Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor is tilos a magnézium az...

Akkor is tilos a magnézium az utolsó hónapban ha nagyon görcsöl a lábam? 38+1

Figyelt kérdés
2017. júl. 14. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szedd nyugodtan! Én is a lábam miatt szedtem, orvos tudtával. Végig.
2017. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A magnézium nem TILOS az utolsó hónapban sem, csak abba szokták hagyatni a szedését. Semmilyen hatása nem lesz a terhességedre/szülésedre ha most is szedsz valamennyit.


De! Lábgörcsöt okozhat kálcium hiány és elégtelen folyadékbevitel is! Nálam pl. az utóbbi volt. (Nagy mennyiségű Mg-citrátot szedek, így kizárt volt, hogy az kevés.) Nem vagyok nagy ivó, de amióta görcsölni kezdett a lábam, magamba erőltetem és nem is jelentkezik a görcs.

2017. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szedd nyugodtan a szükséges minimumot. Néha én is bekaptam 1 szemet, én nagyon ingerlékeny voltam, orvostól kérdeztem, azt mondta lehet szedni nyilván nem óriás dózisban. Csak amennyi mellett már nincsenek hiánytünetek.
2017. júl. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
Ha a magnéziumhiány valamilyen tünetet okoz, akkor a beszedett magnézium azt fogja orvosolni. Nyilván a testnek nem természetes állapota egy görcsölő láb, fel tudja használni rá a bevitt magnéziumot, így az nem fog "céltalanul bolyongani" a szervezetedben és esetleg ott lábatlankodni, ahol nincs rá szükség. Egyébként a bereklámozott magnéziumkészítmények mindegyike annyira csekély mennyiségben tartalmaz felszívódó magnéziumot (magnerot ~30mg, magneB6 48mg, magnosolv ~57mg), hogy még valószínűleg akkor is jól fel tudná használni a szervezeted, ha nem görcsölne a lábad.
2017. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!