett a köldökzsinór.

Szóval az UH inkább arra jó hogy a nagyon nagy eltéréseket észer vegyék és kezeljék, meg ha baj van a babával. :) Ettől az hogy ő mikor akar megszületni az csak rajta áll! :)

Remélem érthető amit leírtam, és tudtam segíteni! :)

Jó babavárást mindenkinek, és könnyüszülést! :)


25h kismami

2010. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Neked is könnyű szülést!!!
2010. máj. 21. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!