Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon sok ez a plusz súly?...

Nagyon sok ez a plusz súly? Miért ennyire rigolyásak az orvosok a kismama súlyára? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

36. hetet töltöttem, ma kezdem a 37. hetet. 61-62 kilóról kezdtem a terhesség elején, ma mértem magam 74 kiló vagyok. A "gondom" az lenne, hogy úgy 3 hónappal ezelőtt ezelőtt, egyik hónapról a másikra felszaladt rám 3 kiló is, akkor a dokim megszólt, hogy ez így nem lesz jó, vissza kell fogjam magam, diéta meg miegymás, mert hogy így a végére akár +20/25 kilóra is kijöhetek...Meg is ijedtem, meg kicsit rosszul is esett a megjegyzés, főleg hogy semmivel sem ettem többet mint terhesség előtt, pláne ahogy a baba nőtt, és egyre jobban vette el a helyet a gyomromtól, már még akkora adagot sem bírok enni, mint régen, hamar tele leszek. Visszafogtam magam, próbáltam diétázni, édességet kb a 0-ra csökkentettem, szénhidrátok próbáltam számolni és aszerint enni egy nap. Három hete voltam utoljára dokinál, akkor is ugye méricskézés, 72 kiló, jól van jól van, most már csak néhány kiló jöhet fel rám, ami a babával jönne úgyis...

Nem értem hova ez az állandó súlymérés, komolyan úgy érzem magam mint valami hízó disznó, akit mindig mérni kell, pedig szerintem az a +12 kiló, aminél most járok, egyáltalán nem gáz, hallottam olyanokat akik, 20-30-40 kilókat szedtek magukra terhesség alatt...Az elején nem is tudott rám feljönni szinte semmi kiló, mivel vészes terhességi hányásom volt a 6. héttől kezdve a 18. hétig, szó szerint a vizet is kihánytam....utána jött fel fokozatosan ez a felesleg.

Nagyon rosszul érzem magam emiatt, van épp elég bajom magával a terhességgel is, mert elég rosszul viseltem az egészet, én nem úgy éltem meg hogy "áldott" állapot, ami csak lehetett rossz, az nálam minden kijött. A védőnőnek mikor említettem, mit mondott az orvos a súlyomra, ő csak legyintett hogy ne foglalkozzak vele, egyáltalán nem gáz, ő maga pl 20 kilót szedett fel magára terhesség alatt, most meg semmi nem látszik rajta, nádszál-vékony.


Hagyjam figyelmen kívül az orvos megjegyzéseit, és próbáljam élvezni az utolsó heteket? Vagy tényleg gáz ez a súlytöbblet, és most már ne is egyek?



2017. júl. 18. 11:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%

Hááát nem is tudom...nem kevès, de nem olyan vèszes. Inkább az a para, hogy az utolsó pár hétben megszaladhat nagyon, ami ugye mèg elötted van, persze ez nem törvényszerü.

Én 9 kilót híztam összesen, amiböl a fele szerintem az utolsó hónapban jött fel. Én nem hánytam egyáltalán az elején, csak picit rosszul voltam. Úgy emlékszem az orvosom akkor azt mondta, hogy elvileg félidöig nem szabad hízni max 1-2 kilót, ès a java majd a 6-7 hónap után jön fel. Nálam így is lett.

2017. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mivel én majdnem a félidőig hánytam így nem is tudott addig feljönni rám semmi, utána kezdett el, főleg ha az ember 12 hétig, a nap 24 órájából 20-at végig hány, utána kicsit meg is örül hogy végre ehet normálisan...De akkor sem szálltam el az evéssel, úgy ettem mint terhesség előtt, normálisan, nem tömtem magamba mindent!
2017. júl. 18. 11:36
 3/23 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem a problémád, illetve betudom terhességi érzékenységnek. Hirtelen elkezdtél hízni, ezért figyelmeztetett az orvos, hogy rossz úton jársz, figyelj oda, mert különben bálna leszel. Örülj, hogy odafigyel rád. Piszok sokáig tart 20 kilót leadni. Hallgattál rá, kontrolláltad a súlyodat, és nem lett semmi probléma. Büszke lehetsz magadra. Sok örömet a picihez!
2017. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%

Hááát nem kevés ez a hízás és még fog feljönni az elkövetkezendő pár hétben valószínűleg.


Sógornőm első gyerekkel 15kg hízott, nem nagyon tudta leadni, mert szoptatott, 2,5 évig. Utána jött a tesó, nála még 19 ment fel.

Most a kicsi is 5,5 éves és kb 5kgval több mint a terhességek előtt, szóval nem vészes. Előre nem lehet tudni nálad hogy lesz.


Szerintem azért figyelj oda az étkezésre, de nem kell túlzásba esni.

2017. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Itt inkább az lehet a gond, hogy rövid időn belül híztál viszonylag sokat. Megterhelő lehet ez a szervezetre nézve is, illetve ha a táplálkozás miatt is szaladnak a kilók, a babára nézve sem egészséges.

Én összesen híztam 12 kg-ot, pedig nem voltam rosszul, végig mindent tudtam enni, ráadásul 4,15 kg ebből a baba volt.

