Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket tilos terhesen enni...

Miket tilos terhesen enni nyers húsokon kivul?

Figyelt kérdés
2017. júl. 20. 11:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg h terhes vagyok, nemtudom mennyi idos mert nagyon ossze-vissza a menzeszem. De heti 1-2 x eszek kolbaszos kenyeret. Es igy nyaranta estenkent ketten parommal megiszunk 1 citromos sört. 6 hete nem jott meg kb , igy árthattam?
2017. júl. 20. 11:01
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Penészes és lágy sajtok, nyers hús, nyers hal, füstölt, de nyers húsok, halak, illetve a mosatlan zöldséggel, gyümölccsel vigyázni kell. Nyilvánvaló, hogy az alkohol, a cigi, és egyéb tudatmódosító szerek is tiltólistásak. A kolbászos kenyérrel nincs baj, a citromos sört meg idd a menteset, nem lesz gond! :)
2017. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hekket ettem 1 hete az is olyan akkor?:/

Koszi szepen😊

2017. júl. 20. 11:19
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
A nyers tojás kimaradt , illetve az azt tartalmazó ételek (pl. Tiramisu)
2017. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hm. Oksi. Koszonom!!!
2017. júl. 20. 11:28
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
Azért nem kell teljesen bekattanni. A hekkel pl. mi a baj? Penészes sajtot nem szabad, nyers húst, halat, pl. nyers lazac, más halat nyugodtan lehet enni, esetleg ha valamelyik halrol tudod, h nagyon magas lehet a higanytartalma, akkor azt ne edd naphosszat, de alapvetően a hal nagyon hasznos a babának, egyél halat. A kolbász csak akkor nem ajánlott ha házi, tehát nem biztos, h jól van elkészítve, ha veszed a boltban akkor edd nyugodtan. Ilyen korai terhességnél pedig nem tudsz ártani szinte semmit, 2 százalékos sörbe alig van alkohol, gond nem lesz belőle, de én csak 0 százalákost ittam terhesség alatt.
2017. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Koszi! Most mar en se fogok olyat inni amiben alkohol van. Nem kattanok be csak nem vagyok képben és kérdezek. A kettő nem azonos egymással. Hekket sem eszek minden nap. De halaszlevet 2hetente eszunk, imadom!!😊😊 kolbasz sajat keszitesu igy csak ugy eszem h pl rántottában elotte atsutve
2017. júl. 20. 12:08
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
De a mozzarella és feta sajtokkal mi a baj tulajdonképpen?
2017. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én nemtudom. Annyira nem eszek ilyeneket. Pedig imadom. De laktózerzekeny vagyok.:(
2017. júl. 20. 14:38
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
8 mozarella, feta mehet, de pl brie, camembert nem, mert penészes.
2017. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!