Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel tudnék terhesség alatt...

Mivel tudnék terhesség alatt fogyni?

Figyelt kérdés

9 hetes kismama vagyok. Voltam védőnőnél, kiállította a kiskönyvet. Megmérte a súlyom, és sajnos túlsúlyos vagyok :(

10 kg plussz van rajtam..kérdeztem a védőnőt a sportolással kapcsolatban, és elvileg vetélést okozhat. Tudna esetleg valaki segíteni, ti hogyan fogytatok terhesség alatt? Válaszokat köszönöm!


2017. júl. 15. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nem nagyon ajánlatos a fogyókúra. Egyél egészségesen csak, hanyagold a pékárukat meg gyorséttermi kajákat, sok-sok gyümölcs zöldség és sima vizet igyál. Ez a babának is jót fog tenni, nem csak a súlyodnak :)
2017. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet terhesség alatt fogyni, az a 10 kg nem olyan sok. inkább arra törekedj, hogy ne menjen sokkal feljebb a súlyod. Légy óvatos az étkezéssel, a sportnak pedig vannak biztonságos formái is, például a gyaloglás, az úszás, a szobabicikli. A védőnő mellett érdemes megkérdezni a nőgyógyászod is ezekkel kapcsolatban.
2017. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

En is plusz 10-el kezdtem.

Ami fontos: tapanyag kell! Viszont lehet esszel enni. Pl. elhagyod a feher lisztet, es edesseget csak kethetente egyszer eszel, pl. egy fagyi erejeig, vagy turo rudi.

Ebedre en kimelot eszem (csirke, bulgur, fozelek, levesek, rakott zoldbab, stb.), vacsorara meg zsirszegeny sonka, sovany sajt, paradicsom, uborka.


Most 33 hetes vagyok, a babam 2 kilo, en meg masfelet hiztam osszesen a 33 het alatt, azaz sajat sulybol pucit fogytam. Vedono megdicsert, hisz nem esz nelkul koplalok hanem egeszsegesen etkezem, de nem zabalok. Elso terhessegemnel ilyenkor mar plusz 11-nel jartam. Mondjuk akkor csinosan lettem terhes :)

2017. júl. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
180ch diétát szoktak a terhességi diabéteszes kismamákkal tartatni, én attól fogytam :S
2017. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Én is kb mint a 4es. Illetve en nem "fogytam" csak nem hízok, a baba viszont megfelelően nő. Valszleg ha megszületik kevesebb leszek mint előtte. Ch diéta.
2017. júl. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 7-10 kiló plusszal kezdtem a terhességet. A védőnő mondta, h igaz nem a legjobb, de akkor próbálják odafigyelni terhesség alatt. Elég hízékony típus vagyok. De amióta terhes vagyok nehezebben jönnek fel a kilók (szerencsére), pedig eszem. Lehet az a titok, hogy napi 4-5x eszem keveset, és sokat sétálok. 27 hetes vagyok, most tartok plusz 6 kilónál.
2017. júl. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rajtam legalább 30 kiló plussz volt mikor terhes lettem, mert előtte derült ki, hogy IR-em van. Kaptam gyógyszert 8 kiló lement és terhes maradtam. Jobb lett volna kisebb súllyal, de ez van. 17. hétig nem híztam egy dekát se, azóta viszont a +10 kiló rámjött, a baba is 3,5 kiló, most vagyunk 38 hetesek. (apuci és tesói mind 4kiló felettiek voltak, aztán most meg gebék XD )


Terhesen fogyókúrázni tilos. Ésszel lehet enni, semmi cukor, semmi liszt és akkor nem fogsz hízni a baba meg elveszi ami kell. Végül a súlyod szülés után kevesebb lesz :)


Most az nem lenne jó, ha csökkenne a súlyod, mert akkor nagyon kevés tápanyag jutna be a szervezetedbe. Mivel a terhesség végén a + dolgok, baba, méhlepény, magzatvíz, vér, közel 6-8 kiló, ezért ha annyival lennél több a szülésnél megmaradna a kezdő súlyod, ha ennél kicsit kevesebb + jönne fel akkor már kevesebb súllyal végeznéd. Egyébként vannak olyanok akik végig diétázzák még is felmegy 18 kiló is. Sajnos a terhesség ilyen, ha úgy érzi a szervezet, keveset eszel többet fog raktározni.


Húú bocsánat kicsit hosszú lett. A CH diétát szabad terhesen csinálni, terhességi cukor esetén is azt ajánlják, nem terheli meg a szervezetet, viszont egészséges :)


Ha ügyes vagy jól fogsz kijönni belőle, de a +10 kilót véletlen se most akard leadni :D


Szoptatás utántól meg majd mehet a fogyókúra.

2017. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!! :)
2017. júl. 16. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!