Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Láttam az E vitaminos kérdést....

Láttam az E vitaminos kérdést. ártottam a babámnak? Én még mindig 200 mgot szedek 11 hetesen. Miért nincs ráírva, hogy terhesen tilos?

Figyelt kérdés
Sima sztkba járok nem foglalkoznak semmivel max csak ha baj van. Most kit kérdezzek meg? Hagyjam abba azonnal? Úgy megijedtem. Most ha bármi baj lesz 12 hetes ultrahangon, nem tudom mit csinálok... :(
2017. jún. 20. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Ne hisztizz!!
2017. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

www.csaladivilag.hu/terhesseg-alatti-vitaminszedes-a-e/


Ez a cikk azt írja, hogy E vitaminból terhesen minimum napi 20 mg kell, de a napi 540 mg-ot ne lépje túl. Te ennek a felét se szedted, nyugi.

2017. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Nos... nem tudom, mit szedsz, én találomra rákerestem valamilyen e-vitamin betegtájékoztatójára, amiben annyit írnak, hogy egerekben magzatkárosító hatást nem észleltek, embereken viszont nem vizsgálták, mielőtt gyógyszert szednél terhesen, azt meg beszéld meg az orvosoddal.


Ha neked nehezedre esik a SAJÁT betegtájékoztatódat végigolvasni, azon itt senki nem tud segíteni.


Úgyhogy hagyd szépen abba a szedését, azzal ártani nem fogsz, és legközelebb kérdezd meg az orvost. Vagy menj el holnap a háziorvosodhoz, ennyit ő is ért a dologhoz valószínűleg.


Az összevissza gyógyszerezés helyett meg szedjél terhesvitamint, azt pont arra találták ki, hogy ha valaki nem ért hozzá és nem olvas betegtájékoztatókat, legalább ne ártson magának. Abban mindenből pont annyi van, amennyi kell, és ami árt, az meg nincs benne.

Ennyi.

2017. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek és szedek terhesvitamint. Az orvos ajánlotta, hogy peteérés után kezdjem el szedni de azt nem mondta hogy terhesség esetén hagyjam abba. Azt mondta segíti a beágyazódást és megtartani a terhességet. De ez csak háziorvos volt. Az aggódás nem hiszti csak bepánikoltam. Bocsánat mindenkitől.
2017. jún. 20. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Na, akkor nincs semmi baj. Olvasni tudsz, a házidokidhoz el tudsz menni, a terhesvitamint szeded tovább, a másikat meg abbahagyod.
2017. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen kérdésről van szó.

De ha a dokidtól nem tudsz segítséget kérni, ilyen esetben a védőnődet is nyugodtan felhívhatod, vagy azt a háziorvost aki korábban ajánlotta ezt neked.

2017. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!