2017. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a fele a magzatviz, a mehlepeny, meg a gyerek. Ne aggodj ennyire, ne vedd ugy a szivedre, az orvos csak jot akar neked. Ez egyaltan nem veszes meg eddig, csak figyelj oda a kajara, ahogy eddig is tetted, akkor nyugodt lehetsz, mert te megtettel mindent. A baba az ugyis "elveszi", ami neki kell. Csunya hasonlat, de lenyegeben olyan, mint egy eloskodo. Azert nem akarjak, hogy sokat hizz, hogy neked konnyebb legyen. Hirtelen jott nagy tulsullyal nagyon nehez lesz a terhesseg vege. Anelkul is az, meg terheli a szivedet, stb, de ha magadra szedsz hirtelen plusz 20-30 kilokat, akkor meg aztan meg se tudsz majd mozdulni, levegot se kapsz es a szules is nagyon nehez lesz ugy, hiszen az plusz teher a szervezetednek.
2017. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vészes a súlyod és ne parázz rajta, egyél nyugodtan, élvezd ki az utolsó heteket.

Én mindkét gyerekemmel 25 kilót híztam és mindkét esetben fogyókúra nélkül rövid időn belül visszafogytam, stríák nélkül. Egyik esetben sem zabáltam, sőt a másodiknál még jobban odafigyeltem az ételekre, mégis igy jártam. Genetika.

2017. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok odafigyelni továbbra is mit és mennyit eszem, és (bár nem lesz könnyű) nem szívemre venni az orvos megjegyzéseit :)
2017. júl. 18. 11:50
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Nekem szóban és írásban megadták a tájékoztatást, hogy a plusz kilóim miatt (26.2-es BMI) a normál populációhoz képest dupla akkora esélyem van a terhességi cukorbetegségre, ha a terheségi cukorbetegség kialakul és a BMI marad vagy emelkedik, akkor 3.5x esélye van a túl nagy magzati súlynak, ami 2x-re növeli a váll elakadásának az esélyét és 6x-osra a Preeclampsia (terhességi mérgezés) kialakulásának esélyét.


Mindez nekem elég ledöbbentő, hogy csupán enyhén emelkedett a BMI-m (ha csak öt kilóval kevesebb vagyok, akkor már bőven benne vagyok a kívánatos értékben), de ekkora esélynövelő a komplikációkra. A legdurvább a 6x-os Preeclampsia, mert ha az kialakul, akkor a babának meg kell születni és küzdhetünk a koraszülöttség összes szövődményével. A későbbiekre nézve pedig arról tájékoztattak, hogy ha terhességi cukros leszek, akkor a gyerek testtömegindexén még 14 éves korában is látszani fog, hogy magasabb, mint a terhességi cukorban nem szenvedő anyák gyerekeié.


Nekem emiatt az első trimeszterben kellett már menni cukorterhelésre, mert az a későbbi terhességi cukorbeteg esetek 80%-át felfedi, plusz dietetikust is javasoltak, ha úgy gondolnám, hogy nem tudom menedzselni a dolgot.


Én örültem neki, hogy felhívták rá a figyelmemet, de nyilván az se mindegy, hogy nem csak azt mondták hogy nem jó a súly, vagy jaj a hízás stb. hanem világosan tájékoztattak számszerűen arról, hogy ez mit jelent. Más ismerőseim meg csak annyit hallottak meg belőle, hogy milyen már az orvos, hogy mit szól be a súlyomra, nem is vagyok kövér, ne foglalkozzak vele, meg egyébként is ő is mennyit hízott stb. Ja, köszi, bocsi, én inkább egy értelmes orvosnak hiszek, mert ezek az eredmények és kockázatok nem légből kapottak.


Az orvosokat nem az érdekli, hogy te milyen csinos vagy, vagy nem csinos és utána neked mi lesz a bőröddel, meg a visszafogyásoddal. Ez egyéni szoc probléma, nem ezért mondják. A pluszként felszedett súly, ami nem a baba komplikációkat okozhat és ártalmas. Nekem azt mondták, hogy egy átlagos súlyú nőnél, akin nincsen plusz, 10 kiló a maximum ami felmehet, annál többet sehogy se lehet a babával magyarázni, minden más csak olyan extra, ami nem kellett volna.

2017. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne vedd a szívedre, nem sok ez egy nagyon átlag súly ami eddig feljött rád.15 kilóig teljesen normális. Inkább ahogy előttem írták, a hirtelen jött fel kategória ami miatt aggódott a dokid. Neki meg az a dolga, hogy mindenre figyeljen akkor is, ha elsőre rosszul érint :)


Lehet, hogy még felszedsz 5 kilót, de lehet, hogy nem.


Nekem 36. hétnél megállt. 17. hétig semmit nem híztam, nem hánytam. Ettem ami jól esett. Utána elkezdett jönni felfelé. Volt mikor 3 kilókét hét alatt, de átlagban másfél hetente 1 kiló. Mikor hogy, volt mikor víz jött rám 3 kiló, egy éjjel alatt kipisiltem 2 kilónyit XD Reggel néztem is, hova tűnt a 2 kilóm :D


Itt a végén sokszor a víz az ami inkább megdobja a súlyt. De az képes durván...


+11-nél járok, 38 hetes vagyok. Most kezdtem el vízesedni.


Te odafigyeltél az étkezésre megtettél mindent. Van aki jó diéta mellett is 20 kiló +-al végzi. Ez részben genetika is lehet. Meg minél ideálisabb testsúllyal kezdi a kismama annál több megy rá. Anyukám 48 kilóról kezdte és 24+-al végezte. Mégse lett bálna szülés után elég hamar leomlott róla a sok kiló. Közbe én meg 2650g lettem :D


Figyelsz az étkezésre nem lesz semmi gond, ami e mellett meg rád megy az vagy kell a szervezetednek, vagy jön a víz.


Minden rendben lesz!

2017. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!